Új hozzászólás Aktív témák

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #249 üzenetére

    "Ez parádés félremagyarázása a dolgoknak. Tényleg leírtad, de minek?

    Nincs benne semmi félremagyarázás, ráadásul a fentebbi hozzászólást el sem olvastad, ahol az MS -től idéztem is pár dolgot erről.
    Ellenben,Te a szavadon kívül, tényekkel alátámasztani egy darab állításodat nem tudtad.

    "Szerk: továbbmegyek, a microsoftot törvény kötelezi rá, hogy az összes adatot, amihez hozzáfért, adja ki az amcsi titkosszolgálatoknak. Mindenféle bírói kontroll nélkül. Ez mi, ha nem adatvédelmi vétség?"

    Mi azon az adatvédelmi vétség, hogy TITKOSSZOLGÁLATOKNAK bármilyen adatodat átadják?
    -az a helyzet, hogy a vétség az volna, ha nem így tennének.
    Egyébként részben megint tévedsz...
    Az régen volt, hogy "amcsi titkosszolgálatnak...".
    A jelenlegi helyzet az, hogy ha kéri a szerv az adataidat...ott kint...akkor egy EU -ból kiküldött, szintén titkosszolgálati szerv ellenőrzi az amcsi szerveket és vigyáznak, hogy ne sérüljön közben az adatvédelemi jogod, ugyanakkor teljes mértékben együttműködik az amcsi és az EU -s szerv.
    -ugye nem kell leírnom, hogy diplomata, ...kint élő, kiküldött személyekről van szó, tehát nem hívásra mennek ki.

    Nem tudom, ez mennyire ismerős számodra:
    "A Microsoft aláírja az EU és az USA közötti "Safe Harbor" egyezményt. 2001 (év!)"
    -illetve, azóta eltörölték és újraalkották, még további biztosítékokkal...
    [Safe Harbor 2: most beépített biztosítékkal (! 2015.dec.)]

    Nézd... a véleményem, hogy nem lehetsz ebben, a saját magad által gerjesztett dologban ennyire biztos, hiszen a tények, nyilatkozatok egyáltalán nem téged igazolnak.

    Ellenben...
    Ha mégis mindezek ellenére te ennyire biztos vagy Önnönmagad állításaiban és szerinted nem csak mese és félreértelmezések sora, esetleges rémhírek valóságtartamának felerősítése mindazon dolgokkal kapcsolatban, amiket mindannyiszor leírtál és állítasz, akkor javaslom, hogy mielőbb fordulj a bírósághoz és egy jó ügyvédi háttérrel pereld be a mocskokat! Pereld le róluk a gatyát is! ;)
    Ennyire magabiztosan, váltig állítva azokat a dolgokat, amiket leírtál, amelyekről beszéltünk és meggyőzni nem tudtunk, sőt látjuk többen, hogy erre esélyünk sincs...mi veszteni valód van?

    Aztán majd ha végeztél, akkor egy cikkben részletezd nekünk majd a történteket.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #249 üzenetére

    Úgy látom nem vagy tisztában azzal, hogy az Outlook nem egyenlő Windows 10-zel. Ahogy a tbird létezik linuxon úgy windózon is van. Egyébként, meg hogy lehetne adatvédelmi szabályok megsértése az, ha arra törvényi kötelezettség van?

    A hibajelentés elküldése vállalati környezetben házirendben letiltható.

    Én abban sem vagyok biztos, hogy egy outlook.dmp-ben ilyen jellegű adatok szerepelnek.

    Egyébként ha annyira félted, hogy rossz kezekbe kerül az emailcímed, akkor minek adod meg nyilvános weboldalakon? Az adatlapodon ott virít! :))

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • dabadab

    titán

    válasz FіkuszKukіsz #252 üzenetére

    "Úgy látom nem vagy tisztában azzal, hogy az Outlook nem egyenlő Windows 10-zel."

    Ez akkor lenne releváns érv, ha a Win10 telemetria nem küldené le az Outlook adatait - ezzel szemben elküldi.

    "Egyébként, meg hogy lehetne adatvédelmi szabályok megsértése az, ha arra törvényi kötelezettség van?"

    Milyen törvényi kötelezettség van arra, hogy a Win10 elküldje az Outlook dumpját a Microsoftnak?

    "A hibajelentés elküldése vállalati környezetben házirendben letiltható."

    Most már. Eredetileg ott sem volt letiltható, ráadásul ez a home/pro usereknek nulla vígasz.

    DRM is theft

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz dabadab #253 üzenetére

    Nem kötelező Office-t használni. Létezik más alternatíva. Amennyiben viszont valaki az Office mellett dönt, a telepítéskor el kell fogadnia a feltételeket köztünk az adatvédelemről szóló részt is.Ebben benne van mit és miért küld el, használ fel. Nem értem a dump küldésének problémáját! Számomra egyáltalán nem igazolt az, hogy a korábbiakban tárgyalt részletességű adatokat is elküldene a szolgáltatás. Amihez ugye a telepítéskor hozzájárult az user és amihez hasonló pl. Ubuntuban is létezik.

    Az sem árt ha egyesek tisztában lennének az alapvető dolgokkal is. Két szolgáltatásról beszélünk.

    1. Összekapcsolt felhasználói élmények és telemetria
    2. Windows hibajelentési szolgáltatás

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #251 üzenetére

    "Mi azon az adatvédelmi vétség, hogy TITKOSSZOLGÁLATOKNAK bármilyen adatodat átadják?"

    Mivel tippelném egyikünk se amcsi állampolgár/nincs amcsi érdekeltsége (zöldkártya v munkavállalói vízum), ill nem amerikai területen tevékenykedünk, a rólunk történő külföldi (amcsi) adatgyűjtés tv-ellenes. Kb annyi jogszerűség van benne, mintha én nekiállnék amerikai politikusok privát emailjeit olvasgatni.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #251 üzenetére

    "Mi azon az adatvédelmi vétség, hogy TITKOSSZOLGÁLATOKNAK bármilyen adatodat átadják?": az, hogy a magyar törvények szerint nem lehet bírói végzés nélkül adatot átadni a titkosszolgálatoknak, és nem lehet olyan megfigyelést folytatni, ami nem célzottan egy személyhez kötődik. Az amcsi törvények szerint meg nem amcsi állampolgárok ellen lehet.

    Ez a törvény ma is hatályban van, ezért dobták ki a safe harbort az eu bírói.
    "-az a helyzet, hogy a vétség az volna, ha nem így tennének.": merugye egy darab botrány se volt mostanában az usákoknál emiatt...

    "A jelenlegi helyzet az, hogy ha kéri a szerv az adataidat...ott kint...akkor egy EU -ból kiküldött, szintén titkosszolgálati szerv ellenőrzi az amcsi szerveket és vigyáznak, hogy ne sérüljön közben az adatvédelemi jogod, ugyanakkor teljes mértékben együttműködik az amcsi és az EU -s szerv.": a valós helyzet ezzel szemben az, hogyha az nsa adatot kér, akkor megkapja. gyakorlatilag az összes szervtől függetlenül. lehallgattak mindenkit, nem foglalkoztak semmiféle jogszabállyal, sem azzal, hogy az adatszerzésük törvénytelen.

    /Safe harbor 2-ről/ "újraalkották, még további biztosítékokkal...": sorold fel kérlek a valódi biztosítékokat!

    "Nézd... a véleményem, hogy nem lehetsz ebben, a saját magad által gerjesztett dologban ennyire biztos, hiszen a tények, nyilatkozatok egyáltalán nem téged igazolnak.": hát ja, az a tény se engem igazol, hogy kidobták a safe harbor 1-et.

    tényleg semmi esélyem... meggyőzni benneteket, hogy mekkora marhaság, amit mondtok. de ez ellen hiába mennék az eu bíróságra, hülyeségre nincs diéta. paragrafus van, sajnos azt mondja ki, hogy jogod van hülyének lenni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #252 üzenetére

    "Úgy látom nem vagy tisztában azzal, hogy az Outlook nem egyenlő Windows 10-zel.": hol írtam én olyat, ami alapján megalapozottan hihetnéd, hogy szerintem az outlook egyenlő a windows 10-zel?

    "A hibajelentés elküldése vállalati környezetben házirendben letiltható.": tévedés, ez nem igaz. a hibajelentés küldése az enterprise verziókban tiltható le (feltéve, hogy elhisszük, hogy letiltható, merugye még életükben nem hazudtak egyszer se, csak ahányszor mozgott a szájuk...) ha egy "vállalati környezetben" nem enterprise verzió van, hanem csak pl. prof. akkor nem tiltható. nem attól függ, hogy mi van az iroda falára írva, hanem attól, hogy milyen windowst licenszeltél.

    "Egyébként ha annyira félted, hogy rossz kezekbe kerül az emailcímed, akkor minek adod meg nyilvános weboldalakon?": haha, most jól betaláltál, rotfl. megadtam egy eldobható email címet, uhh, tényleg, most minden érvemet vissza kell vonnom. lol.

    "Egyébként, meg hogy lehetne adatvédelmi szabályok megsértése az, ha arra törvényi kötelezettség van?" úgy, hogy erre amcsi törvények kötelezik az amcsi cégeket, ami a magyar törvényeket sérti. kettőt találgass, melyik törvénynek fognak megfelelni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #254 üzenetére

    "Nem kötelező Office-t használni. Létezik más alternatíva.": majd meséld már el, hogy miért használnak törvényellenesen office-t mindenhol a közigazgatásban? ha a korrupció szó nem merül fel benned a válaszod megírása közben, akkor tévúton jársz, töröld a válaszodat.

    "Amennyiben viszont valaki az Office mellett dönt, a telepítéskor el kell fogadnia a feltételeket köztünk az adatvédelemről szóló részt is". egy magánjogi blankettaszerződés, ha egyáltalán szerződés, nem írhatja felül a magyar törvényeket, pláne nem egyik oldal számára különösen hátrányos feltételekkel.

    "Az sem árt ha egyesek tisztában lennének az alapvető dolgokkal is. Két szolgáltatásról beszélünk.": egyik is törvényt sért, másik is. egyiket se tudom letiltani, másikat se. mi a különbség, ami ebben a topicban számít?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #14595328

    törölt tag

    válasz bambano #258 üzenetére

    Teljesen függetlenül az eddigi hozzászólásoktól... Te amúgy használsz MS terméket? (Nem melóban, gondolom ott igen)

  • King Unique

    titán

    válasz #14595328 #259 üzenetére

    Itt a fórumon az egyik fő MS hatertől kérdezed...szerinted? ;] Otthon biztos W10 van minden gépen + MSO 2016... Az persze igaz, hogy mindenkinek a magánügye, hogy mit tart jónak és mit használ (otthon). Ettől függetlenül is formálhat véleményt mind2 rendszer esetén. Én pl. használom mind a kettőt és fikázom is mind a kettőt, ha arról van szó... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #260 üzenetére

    :DDD És persze minden csúszka On ;] Amúgy adatbiztonsági szempontból nem biztos, hogy rossz ám, ha toljuk m3 számra az infókat a M$-nek: sok résztvevő esetén ez nagyon gyorsan kezelhetetlen adattömeggé válik, és
    #1: ahhoz vezet, hogy a M$ kevesebb adatot fog lekérni
    #2: arra, hogy ember bármikor is ránézzen az adataidra, még kevesebb lesz az esély.

    szval lehet, h rossz a taktika a "kémkedés elleni harcban": lehet mindent meg kéne osztani, és csak azokat a dolgokat bevédeni, amit tényleg privát akar tartani az ember. (nem 1xerű, mert még nem szoktunk hozzá a "kíváncsi OS" fogalmához)

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • #14595328

    törölt tag

    válasz King Unique #260 üzenetére

    Na, ez mondjuk igaz :) De MS termék például egy SkyPe is.

    Természetesen nem is azért kérdeztem, hogy nekiugorjak utána, hogy akkor milyen alapon kritizálja A/B/C programot! Ebbe a dologba véletlen sem akarok belefolyni, lassan már így is az "ujtechkor"-on érzem magam :D

    Tőlem pl. a Google áll távol, de a keresőjét mégis használom. Viszont a Facebook közelébe se megyek még véletlen sem.

    [ Szerkesztve ]

  • tatararpad

    őstag

    válasz FіkuszKukіsz #254 üzenetére

    Már nem azért, de a példa pont arról szólt hogy nem járult hozzá. Az hogy Office használója hozzájárult a sajátjához remek dolog, de az ő levelezése nem csak a saját személyes adait tartalmazza. Mások nevében meg nem tud hozzájárulni.

    [ Szerkesztve ]

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #257 üzenetére

    A vállalati környezet Enterprise-t jelent. Más értette, te nem.

    Romanes eunt domus

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #14595328 #259 üzenetére

    az összes gép, amihez komoly közöm van, debiant futtat.
    mostanában sajnos szórtak be feladatokat, amik elől nem tudtam félreugrani időben, így szőrmentén lett közöm pár w10-es géphez is, meg 1-2 ritka ótvar módon megírt windowson futó programhoz.
    pont most vagyok komoly gondolkodóban, hogy akarok-e ennél többet w10-zel foglalkozni, vagy hagyjam rá a helyi vérpistikére. ez is egy olyan témakör, hogy életemben először szemtől-szembe kiröhögtem a főnökömet...

    "Természetesen nem is azért kérdeztem, hogy nekiugorjak utána, hogy akkor milyen alapon kritizálja A/B/C programot!": nyugodtan nekem ugorhatsz, csak várd ki a sorod :P láttam annyit a windowsokból, hogy tudom, ócskaságok, és tudom, hogy igazából sosem fogom akarni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Fontos?

    tag

    válasz t72killer #255 üzenetére

    Teljesen jogszerű, ha továbbolvastad volna amit írtam, ha tudnád mi az, amit linkeltem, akkor nem állítanál ilyet.

    ...és tetszik, vagy sem bármilyen titkosszolgálat elkérheti az adataidat, mások biztonsága érdekében.

    Ez természetesen nem veled, vagy velünk fog megtörténni, mert nem hinném, hogy az itt jelenlévők közt terrorista, vagy nemzetközi bűnöző lapulna :D

    De a joguk megvan rá.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #256 üzenetére

    Mint már korábban írtam, ha te ebben oly biztos vagy, mindazon bizonyítékok ellenére, amiket felsoroltunk, akkor tedd meg a szerinted helyes és szükséges jogi lépéseket.

    De hidd el, hogy ha akarja a titkosszolgálat az adataid, akkor meg is kapja.

    -egyébként nem értem honnan szedted azt, hogy bírói végzés nélkül, meg hasonlók...
    A TEK és a NAV is teljes mértékben kiszolgálja bármelyik nemzetközi titkosszolgálatot.

    Amiről bizonyítékokat kérsz nem elég az a link, amit a fenti hozzászólásban látsz?

    ..hm..

    [link]
    link

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #256 üzenetére

    Bocs, lejárt a szerkesztési idő :/

    "hát ja, az a tény se engem igazol, hogy kidobták a safe harbor 1-et.

    tényleg semmi esélyem... meggyőzni benneteket, hogy mekkora marhaság, amit mondtok. de ez ellen hiába mennék az eu bíróságra, hülyeségre nincs diéta. paragrafus van, sajnos azt mondja ki, hogy jogod van hülyének lenni.
    "

    Nem dobták ki a Safe Harbort....
    Hát hiába linkelek és bizonygatok? :D

    Az első, az még a Windows 7 idejében született, ahhoz volt igazítva, szabályozva.
    na bumm, mi :P ...ugye, hogy ugye..sokszor leírták már páran, hogy az adatgyűjtés-vagy azok kiszolgáltatottsága nem új dolog :B

    Az új pedig ebből következik, hogy... :K

    Nézd mi sem tudunk téged meggyőzni és az is igaz, hogy tökéletes OS nincs.
    -ha van hülyékre vonatkozó paragrafus, engem mindenképp érdekelne! :DD

    Egyébként én teljesen biztos voltam abban, hogy hajlandó volnál elmenni ezzel a dologgal a bíróságra.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #267 üzenetére

    "Mint már korábban írtam, ha te ebben oly biztos vagy, mindazon bizonyítékok ellenére, amiket felsoroltunk, akkor tedd meg a szerinted helyes és szükséges jogi lépéseket.": nekem egészen pontosan mit is kellene csinálni azok után, hogy az eu magas szinten szétrúgta az amcsik fenekét?

    "-egyébként nem értem honnan szedted azt, hogy bírói végzés nélkül, meg hasonlók...": legkevesebb harmadszor írom, hogy ott ez a törvény.

    "A TEK és a NAV is teljes mértékben kiszolgálja bármelyik nemzetközi titkosszolgálatot.": minek zavarnák a navot ilyesmivel, mikor saját maguk is hozzáférnek minden adathoz?

    "De hidd el, hogy ha akarja a titkosszolgálat az adataid, akkor meg is kapja.": ezzel tisztában vagyok, ebből indult ez az egész thread.

    Szerk: "Nem dobták ki a Safe Harbort....": de, az első verzióját hatályon kívül helyezték. tehát kidobták. utána kezdtek el tárgyalni és csináltak egy újabb verziót, ami kb. nullát vagy még annyit se ér.

    szerk2: "-ha van hülyékre vonatkozó paragrafus, engem mindenképp érdekelne!" miért nem olvasod el a hsz-eimet? mindegyikben benne van.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #52815360

    törölt tag

    Egyébként most ti tényleg annak örültök, hogy egy 100+ dolláros oprendszert adwareré alakitanak, sőt begyűjtik a gépfelhasználási szokásaidat, hogy a te és ismerőseid arcába még több reklámot toljanak?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Fontos? #247 üzenetére

    „Ismerősök és kapcsolatok. Adatokat gyűjtünk ismerőseiről és kapcsolatairól, ha Microsoft-szolgáltatást használ ismerősei kezelésére vagy más személyekkel/szervezetekkel való kommunikációra.”
    bambano írta.

    „A gyűjtött adatokat felhasználjuk a Microsoft által küldött hirdetések kiválasztására – legyen szó akár a saját szolgáltatásainkról, akár harmadik felek által nyújtott szolgáltatásokról. A hirdetések kiválasztásának alapja lehet az Ön jelenlegi tartózkodási helye, a keresési lekérdezése vagy az épp megtekintett tartalom. Más hirdetéseket az Önről az idők során megismert információk alapján választunk ki Önnek, felhasználva a demográfiai adatait, a kereséseit, az érdeklődési körét, a kedvenceit, a használati adatait és a helyadatait”
    Az előbb feltettem a kérdést: ha anonimizálják a begyűjtött adatokat (az éppen böngészett tartalmat), akkor abból hogy lesz „nem célzott” (akkor ez milyen?) az „érdeklődés alapú” reklám?

    „Az első, az még a Windows 7 idejében született, ahhoz volt igazítva, szabályozva.”
    A lószart! A Safe Harbour-nak mi a halál köze van a Windows verziókhoz? Vagy egyáltalán az MS-hez? A SH az európai állampolgárok adatainak USA általi kezeléséről szól. Félrebeszélsz.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #52815360 #270 üzenetére

    Egyeseknek úgy tűnik, ez imponál. Home verziónál még érteném...

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • #52815360

    törölt tag

    válasz t72killer #272 üzenetére

    Home verziónál is akkor lenne elfogadható, ha ingyenes lenne.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #258 üzenetére

    Már megint terelsz. Ki beszélt a közigazgatásról? Egyébként is úgy látom nem vagy tisztában, hogy az állami szektorban a licencek beszerzése hogy történik. Elárulom létezik egy szervezet a KEF. Oda kerülnek fel többek között az elérhető és lehívható (idő és keretösszeg függvényében) a különböző licencek. Nem csak MS szerepel ott, hanem pl. a Novell is. Na most kérdezem milyen korrupció van e mögött? Ha tudsz konkrétumot akkor legyél szíves a megfelelő helyen feljelentést tenni, különben a szavaid komolytalan vádaskodásként hathatnak, ahogy már több esetben más témában is gyakran előfordult.

    Mégegyszer leírom. Enterprise (csak neked, hogy értsd) környezetben szabályozhatók ezek.

    Configure telemetry and other settings in your organization

    Magánemberként meg nem kötelező sem a win10 használata, sem az Officé. Nem tartanak pisztolyt a fejéhez senkinek,ha nem ért vele egyet, használjon Linuxot.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • Fontos?

    tag

    válasz #40553216 #271 üzenetére

    Adatkezelésről beszéltünk eddig is és most jössz nekem azzal, hogy az adatkezelési törvénynek, nincs is köze az adatkezeléshez? :D
    Tényleg nem volt más ötleted?

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz #52815360 #270 üzenetére

    Már miért tennék azt?
    Te vagy az, aki minden hülyeséget elhisz, aztán számonkérsz másokat, hogy ők miért nem hisznek a boszorkányüldözésben ?
    21.század van... Istenben sem hiszek.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • #52815360

    törölt tag

    válasz Fontos? #276 üzenetére

    Magadtól kérdezd, ne tőlem. Meg milyen hülyeség? Ők maguk irták, hogy adatot gyűjtenek reklámozás céljából. Nektek meg az fáj, hogy mi nem kérünk ebből.

  • King Unique

    titán

    válasz #52815360 #270 üzenetére

    Ezt ki mondta? Fentebb ki lett vesézve, hogy mit, miért, hogyan gyűjtenek [link]. Az esetleges privát adatok begyűjtése, pontos konkrétumok, azokat érintő egyéb felhasználás terén még mindig nem tudott senki kézzel fogható bizonyítékokat, teszteket mutatni... tehát, mire fel ez a nagy vádaskodás?
    Reklám...én még nem is találkoztam Win10 zárolási képernyőn vele. :D De, ha megjelenne egy drótszöveges valami, ki nem csokizná le, mikor 1 katt is továbblépek, nem kötelező foglalkoznom vele, sőt gépházban ki is kapcsolható.

    "Nektek meg az fáj, hogy mi nem kérünk ebből."

    Ha ennyire fáj és tetőfokára hágott a paranoia faktor, akkor legalább otthon nem kötelező használni...valamint 100%-os anonimitás elérésére lehet leköltözni az amishok közé. Illetve mit várnak egyesek? Egyik oldalról bizonygatja a másik állításával ellenben a saját igazát, de semmi igazi konkrétummal nem tudja alátámasztani, hogy pl. egy adott userre levetítve pontosan milyen privát adatok és fájlok, milyen minősítésben, milyen felhasználással vannak is meg a másik helyen, ha megvannak. Másik oldalról meg talán azt reméli, hogy ezen hírek kapcsán majd mindenki platformot és oprendszert vált? Hát vsz nem fognak...

    (#279) Fontos?: felesleges neked is győzködni őket...minden topikban ez megy, ha az MS-ről van szó. Tökmindegy mi a téma, bizonyos állandóan feltűnő fórumtársak abban lelik örömüket, ha fikázni tudják őket... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Fontos?

    tag

    válasz #52815360 #277 üzenetére

    Te nem érzed magadon az iróniát?

    Azért, mert egy cég úgy dönt, hogy záró képernyőn saját reklámokat fog megjeleníteni, máris advert, meg adatlopást és hasonlókat kiáltotok?

    @Tomtynak:

    "A lószart! A Safe Harbour-nak mi a halál köze van a Windows verziókhoz? Vagy egyáltalán az MS-hez? A SH az európai állampolgárok adatainak USA általi kezeléséről szól. Félrebeszélsz."

    Tényleg nincs???
    "
    Big companies such as Microsoft, Apple Inc., Facebook Inc. and the Google unit of Alphabet Inc. have reacted to the European Union court ruling by saying they had other mechanisms in place (known as model clauses) to ensure they complied with European data-protection laws, but those clauses are set to come under increased scrutiny by data-protection authorities in Europe unless a new Safe Harbor deal is implemented. Meanwhile, a powerful group of data-protection authorities across Europe are also meeting to finalize new measures to help scrutinize these mechanisms and prohibit the transfer of data outside the EU if necessary."

    Ti akármit kiálthattok, boszorkányüldözés szinten rémhírekben bízva, hülyeségeket állíthattok, míg elvárva én bizonygatok, ti le se sz@rjátok azokat és fújjátok tovább....

    Hát higyjetek, amit csak akartok és csináljatok, amit csak akartok, engem ugyan nem érdekel már a világfájdalmatok ! :D

    Már azt is bánom, hogy elfogadtam a meghívást ehhez a cikkhez! :U

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #274 üzenetére

    "Ki beszélt a közigazgatásról?": ha nem vetted volna észre, én beszéltem közigazgatásról.
    mégpedig azért, mert a legyártott dokumentumok állam- és közigazgatási címzettekhez kerülnek (munkahelyről beszélek), ennek az a következménye, hogy azért nem lehet átállni ms office-ről alternatívára, mert az állam törvénytelenül nem állt még át szabad formátumokra.

    "Na most kérdezem milyen korrupció van e mögött?". szerinted milyen gyanúnak kellene felmerülni, ha jogszabály írja elő a szabad formátum használatát, ennek ellenére mégsem azt használják, hanem azt, amit sok pénzbe kerülő szoftverek írnak/olvasnak? vétkes hanyagság? vesztegetés? merthogy Kossuth díjra való felterjesztés biztos nem, az hótziher.

    "Ha tudsz konkrétumot akkor legyél szíves a megfelelő helyen feljelentést tenni, különben a szavaid komolytalan vádaskodásként hathatnak, ahogy már több esetben más témában is gyakran előfordult.": hát persze, attól, hogy nem jelentem fel és/vagy nem verem nagydobra, ha feljelentettem, már a szavaim komolytalanok? rotfl, ennél ócskább érvelést csak itt hallottam. ilyen alapon én is mondhatnám, hogyha szerinted a szavaim rágalmazások, jelents fel engem. a te és a barátod érvelése nem azért hibás, mert nem jelentettél fel, hanem azért, mert amit mondasz, tévedés és a neten található anyagokkal cáfolható. úgyhogy mielőtt feljelentesz, azt is fontold meg, mennyi esélyed van a neten található tényekkel szemben. megmondom: nulla.

    az meg külön rotfl, hogy azért, mert nem jelentek fel mindig mindenkit folyamatosan, ettől sosem lesz igazam. esetleg ebből az esetből általánosítottál? hogy mert ezért nem jelentettem fel senkit, nincs más kérdésekben sem igazam? ettől az érveléstől még azok is sokáig vakarnák a fejüket, akik összehozták a "tipikus érvelési hibák" című weblapokat.

    mégegyszer leírom: Magyarországon a vállalati szférában nincs enterprise. az egy szoftver típus. tehát ezt a marhaságot se forszírozd tovább. ami egyébként is egy rablás kategória, mert az xp-nél kiderült, hogy pár konfig opcióban különböznek csak egymástól a verziók, meg az árban. de abban nagyon.

    "Magánemberként meg nem kötelező sem a win10 használata, sem az Officé.": ez se teljesen igaz, lásd az első paragrafust. az igaz, hogy eddig megúsztam és jól elvagyok a debianommal.
    "Nem tartanak pisztolyt a fejéhez senkinek,ha nem ért vele egyet, használjon Linuxot." ez viszont nem igaz, a napokban találkoztam olyan szoftverrel, ami annyira ócskán volt megírva, hogy csak windows szerveren fut, teljesen indokolatlanul. egy windows szerver, pl. a w2012 std r2 212 ezer forint + fa éééééésss a nagy varázslat, hogy ez így egy olyan szerver, amihez nem lehet kapcsolódni, mert vagy user cal-t vagy hardver cal-t még venni kell hozzá, 47800 + fa/5 darab árban. ez mekkora gigamegarotfl, hogy negyedgurigáért olyan *szerver*szoftvert kapsz, ami nullát, semmit sem ér, mert nem lehet hozzá kapcsolódni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #278 üzenetére

    "Az esetleges privát adatok begyűjtése, pontos konkrétumok, azokat érintő egyéb felhasználás terén még mindig nem tudott senki kézzel fogható bizonyítékokat, teszteket mutatni..."
    "de semmi igazi konkrétummal nem tudja alátámasztani, hogy pl. egy adott userre levetítve pontosan milyen privát adatok és fájlok, milyen minősítésben, milyen felhasználással vannak is meg a másik helyen"

    mindkét állításod igaz. most már csak azt kérdezném meg, ha végre te is felfogtad, hogy mi a legnagyobb baj az egésszel, akkor minek kardozol ellene? nem vetted észre, hogy a vitában ezzel a két állítással a mi oldalunkra kerültél?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #279 üzenetére

    "Ti akármit kiálthattok, boszorkányüldözés szinten rémhírekben bízva, hülyeségeket állíthattok": lássuk csak:
    én állítottam, hogy kidobták a safe harbor 1-et.
    te hoztál egy cikket a hwsw-ből, ami így kezdődik:
    "Mint arról korábban részletesen beszámoltunk, az Európai Unió Bírósága október hatodikán jogerősen eltörölte a Safe Harbor mechanizmust"

    akkor most az a cikk, amit TE posztoltál, megismétlem, te írtál be ide, az mi? rémhír? boszorkányüldözés? és ami ebből logikusan levezethető, ismétlem, TE linkelted, azt minek nevezed? hülyeségnek vagy boszorkányüldözésnek?

    te mi vagy? rémhírterjesztő?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #52815360

    törölt tag

    válasz Fontos? #279 üzenetére

    Milyen rémhirekről beszélsz? Azt mondtam adatot gyűjt. Tagadod? Azt mondtam, hogy adwarré kezd alakulni. Először jött a szerencsétlen passziánsznál, most a záró képernyőn, később majd ki tudja hol. Tagadod, hogy van az oprendszerben reklám?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #281 üzenetére

    Nem állok én senki oldalára igazán, inkább középen foglalnék állást. A két idézett szövegrész alapján pedig valóban egyik fél sem tudja igazán bizonyítani az állítását. Ahhoz, hogy kiderüljön az igazság, ahhoz (nekem) konkrét bizonyíték, adat, screenshot stb. kéne erről az egészről. Az meg nincs... max talán jön még egy E.S. Minden pletykának van valami alapja, szokták mondani... + Ezt az elmúlt időszakok kémbotrányai csak tetézik. Azonban amíg nincsen kézzelfogható bizonyíték, addig jobbára csak konteó marad.

    [ Szerkesztve ]

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #280 üzenetére

    ha nem vetted volna észre, én beszéltem közigazgatásról. Pont ezért írtam, hogy a témától teljesen eltérő dolgot hoztál fel, tehát terelsz. Senkit nem érdekel az open document iránti rajongásod. Lekakilom, hogy az álligban mit használnak és miért. De nem is vádaskodok névtelenül.

    Sajnálom. hogy képtelen vagy felfogni hogy az informatikában mit jelent a vállalati (enterprise) környezet. Ebből is látszik, valószínűleg nem nagyon dolgoztál olyan helyen ahol komolyabb IT lett volna. Ez abból is látszik, hogy az Enterprise verzió előnyeit sem látod át. Az, meg hogy egy 2012-es server mennyibe kerül? Szerinted egy SUSE ent. ingyen van? És ne gyere nekem ingyenes open source megoldásokkal, mert az a Sufni Kft.-nél lehet, hogy megoldás, de Enterprise környezetben felejtős.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #285 üzenetére

    "Pont ezért írtam, hogy a témától teljesen eltérő dolgot hoztál fel, tehát terelsz.": természetesen nem, ez az általad felvetett témához tartozik. mivel itt megint nincs igazad, ezért nevezed terelésnek. te hoztad fel, hogy miért nem használ valaki opensource irodai csomagot. hát azért, mert a köz- és államigazgatásban nem hajlandóak fogadni a dokumentumokat úgy.

    "Senkit nem érdekel az open document iránti rajongásod.": ezzel nincs is semmi baj, mármint ha tényleg az lenne az igazság, hogy én és kizárólag én erőltetem ezt. a valóság ezzel szemben az, amire én céloztam is, csak nem akartad érteni, mert megint téged cáfolt volna, hogy kormányhatározat van a nyílt szoftverek támogatásáról.

    Ezt viszont nyilvánvalóan nem tartják meg. és akkor felmerül a kérdés, hogy mi indokolhatja, hogy ezt a határozatot nem tartják meg? ha ezek alapján valaki vesztegetésre vagy minimum vétkes hanyagságra gondol, azt nagyon nehéz lenne kidumálni a bíróságon. Tehát amikor a biztatásomra mégiscsak megfontolod, hogy feljelentesz, jusson eszedbe, hogy ilyen érvek ellen kell majd hadakoznod. ha meg nem jelentesz fel, akkor sajnos az általad alkalmazott érvelési módszer szerint a te állításaid sem igazak. kínos, szavamra, kínos. (C) Piszkos Fred.

    "Ebből is látszik, valószínűleg nem nagyon dolgoztál olyan helyen ahol komolyabb IT lett volna.": figyi, átküldöm az önéletrajzom, megtennéd, hogy frissíted számomra? mert ha te jobban tudod nálam, hogy hol dolgoztam eddig, akkor ki más lehetne alkalmasabb a cv-m frissítésére, mint te?

    "Ez abból is látszik, hogy az Enterprise verzió előnyeit sem látod át." miből gondolod, hogy nem látom át? miből gondolod, hogy az a tény, hogy egy kkv nem rak fel nagyvállalat számára kidolgozott verziót, attól én még nem ismerem?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #286 üzenetére

    Te hoztad fel, hogy miért használnak Office-t a közigben. Erre írtam, hogy terelés, mert nem a témához tartozik. Az a helyzet, hogy a csak szabad formátum van előírva, amelyet gondolom nem lepődsz meg rajta, de az Office is kezeli, és nem nyílt forráskódú szoftvereket használni műszakilag és gazdaságilag indokolt esetben pedig lehet.

    Te írtad, hogy a verziók között szerinted nincs számottevő különbség.

    Romanes eunt domus

  • dabadab

    titán

    válasz King Unique #278 üzenetére

    "Ezt ki mondta? Fentebb ki lett vesézve, hogy mit, miért, hogyan gyűjtenek [link]."

    Ha szerinted ki lett vesézve, hogy mit gyűjtenek, akkor meg tudod mondani, hogy pl. a "Microsoft Edge" sornál pontosan milyen adatokról van szó, azt pontosan mennyi ideig tárolják, milyen célból és kikkel osztják meg? Ugyanis a magyar jog szerint ez a minimum, amit az adatkezelőnek meg kellene mondania.

    "ha ennyire fáj és tetőfokára hágott a paranoia faktor"

    Ez nem paranoia, ez a minimumelvárás. Szerinted az egy vitában működő módszer, hogy nekiállsz minősítgetni a vitapartnert?

    DRM is theft

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Fontos? #275 üzenetére

    Az adatkezelés témakörén beszélünk az MS adatkezelési nyilatkozatáról és a SH-ról. Te e kettő között pedig szoros összefüggést feltételeztél. Én ezt a szoros összefüggést tagadtam.
    Mutasd már meg, légy oly’ kedves, milyen összefüggés van a kettő (SH és W7), sőt, a SH-nak milyen függése van a Windows 7-től?
    International Safe Harbor Privacy Principles
    Hátha magadon röhögsz ezentúl. Bár ezt kétlem.

    Mondjuk, egy idézethez nem ártana linket is hozni. De most komolyan gondolod, hogy a SH1 és a Win7 összefüggése témában a SH2- és általában az MS-t hozod fel bizonyítékként”? Érdekes logikát mutat az érvelési technikád.

    (#284) King Unique
    De miért kell screenshot, amikor az MS nyilatkozik úgy, hogy igenis gyűjt mindenféle adatokat, és azokat elemezve, akár tovább adva harmadik félnek, akivel én nem szerződtem, engem érdekelhető témában reklámokat jeleníthet meg. Tehát tőlem gyűjt adatot, személyeset, belenéz minden tartalomba, ezt elemzi, és reklámot küld nekem. Vagy nem ez van leírva? Nos, ha az adatokat úgy gyűjti és tárolja, hogy nincs a személyemhez kötve, akkor hogy lesz ebből a végén az érdeklődési köreimen alapuló, nekem küldött reklám? Főleg úgy, hogy a reklámot lehet, egy harmadik fél küldi. Tehát akkor oda is kimennek a velem összeköthető adatok.

  • King Unique

    titán

    válasz dabadab #288 üzenetére

    Nem tudom, de nem is érdekel, nem is használok Edge "böngészőt". :DDD Viszont azt sem tudod konkrét adatokkal, tettenérésekkel stb. bizonyítani, hogy visszaéltek az esetleges személyes adataiddal és megsértették a személyiségi jogaidat.
    Dehogynem az...egyrészt, ha valaki ezen annyira parázik, akkor ennyi erővel ujjal mutogathatna közösségi alkalmazásokra, az egész netre, okostelóját kidobhatná a fenébe stb. Másrészt, ha esetleg tényleg igaz, akkor naivitás azt képzelni, hogy kizárólag csak az új rendszerben van jelen és a többi egyáltalán nem érintett. Ha én akarnám megfejni a tehenet, eleve egy 5x akkorát sem hagynék ki a buliból. :D Harmadrészt kár ezen vitatkozni, ha előreláthatólag konkrétumok úgysem fognak kiderülni és az adott cég sem fog a bevett módszerein változtatni, valamint nem is fogják nagymértékben kötelezni erre. Ha valaki annyira bizalmatlan, akkor szépen mindent letilt és akár még 3rd party programokkal +ba is rásegít. Vagy, ha ez sem elég neki, akkor otthon használ mást aztán kész.

    [ Szerkesztve ]

  • mr_ricsi

    veterán

    Hiába hivatkoznak egyesek arra, hogy az adatgyűjtés már a W7-ben is benne volt, de az teljesen kikapcsolható volt.
    Íme a W7 adatvédelmi nyilatkozatának részlete:
    "Ez az adatvédelmi nyilatkozat az adatvédelmet befolyásoló szolgáltatások azon adatgyűjtési és adatfelhasználási gyakorlatait ismerteti, amelyekről a felhasználó a Windows 7 rendszer telepítése és beállítása során dönthet („telepítési szolgáltatások”): Aktiválás, eszközinformációk lekérése, Microsoft hibajelentési szolgáltatás, SmartScreen szűrő, frissítési szolgáltatások, Windows Felhasználói élmény fokozása program, Windows Defender és Windows súgó."

    A további részében szó sincs reklámcélú adatgyűjtésből. Márpedig a windows fejlesztéséhez jóval kevesebb adatot van értelme gyűjteni, míg a reklámokhoz a felhasználó bugyiszíne is hasznos lehet.
    (Aki nem hiszi, olvassa el a w7 telepítőlemezén a sources/hu-hu/privacy.rtf fájlban.)

    A M$ maga írt az EU-nak, hogy ki kell adniuk az EU-s polgárok adatait és a náluk tárolt céges adatokat is az USA titkosszolgálatok számára.
    Nekem nem fűződik érdekem ahhoz, hogy az USA a saját polgárai biztonsága érdekében felhasználja az adataimat, mint ahogy ahhoz sem, hogy az EU-s cégek fejlesztéseit ellopva jobb katonai felszerelést gyártson a saját védelmére.

    Az EU-ban a hatóságok nem kérhetik ki automatikusan a személyes adatokat. Vagy bírósági döntés kell hozzá, vagy jogszabály írja elő célhoz kötötten.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • Fontos?

    tag

    válasz #40553216 #289 üzenetére

    Te tényleg ennyire hülye vagy?

    Arról volt szó, hogy féltitek az adataitokat és egy amerikai szolgálatnak nem adhatják ki...

    Nem is adják, csak úgy, mert pont erre van a Safe Harbour. ...ami immáron 2.0, avagy Privacy Shield.

    Ezt csináljátok a vita eleje óta!
    Van egy butaság, ami nem igaz...
    -bebizonyítjuk, hogy nem igaz...

    -jön egy társatok és avval a baromsággal áll elő, hogy "erről nem volt szó, kevered"...és egy korábbi dologhoz csatolja.
    Egyszerűen keveritek a szart!

    Aki itt kavarni, meg mindent belehazudni akar és összevissza beszél a saját igazáért,az csak ti vagytok!

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • King Unique

    titán

    válasz mr_ricsi #291 üzenetére

    Teljesen, persze...mint, ahogy a gépházban. :D Volt, akinél 7-es esetén időre-időre a felhasználói élmény és egyéb cuccok automatikusan bekapcsoltak. Valamint, ha konkrétumok híján a X-est vádolják, hogy mindenféle privát adatok küldözget és esetleg meg nem engedett formában felhasznál, akkor szintén bizonyíték híján a 7-esnél mi a biztosíték arra, hogy azt nem tudják megfejni? Kb.... Valamint, ha már ott van bizonyos szervek tevékenysége, esetleges adattovábbítások stb., akkor vajon mit csináltak a legújabb rendszer megjelenése előtt? Biztos a 0 információ miatt le kellett mondaniuk a platformról...

    [ Szerkesztve ]

  • Fontos?

    tag

    válasz #40553216 #289 üzenetére

    Összevissza beszélsz...

    Írd le mi az ami a gépeden van és félted!

    Se Te Se senki közületek ezt konkrétan megmondani, leírni nem tudja, csak adjátok az okosat, hogy te erre nem adtál engedélyt!

    Nem adtál engedélyt? Hát de! Amikor a gépedre raktad a win 10-et!
    Nem tetszik?
    Szedd le, használj mást és örülj, de ekkora marhaságokkal ne etess senkit!

    ...és megvan a jogod arra, ha te olyan okos vagy mint állítod, annyira biztos vagy azokban, amiket állítasz, fordulj a bírósághoz és pereld be az MS -t!

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #294 üzenetére

    megvárjuk, amíg az olvasásban eljutsz a 291-es hozzászólásig, és abban a linkig, amiben az ms saját kicsi szájával mondja el ugyanazt, amit mi mondtunk és te hadakozol ellene.

    a saját gazdádnak remélhetőleg fogsz hinni.

    "Nem adtál engedélyt? Hát de!": nem, nem adtam engedélyt, mert nem csak az én gépemről mehetnek ki az én személyes adataim. ezt tényleg ennyire nehéz felfogni?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Fontos? #294 üzenetére

    Én kérek elnézést, de lassan már fáj olvasni. Bambano azt mondja, hogy hiába fogadod el az EULA-t, ami engedi a küldést, az gyakorlatilag a hatályos magyar törvényekbe ütközik ebben a formában, és azok alól semmilyen EULA elfogadása nem ad felmentést.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Fontos? #292 üzenetére

    Kezdenek fogyni az érvek, és izomból vitatkoznál? Érdekes kísérlet.

    Te saját magad nem érted, amit írsz, akkor hogy akarsz vitázni? Főleg úgy, hogy az elemi logikát teljesen nélkülözi a hsz-eid nagy része.

    „mert pont erre van a Safe Harbour. ...ami immáron 2.0, avagy Privacy Shield.p
    Bár bambano már elmagyarázta (többször is) neked, de úgy látszik, hiába, nem értetted meg, hogy a második nem egy önként vállalt bufix vagy extrafícsör fejlesztése volt az elsőnek, hanem azért alkották, mert az első szabályozásra magasról szartak az amerikaiak, ezért az Európai Bíróság kukázta. Ráadásul nem az MS adatgyűjtéséről szól (a SH1 sem a Win7 adatgyűjtéséről, bármennyire is kattant be nálad ez az elképzelt kapcsolat), hanem arról, hogy amerikai tulajdonú vállalatok mi módon adhatják tovább az amerikai ilyen-olyan szerveknek az EU állampolgárainak adatait.

    „mi az ami a gépeden van és félted”
    A magánélet egy jelentős része. De ilyeneket is gyűjtenek: „a fizetőeszköz (például bankkártya) számát és biztonsági kódját”. Ha a Chromiumban vagy a FF-ban bankolok, vásárolok, szerinted ezek az adatok elkerülnek bárkihez is a bankon és a gépemen kívül? És rajtam és a bankon (vagy az megvásárolni kívánt áru eladóján) kívül kinek mi küze van hozzá?
    „Gyűjtjük a fájljai tartalmát és az átvitt adatokat, ha ez szükséges az Ön által használt szolgáltatások biztosításához.”
    Ugyebár ez úgy működik, hogy előbb gyűjtik, majd elemzik, és aztán eldöntik, kell-e a szolgáltatás biztosításához. Azért azt elmagyarázhatnád, hogy az email-szolgáltatás fejlesztéséhez mi módon járul hozzá a rendszerükön átküldött emailek tartalmának elemzése?

    Tomboljál csak! Ettől még nem lesz igazad.

    (#296) T_chris
    Sőt, bambano azt írja, hogy ha egy ismerősöd fogadja el az EULA-t, mert ő használ Windowst, a te adataid akkor odakerülnek az MS-hez.

    [ Szerkesztve ]

  • #33253120

    törölt tag

    válasz #40553216 #297 üzenetére

    (#296) T_chris
    Sőt, bambano azt írja, hogy ha egy ismerősöd fogadja el az EULA-t, mert ő használ Windowst, a te adataid akkor odakerülnek az MS-hez.

    Igen, ez meg főleg. Akkor is ha linuxos, izé mac-es vagyok... :D

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz #40553216 #297 üzenetére

    Ugyebár ez úgy működik, hogy előbb gyűjtik, majd elemzik, és aztán eldöntik, kell-e a szolgáltatás biztosításához.

    Nem ez sehol, semelyik platformon nem így működik. Technikailag kivitelezhetetlen.A lényeg ha igénybe veszel egy szolgáltatást és amennyiben kapcsolódik hozzá adatgyűjtés akkor gyűjtik.

    Alkalmazások vásárlása

    Amikor alkalmazásokat vagy más dolgokat vásárol az Áruházban, elkérjük fizetési adatait, hogy elküldhessük bankjának a fizetés végrehajtásához. Ez magában foglalhatja a fizetési eszköz számát (például a hitelkártyaszámot), a számlatulajdonos teljes nevét és a biztonsági kódot.

    [link]

    A személyes adatait beleegyezésével osztjuk meg, vagy ahogyan az a tranzakciók befejezéséhez szükséges, illetve bármilyen kért vagy engedélyezett szolgáltatás biztosításához. Például, akkor osztjuk meg az Ön tartalmait harmadik féllel ha azt Ön kéri, például, amikor Ön emailt küld egy barátjának, fotókat és dokumentumokat oszt meg a OneDrive-on vagy fiókját más szolgáltatással kapcsolja össze. Amikor egy vásárlásnál fizetési adatokat ad meg, a csalások megelőzése és a fedezeti kockázatok csökkentése érdekében, megosztjuk a fizetési adatokat bankokkal és más, a fizetési tranzakciókat vagy egyéb pénzügyi szolgáltatásokat feldolgozó jogi személyekkel.

    Emellett, megosztjuk az információkat a Microsoft irányítása alatt álló társvállalatokkal és leányvállalatokkal is. Megosztjuk a személyes adatokat a nevünkben a jelen nyilatkozat céljai alapján nevünkben tevékenykedő beszállítókkal vagy ügynökökkel is. Például, olyan vállalatokkal, amelyeket ügyfélszolgálati támogatásra szerződtettünk vagy arra, hogy segítségünkre legyenek rendszereink és szolgáltatásaink biztosításában és védelmében, melyeknek az ilyen funkciók biztosításához szükségük lehet ezekre a személyes adatokra. Ilyen esetekben, ezeknek a vállalatoknak ragaszkodniuk kell az adatvédelmi követelményeinkhez és nem jogosultak a tőlünk kapott személyes adatok semmilyen más célú felhasználására. Megoszthatjuk a személyes adatokat egy vállalati ügylet, például összeolvadás vagy eszközök eladása részeként is.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • dabadab

    titán

    válasz King Unique #290 üzenetére

    "Nem tudom, de nem is érdekel"

    Akkor döntsük el: pontosan lehet tudni, hogy milyen adatokat jelent (ahogy azt állítottad), vagy nem lehet pontosan tudni? Mert nekem határozottan úgy tűnik, hogy az utóbbi a helyzet.

    Egyébként elég érdekes vitamódszer az, hogy benyögsz valamit, arról kiderül, hogy nem igaz, és erre nem az a válaszod, hogy "bocs, tévedtem", hanem gyakorlatilag lehülyézed a másikat.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák