Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz FіkuszKukіsz #274 üzenetére

    "Ki beszélt a közigazgatásról?": ha nem vetted volna észre, én beszéltem közigazgatásról.
    mégpedig azért, mert a legyártott dokumentumok állam- és közigazgatási címzettekhez kerülnek (munkahelyről beszélek), ennek az a következménye, hogy azért nem lehet átállni ms office-ről alternatívára, mert az állam törvénytelenül nem állt még át szabad formátumokra.

    "Na most kérdezem milyen korrupció van e mögött?". szerinted milyen gyanúnak kellene felmerülni, ha jogszabály írja elő a szabad formátum használatát, ennek ellenére mégsem azt használják, hanem azt, amit sok pénzbe kerülő szoftverek írnak/olvasnak? vétkes hanyagság? vesztegetés? merthogy Kossuth díjra való felterjesztés biztos nem, az hótziher.

    "Ha tudsz konkrétumot akkor legyél szíves a megfelelő helyen feljelentést tenni, különben a szavaid komolytalan vádaskodásként hathatnak, ahogy már több esetben más témában is gyakran előfordult.": hát persze, attól, hogy nem jelentem fel és/vagy nem verem nagydobra, ha feljelentettem, már a szavaim komolytalanok? rotfl, ennél ócskább érvelést csak itt hallottam. ilyen alapon én is mondhatnám, hogyha szerinted a szavaim rágalmazások, jelents fel engem. a te és a barátod érvelése nem azért hibás, mert nem jelentettél fel, hanem azért, mert amit mondasz, tévedés és a neten található anyagokkal cáfolható. úgyhogy mielőtt feljelentesz, azt is fontold meg, mennyi esélyed van a neten található tényekkel szemben. megmondom: nulla.

    az meg külön rotfl, hogy azért, mert nem jelentek fel mindig mindenkit folyamatosan, ettől sosem lesz igazam. esetleg ebből az esetből általánosítottál? hogy mert ezért nem jelentettem fel senkit, nincs más kérdésekben sem igazam? ettől az érveléstől még azok is sokáig vakarnák a fejüket, akik összehozták a "tipikus érvelési hibák" című weblapokat.

    mégegyszer leírom: Magyarországon a vállalati szférában nincs enterprise. az egy szoftver típus. tehát ezt a marhaságot se forszírozd tovább. ami egyébként is egy rablás kategória, mert az xp-nél kiderült, hogy pár konfig opcióban különböznek csak egymástól a verziók, meg az árban. de abban nagyon.

    "Magánemberként meg nem kötelező sem a win10 használata, sem az Officé.": ez se teljesen igaz, lásd az első paragrafust. az igaz, hogy eddig megúsztam és jól elvagyok a debianommal.
    "Nem tartanak pisztolyt a fejéhez senkinek,ha nem ért vele egyet, használjon Linuxot." ez viszont nem igaz, a napokban találkoztam olyan szoftverrel, ami annyira ócskán volt megírva, hogy csak windows szerveren fut, teljesen indokolatlanul. egy windows szerver, pl. a w2012 std r2 212 ezer forint + fa éééééésss a nagy varázslat, hogy ez így egy olyan szerver, amihez nem lehet kapcsolódni, mert vagy user cal-t vagy hardver cal-t még venni kell hozzá, 47800 + fa/5 darab árban. ez mekkora gigamegarotfl, hogy negyedgurigáért olyan *szerver*szoftvert kapsz, ami nullát, semmit sem ér, mert nem lehet hozzá kapcsolódni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák