Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #88 üzenetére

    " lol a w10-et meg a biztonságot egy lapon említeni..." Milyért, rosszabb a win7-nél:F?

    #92: kvázi ők szolgáltatnak a te géped felhasználással, így elvileg rendben vannak szerzői jogilag. (persze csak ms termékeket tolnak így). Azt nem egészen értem, hogy hash-azonos telepítőket miért nem hostolhat bárki, bár ez a közvetlen ms elérhetőség miatt nem annyira számít.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #96 üzenetére

    Azért írtam másik win-t, mert desktopról beszélünk - ill a home usert ez érdekli leginkább.

    "akkor is elvisszük a telemetriádat (-> és még a jóistentudjamit...), ha letiltod" - igen, ez nettó szemétség. Nincs egy gomb (home+pro verzióban), amivel megmondhatom a rendszernek, h ZÉRÓ netforgalmat generáljon a saját szakállára. Entrprisenál lehet, de csuda tudja, h műxik-e.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #96 üzenetére

    Szerintem igen nagy butaságokat beszélsz...csak fröcsögsz.
    Gondolom szerinted a LINUX az isten...
    Váleményem az, hogy semmivel sam vagy valójában tisztában, mindössze annyi történhetett, hogy volt egy kellemetlen élményed, átpártoltál a LINUX-ra és azóta pedig téríteni próbálsz másokat ...

    Esetleg írd minden hozzászólásod után, hogy álldott legyen az ORAI! :D

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • janeszgol

    félisten

    válasz bambano #104 üzenetére

    Ingyen kaptad a W10-et és volt egy kis plusz munkád.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Zotya84

    őstag

    válasz bambano #104 üzenetére

    Miért rakta volna rá a W10 preinstallt egy olyan szériára, amiből az utolsót is még a 10 megjelenése előtt adták el a disztribútornak? Az meg, hogy ti mennyivel ezután vettétek meg, nem az ő nyomora... Tessen újabb gépet venni, azon 10 lesz preinstallva...

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #88 üzenetére

    "a redhat milliárdos árbevételt termel, biztos a legyek hordják össze nekik"

    érdemes lenne 1-2 nagyvállalati software-t megnézni (tőleg telekommunikációban). kerek perec le van írva a szerződésekben, hogy csak úgy ad az appliance gyártója supportot, ha RHEL-en fut a cucc. annak a licenszét persze nem fizetik :P

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Dezsike

    tag

    válasz bambano #104 üzenetére

    Ha az irodai gépek alatt asztalit kell érteni, akkor a cégvezetés eléggé rosszul döntött. Ha 1-2 gépnél több van minden bizonnyal alkalmaznak informatikust vagy külsős informatikusuk van, az összerakta volna alkatrészekből. Ha Linuxot tesz rá vagy a korábbi gép dobozos Win licenszét viszik rá (már ha volt ilyen) akár féláron is kijön egy gép.

  • Egon

    nagyúr

    válasz bambano #88 üzenetére

    lol a w10-et meg a biztonságot egy lapon említeni...

    Érdekes kérdés. Sok esetben még mindig élesen elkülönül egymástól az informatikai biztonság, és az adatvédelem (ezen belül különösen a személyes adatok védelmének) fogalma. Előbbi tekintetében véleményem szerint (megfelelően konfigurálva) meglehetősen biztonságosnak mondható a Win10. Vannak benne olyan opciók (pl. secure boot), amik sok-sok más oprendszernek nem részei (hogy csak egyet említsek).
    Ami a kémkedését illeti, hát ja. Abban igazad van. Ezért nem javasoltam a cégnél, hogy Win10-re váltsunk. Talán előbb-utóbb észhez tér az MS. Anno a Win8 is kémkedett (volt is hír, hogy a németeknél nem javasolták az állami szektorban telepíteni), nem tudom, hogy az megoldódott-e.

    A hírhez. Csak a kommentekben olvasható, hogy miképp is van ez az opt-in/opt-out kérdés (ez mondjuk szomorú: nem ártana ezzel kiegészíteni a cikket). Ha jól értem, alapból nem jelennek meg reklámok, csak ha a júzer bekapcsolja a tippek megjelenését. Ez a megoldás szerintem azért némileg aggályos. Az ember beépített tippekre kíváncsi (nyilván az adott oprendszerhez kapcsolódóan), erre jönnek a reklámok... Szvsz nem igazán opt-in ez a megoldás.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • bacus

    őstag

    válasz bambano #106 üzenetére

    nyugi, megdugnak vazelin nélkül is :), a sikosító a te érdeked..

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • Zotya84

    őstag

    válasz bambano #112 üzenetére

    Legyen. Ezt nézve egyetértek veled.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #216 üzenetére

    " Amikor telemetriai adatokat küld például az outlookból, akkor elküldi a te személyes adataidat, illetve azok nevét és email címét, akikkel levelezel."

    Erre vonatkozólag kérek egy nyilvános bizonyítékot, mert csak így, nem fogom elhinni.
    A szabályozási lehetőségeket is figyelmen kívül hagytad.
    -ez így nem fog menni... Kérem a bizonyítékot.
    -------------------------------------------------------------------------

    "egyrészt nem jelzi. másrészt satyából kitört a rapli, hogy akármit is állítasz be, akkor is elviszik a telemetriát. harmadrészt: lehet nullára csökkenteni a w10 kémkedését? nem. akkor törvénysértő és bugos. negyedrészt mit csinálsz, ha a w7-eden állandóan raplizik, hogy tedd fel a w10-et, de te nem fogadod el a feltételeket? leránt arról a tetű telepítőszerverről pár gigát, majd nem rakja fel? ötödrészt miért nem lehet letiltani windowson azt a kb patchet, ami elindítja a w10 telepítését? hatodrészt miért vannak olyan "biztonsági frissítések", amik visszakapcsolják az alapértelmezett alkalmazásokat? hetedrészt miért indított kampányt az ms, hogy ezentúl nem lesz backdoor a windowsban, ha eddig se volt? (hint: volt)."

    1.- De igen jelzi, a szövegben oda van írva a telemetria, be is állíthatod.

    2.-3.- Senki nem állította, hogy teljsen letiltható, olvasd csak el mit írtam, ha nem érted, akkor itt megállunk és veled ne, vagyok hajlandó tovább vitázni, mert akkor valótlan dolgokat állítasz, már az netto hazugság, hogy "kémkedésként" állítja be bárki! -szóval olyat állíts, ami igaz, ellenben nem fogsz érdekelni.

    4.- Nincs win 7-em, de tudtommal is erőszakos, mint írtam...ezt hagyjuk nem téma most, de megakadályozható. Tehát megint hamis dolgot állítottál.
    ([GWX Control Panel])
    Ugye többször nem kell leírnom, hogy ezt a tolakodó viselkedését most hagyjuk?

    5.- Eddig, amit írtam, el sem olvastad, hiszen DIREKT kértem, hogy ebbe külön most ne menjünk bele! Te 2x is leírtad, 2 mondatban egy és ugyanazt a témát.
    Akkor tessék mégegyszer a válasz: [GWX Control Panel]
    Remélem ezzel ezt a témát, amire DIREKT írtam, hogy "most hagyjuk" , ezzel le is zárhatjuk, mert a fenti linken szereplő alkalmazás teljesen működő megoldás a problémára.

    6.- Ez akkor fordulhatott elő, amikor a 10240 -ről, 10586 -ra ugrott a BUILD szám, de...kiemeljem? ok... DE! az áruházi alkalmazások mindössze cserélve lettek a funkcionalitásuk megvonásával, egy másik alkalmazásra. Röviden :Nem törölték az alkalmazást, csupán fogtak egy másikat és a másikat jelölték be xy file kezelésére, megnyitására. (PL Filmek-TV alk, cseréje VLC playerre)
    Erről biztosíthatlak, hogy erre a megoldás az, hogy eltávolítjuk a beépített alkalmazásokat.
    -ha nincs a gépen, nem fogja ...és nem is teszi... a beépített alkalmazáshoz kötni xy file kezelését, megnyitását.

    7.- Volt ilyen? Ezt nem tudom. Ha volt kérek bizonyítékot.

    -----------------------------------------------------------

    "és akkor ilyenekről még nem beszéltem, hogy a w10 aktiválása egy rémálom (átfogalmazhatom: orbitális szopás), a windowsos alkalmazásokon meg szétröhögöm mostanában az agyam, annyira hihetetlenül szarul van megírva némelyik. már czollnert se idézem, mert túl enyhe..."

    Aktiválásaaa? :D Mire gondolsz? Nem kell warezolni :)
    Egyébiránt elárulom, aktiválni pláne nem kell.
    Amennyiben rendelkezel eredeti win7, 8, 8.1 kulccsal akkor a Win 10 teljesen automatikusan aktiválódni fog!
    -nem értem, ha automatikus, miért szörnyen nehéz.
    Biztos vagyok benne, hogy warezről beszélsz, de a gond az, hogy akkor meg hatalmas, orbitális, banális user error történt :D

    ...alkalmazások. Valóban, van bőven szemét, sokan reméljük, hogy ez változni fog.
    Szegényesnek annyira nem nevezném, ha megnyitom van bőven...
    Egy biztos, hogy azért amióta elindult, folyamatosan fejlődik, desktop szinten legalábbis biztosan.
    -de legyen igazad is valamiben: fosszarhulladék

    "ha te ezek alapján még hiszel a microsoftnak, az a te bajod, de fogadd el, hogy olyan skatulyába kerülsz miatta azoknál, akik nyitott szemmel járnak a világban, ami neked nem fog tetszeni."

    Igen, legyen az én bajom, hogy mikor, kiben mennyire bízom, stb...
    Fogadd el kérlek te is, hogy én a helyedben nem neveznélek ilyen gondolkodással és felfogással nyitott szemmel járónak. Pont ellenkezőleg, inkább azt látom, hogy teljesen becsukod és még csak ki sem akarod nyitni.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #218 üzenetére

    Nahát, képzeld engem sem "gyanúsítottak" , vagy "rágalmaztak", de még csak "nem is sértegettek meg" ilyesmivel.

    -vagy most tényleg arra mész csak, hogy engem büntessenek személyeskedéssel? :U

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #221 üzenetére

    "amiket leírtam, azok nagy részéről volt hír valamelyik it portálon, itt vagy a hup-on.
    kisebbrészt saját tapasztalat. amennyiben valóban csukott szemmel járnék, úgy azt kellene feltételezni, hogy nem tudom elolvasni ezeket a híreket."

    Már ne is haragudj, de azzal, hogy azt állítod, ...olvastad valahol... azzal nem bizonyítottál az égvilágon semmit.
    Tehát kijelenthető, hogy csupán rágalmak és rémhírek mellett némi fantáziával dúsítva állítasz nem valós dolgokat. Rossz hírnevet keltesz és félrevezetsz másokat. Ez mindazokra ugyanúgy vonatkozik, akiket az alábbiakban fel fogok sorolni.

    Egyébként te voltál, az aki azt állította, hogy én járok csukott szemmel, sőt társad vaknak titulált és olvasásra képtelennek.
    Akkor most követelhetem, hogy kapjatok bannt személyeskedésért és rágalmazásért???
    -persze tudom, mivel a rangotok magasabb, az égvilágon semmi ilyesmi nem fog történni, itt én voltam és lehet, hogy leszek, aki bármit kaphat, mert konkrét tapasztalataim vannak erre vonatkozólag és ezzel a dologgal nem vagyok egyedül!

    ...de tegyük most ezt félre.

    Konkrétan @Bambano
    állította:

    ".. Amikor telemetriai adatokat küld például az outlookból, akkor elküldi a te személyes adataidat, illetve azok nevét és email címét, akikkel levelezel..."

    Erre kértem nyilvános bizonyítékot.
    -de azóta sem kaptam...viszont:

    @Tomtyi vaknak titulált rögtön, illetve ez által fogyatékosnak állított be! -Ez sértegetés és személyeskedés!
    Idézem:
    "Te vak vagy? Bár ez sem mentség, mert vannak szövegfelolvasó programok is."

    @Benőke írását-válaszát nem is nagyon részletezném... Egyáltalán nem sérteget, nehogy félreértsen bárki.
    -csupán mindössze, ha válaszolnék a válaszára, akkor megint az egész elején kötnénk ki.
    KB. Ott, hogy hallottam, olvastam, meg a szomszéd mondta...

    Tehát a válaszom @Bambanonak és @Tomtyinak:

    Nos nem vagyok vak, tudok olvasni és a szövegértésem is teljesen rendben van.

    " Amikor telemetriai adatokat küld például az outlookból, akkor elküldi a te személyes adataidat, illetve azok nevét és email címét, akikkel levelezel."

    Khm... bocs, de egy levelezőprogramról beszélünk.
    -namost...érthető, ha ehhez meg kell adnotok egy felhasználónevet, ami tetszőleges, illetve létre kell hozni magát a mailcímet is.
    -ez remélem nem zavaró számotokra sem.

    Ellenben, amit a továbbiakban állítotok, az nem igaz, hamis és csak légből kapott valaminek nevezném.
    Egy szó nem szól arról, hogy ismerőseim mailcímeit elküldik ide-oda, stb. Mitöbb, biztosítékokat lehet kiolvasni a válasznak szánt linkről.

    Miszerint...:

    "Hogyan használjuk a személyes adatokat

    A Microsoft a gyűjtött adatokat a kínált szolgáltatások biztosítására használja fel, melybe beleértendő a felhasználói élmény javítása és személyre szabása is. Az Önnel való kommunikációra is használhatjuk az információkat, például arra, hogy fiókjáról, biztonsági frissítésekről és termékinformációkról tájékoztassuk Önt. Arra is használjuk az adatokat, hogy segítsenek az Önnek leginkább érdekes hirdetéseket létrehozni. "

    "Az Ön e-mailjei, csevegőüzenetei, videohívásai, hangüzenetei, dokumentumai, fényképei és más személyes fájljai tartalmát azonban nem használjuk fel arra, hogy célzott hirdetéseket juttassunk el Önhöz. "

    "A személyes adatok megosztásának okai

    Az adatait a beleegyezésével osztjuk meg, vagy ha ez szükséges például tranzakciók lebonyolításához vagy az Ön által kért szolgáltatások biztosításához. Megosztjuk az információkat a Microsoft irányítása alatt álló társvállalatokkal és leányvállalatokkal; a nevünkben eljáró beszállítókkal; amikor arra a törvény kötelez vagy amikor jogi eljárásokra kell reagálni; vásárlóink védelmére; életek védelmére; más szolgáltatásaink biztonságának fenntartására; és a Microsoft más jogainak vagy tulajdonának védelmére. "
    (szerintem ez is teljesen rendben van)

    "A személyes adatok elérése és kezelése

    Számos Microsoft-szolgáltatáshoz kapcsolódóan megtekintheti és szerkesztheti személyes adatait online. Döntéseket hozhat arról is, hogy a Microsoft hogyan gyűjtheti és használhatja az adatait. A személyes adatai elérésének és kezelésének módját a használt szolgáltatások határozzák meg.

    Ön mindig eldöntheti, hogy kíván-e reklámcélú e-mailt, SMS-t, telefonhívásokat és postai leveleket kapni a Microsofttól. A lemondási lapunkon le is iratkozhat a Microsoft érdeklődésalapú hirdetéseiről. "

    "Outlook.com

    Az Outlook.com, mely a Microsoft fő, fogyasztóknak szánt e-mail szolgáltatása, outlook.com, live.com, hotmail.com és msn.com végződésű e-mail címekhez társított levelezési fiókokat nyújt. Az Outlook.com olyan funkciókat kínál, amelyek segítségével kapcsolatba léphet barátaival a közösségi hálózatokon. Az Outlook.com használatához létre kell hoznia egy Microsoft-fiókot.

    E-mailek és egyéb elemek törlése. Amikor az Outlook.com webes szolgáltatásból egy e-mailt vagy más elemet töröl, az elem általában a Törölt elemek mappába kerül, mely ott körülbelül 7 napot tölt, hacsak vissza nem helyezi a Beérkezett üzenetek mappába, a mappát ki nem üríti, vagy a szolgáltatás azt automatikusan ki nem üríti. Amikor kiüríti a Törölt elemek mappát, ezek az elemek még 30 napig megmaradnak a rendszerünkben azok végleges törlése előtt. "

    Tehát akkor az, amire rákérdeztem, az az állítás-rágalom, amire kértem a bizonyítékot, arra ti magatok bebizonyítottátok az ellenkezőjét.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #230 üzenetére

    Mivel nincs igazad, nem sikerült az állításod igazolni...
    Most terelsz, újabban csak-csak arra hajtasz, hogy márpedig engem büntessenek.
    Ez nevetséges.

    A többihez:

    Melyik az a mail szolgáltató, aki a címzett és küldő adatait ismeretlenül is el tudja juttatni a mailt a helyére?
    Másfelől, konkrétan le van írva mely adatokat tárolják, illetve nem tárolják.
    Konkrétan le van írva az is, hogy amit tárolna, azt hogy szabályozhatod.
    Az is kiolvasható, hogy amit te állítottál, miszerint "..az outlookból, akkor elküldi a te személyes adataidat, illetve azok nevét és email címét, akikkel levelezel.." egy szó nincs. Továbbra is itt-ott hallottad, olvastad.
    Még az a szerencse, hogy a boszorkányüldözés kora lejárt, mert abban az időben még így működtek a dolgok, hogy "ezt-azt, amazt hallottam, meg a Géza mesélte".

    Tehát még mindig ott tartunk, hogy állítasz valamit, majd olyan dolgokkal bizonyítgatod, amit sehol és senki nem fogadna el.
    Mivel ez nem megy...és ezt valahol érezheted... ezért a vitánk eleje óta próbálsz bannt kicsikarni rám? :D

    "..a személyes sértődésed meg nem a fórum témája, azt máshol kell megoldanod..."

    Aha... most írtad le és előbbi hozzászólásokkal bizonyítható, hogy az van, hogy Ti sértegethetitek, "vaknak", fogyatékosnak titulálhattok bárkit büntetlenül, addig Mi "újoncok", frissebb tagok, kötelesek vagyunk elviselni a Ti sértegetéseiteket!

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #239 üzenetére

    Senki nem vitatja a telemetria létét, csupán azt, hogy az közel sem nevezhető kémkedésnek, vagy adatlopásnak, ahogy egyesek nevezik.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #239 üzenetére

    És milyen ellentmondás van az adatvédelmi nyilatkozatban és a tavalyi cikkben?

    (#242) bambano

    továbbra sem a kérdésre válaszolsz. Mi az ellentmondás? Mi az ami a nyilatkozatban nem szerepel? Gyűjt adatot a hibajelentési szolgáltatás? Igen. Leírja, hogy mit? Igen. Leírja miért? Igen. Akkor mi a probléma dump fájlok küldésével?

    (#243) T_chris

    Milyen szolgáltatások? Egyről van szó a Microsoft hibajelentési szolgáltatásról.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #244 üzenetére

    Számos harmadik fél által készített és Microsoft-szoftverprogram, köztük bizonyos Windows operációs rendszerek képesek a Hibajelentési szolgáltatással való együttműködésre. Ha az ilyen programokban probléma lép fel, a felhasználó eldöntheti, hogy szeretne-e jelentést küldeni. A jelentés adatait küldés előtt megtekintheti, bár előfordulhat, hogy egyes fájlok nem szöveges formátumúak, így szabad szemmel nem értelmezhetők.
    Vannak szoftverek, amelyek lehetőséget nyújtanak a problémák automatikus jelentésére, nem kérik az Ön beleegyezését minden alkalommal, amikor probléma fordul elő. Az automatikus jelentési funkció használata esetén a szolgáltatás nem ajánlja fel a lehetőséget arra, hogy elküldésük előtt Ön ellenőrizze az adatokat
    .

    Ne csak addig olvasd amíg neked megfelel. Ez egy általános jelleggű nyilatkozat. Szepel benne az automatikus küldés lehetősége és az is amikor a felhasználó elutasíthatja azt. Nem látom, hogy miért ne lenne érvényes a Win10 hibajelentési szolgáltatására.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #249 üzenetére

    "Ez parádés félremagyarázása a dolgoknak. Tényleg leírtad, de minek?

    Nincs benne semmi félremagyarázás, ráadásul a fentebbi hozzászólást el sem olvastad, ahol az MS -től idéztem is pár dolgot erről.
    Ellenben,Te a szavadon kívül, tényekkel alátámasztani egy darab állításodat nem tudtad.

    "Szerk: továbbmegyek, a microsoftot törvény kötelezi rá, hogy az összes adatot, amihez hozzáfért, adja ki az amcsi titkosszolgálatoknak. Mindenféle bírói kontroll nélkül. Ez mi, ha nem adatvédelmi vétség?"

    Mi azon az adatvédelmi vétség, hogy TITKOSSZOLGÁLATOKNAK bármilyen adatodat átadják?
    -az a helyzet, hogy a vétség az volna, ha nem így tennének.
    Egyébként részben megint tévedsz...
    Az régen volt, hogy "amcsi titkosszolgálatnak...".
    A jelenlegi helyzet az, hogy ha kéri a szerv az adataidat...ott kint...akkor egy EU -ból kiküldött, szintén titkosszolgálati szerv ellenőrzi az amcsi szerveket és vigyáznak, hogy ne sérüljön közben az adatvédelemi jogod, ugyanakkor teljes mértékben együttműködik az amcsi és az EU -s szerv.
    -ugye nem kell leírnom, hogy diplomata, ...kint élő, kiküldött személyekről van szó, tehát nem hívásra mennek ki.

    Nem tudom, ez mennyire ismerős számodra:
    "A Microsoft aláírja az EU és az USA közötti "Safe Harbor" egyezményt. 2001 (év!)"
    -illetve, azóta eltörölték és újraalkották, még további biztosítékokkal...
    [Safe Harbor 2: most beépített biztosítékkal (! 2015.dec.)]

    Nézd... a véleményem, hogy nem lehetsz ebben, a saját magad által gerjesztett dologban ennyire biztos, hiszen a tények, nyilatkozatok egyáltalán nem téged igazolnak.

    Ellenben...
    Ha mégis mindezek ellenére te ennyire biztos vagy Önnönmagad állításaiban és szerinted nem csak mese és félreértelmezések sora, esetleges rémhírek valóságtartamának felerősítése mindazon dolgokkal kapcsolatban, amiket mindannyiszor leírtál és állítasz, akkor javaslom, hogy mielőbb fordulj a bírósághoz és egy jó ügyvédi háttérrel pereld be a mocskokat! Pereld le róluk a gatyát is! ;)
    Ennyire magabiztosan, váltig állítva azokat a dolgokat, amiket leírtál, amelyekről beszéltünk és meggyőzni nem tudtunk, sőt látjuk többen, hogy erre esélyünk sincs...mi veszteni valód van?

    Aztán majd ha végeztél, akkor egy cikkben részletezd nekünk majd a történteket.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #249 üzenetére

    Úgy látom nem vagy tisztában azzal, hogy az Outlook nem egyenlő Windows 10-zel. Ahogy a tbird létezik linuxon úgy windózon is van. Egyébként, meg hogy lehetne adatvédelmi szabályok megsértése az, ha arra törvényi kötelezettség van?

    A hibajelentés elküldése vállalati környezetben házirendben letiltható.

    Én abban sem vagyok biztos, hogy egy outlook.dmp-ben ilyen jellegű adatok szerepelnek.

    Egyébként ha annyira félted, hogy rossz kezekbe kerül az emailcímed, akkor minek adod meg nyilvános weboldalakon? Az adatlapodon ott virít! :))

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • #14595328

    törölt tag

    válasz bambano #258 üzenetére

    Teljesen függetlenül az eddigi hozzászólásoktól... Te amúgy használsz MS terméket? (Nem melóban, gondolom ott igen)

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #257 üzenetére

    A vállalati környezet Enterprise-t jelent. Más értette, te nem.

    Romanes eunt domus

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #256 üzenetére

    Mint már korábban írtam, ha te ebben oly biztos vagy, mindazon bizonyítékok ellenére, amiket felsoroltunk, akkor tedd meg a szerinted helyes és szükséges jogi lépéseket.

    De hidd el, hogy ha akarja a titkosszolgálat az adataid, akkor meg is kapja.

    -egyébként nem értem honnan szedted azt, hogy bírói végzés nélkül, meg hasonlók...
    A TEK és a NAV is teljes mértékben kiszolgálja bármelyik nemzetközi titkosszolgálatot.

    Amiről bizonyítékokat kérsz nem elég az a link, amit a fenti hozzászólásban látsz?

    ..hm..

    [link]
    link

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #256 üzenetére

    Bocs, lejárt a szerkesztési idő :/

    "hát ja, az a tény se engem igazol, hogy kidobták a safe harbor 1-et.

    tényleg semmi esélyem... meggyőzni benneteket, hogy mekkora marhaság, amit mondtok. de ez ellen hiába mennék az eu bíróságra, hülyeségre nincs diéta. paragrafus van, sajnos azt mondja ki, hogy jogod van hülyének lenni.
    "

    Nem dobták ki a Safe Harbort....
    Hát hiába linkelek és bizonygatok? :D

    Az első, az még a Windows 7 idejében született, ahhoz volt igazítva, szabályozva.
    na bumm, mi :P ...ugye, hogy ugye..sokszor leírták már páran, hogy az adatgyűjtés-vagy azok kiszolgáltatottsága nem új dolog :B

    Az új pedig ebből következik, hogy... :K

    Nézd mi sem tudunk téged meggyőzni és az is igaz, hogy tökéletes OS nincs.
    -ha van hülyékre vonatkozó paragrafus, engem mindenképp érdekelne! :DD

    Egyébként én teljesen biztos voltam abban, hogy hajlandó volnál elmenni ezzel a dologgal a bíróságra.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #258 üzenetére

    Már megint terelsz. Ki beszélt a közigazgatásról? Egyébként is úgy látom nem vagy tisztában, hogy az állami szektorban a licencek beszerzése hogy történik. Elárulom létezik egy szervezet a KEF. Oda kerülnek fel többek között az elérhető és lehívható (idő és keretösszeg függvényében) a különböző licencek. Nem csak MS szerepel ott, hanem pl. a Novell is. Na most kérdezem milyen korrupció van e mögött? Ha tudsz konkrétumot akkor legyél szíves a megfelelő helyen feljelentést tenni, különben a szavaid komolytalan vádaskodásként hathatnak, ahogy már több esetben más témában is gyakran előfordult.

    Mégegyszer leírom. Enterprise (csak neked, hogy értsd) környezetben szabályozhatók ezek.

    Configure telemetry and other settings in your organization

    Magánemberként meg nem kötelező sem a win10 használata, sem az Officé. Nem tartanak pisztolyt a fejéhez senkinek,ha nem ért vele egyet, használjon Linuxot.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #281 üzenetére

    Nem állok én senki oldalára igazán, inkább középen foglalnék állást. A két idézett szövegrész alapján pedig valóban egyik fél sem tudja igazán bizonyítani az állítását. Ahhoz, hogy kiderüljön az igazság, ahhoz (nekem) konkrét bizonyíték, adat, screenshot stb. kéne erről az egészről. Az meg nincs... max talán jön még egy E.S. Minden pletykának van valami alapja, szokták mondani... + Ezt az elmúlt időszakok kémbotrányai csak tetézik. Azonban amíg nincsen kézzelfogható bizonyíték, addig jobbára csak konteó marad.

    [ Szerkesztve ]

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #280 üzenetére

    ha nem vetted volna észre, én beszéltem közigazgatásról. Pont ezért írtam, hogy a témától teljesen eltérő dolgot hoztál fel, tehát terelsz. Senkit nem érdekel az open document iránti rajongásod. Lekakilom, hogy az álligban mit használnak és miért. De nem is vádaskodok névtelenül.

    Sajnálom. hogy képtelen vagy felfogni hogy az informatikában mit jelent a vállalati (enterprise) környezet. Ebből is látszik, valószínűleg nem nagyon dolgoztál olyan helyen ahol komolyabb IT lett volna. Ez abból is látszik, hogy az Enterprise verzió előnyeit sem látod át. Az, meg hogy egy 2012-es server mennyibe kerül? Szerinted egy SUSE ent. ingyen van? És ne gyere nekem ingyenes open source megoldásokkal, mert az a Sufni Kft.-nél lehet, hogy megoldás, de Enterprise környezetben felejtős.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #286 üzenetére

    Te hoztad fel, hogy miért használnak Office-t a közigben. Erre írtam, hogy terelés, mert nem a témához tartozik. Az a helyzet, hogy a csak szabad formátum van előírva, amelyet gondolom nem lepődsz meg rajta, de az Office is kezeli, és nem nyílt forráskódú szoftvereket használni műszakilag és gazdaságilag indokolt esetben pedig lehet.

    Te írtad, hogy a verziók között szerinted nincs számottevő különbség.

    Romanes eunt domus

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #302 üzenetére

    Azért illene tisztában lenni, hogy adatvédelmi szempontból te vagy a harmadik fél. Ebben a példában első fél a főnököd, a második fél az MS, a harmadik a címzett, azaz te.

    Romanes eunt domus

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #306 üzenetére

    Persze, ha meg a Onedrive -on oszt meg valamit, akkor meg azt Ő teszi. Nem igaz. Ott van a szövegben.Kérésére, harmadik félnek. Privacy statementben két fél van.1 a felhasználó, 2. az MS. Mindenki más 3. fél.

    Romanes eunt domus

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #320 üzenetére

    Roppant módon idegesítő, hogy két hozzászólásomból gyúrsz egyet. Ráadásul úgy, hogy a már pontosított hozzászólásomat figyelembe sem veszed. Nem az általam elmondottakra reagálsz, csak minősíted azt. Úgy gondolom nem vagy méltó vitapartner, nincsenek érveid.

    Az adatvédelmi nyilatkozat egyértelműen leírja:

    Jelen adatvédelmi nyilatkozat írja le, hogy milyen személyes adatokat gyűjtünk Öntől, és hogy azt hogyan használjuk fel.

    Tehát amennyiben igénybe veszem az MS szolgáltatását, milyen személyes adataim kerülnek gyűjtésre és hogyan használják fel. Az általam megszerzett más személyek személyes adatáért én felelek, ha küldök egy kör emailt amiben minden címzett láthatja a másik emailcímét, akkor felveti a hanyag kezelést. De ezért én felelek és nem az MS. Ez minden rendszeren így van, legyen az Linux vagy OS X.

    Tessék részlet egy hatósági határozatból:

    A Hatóság bejelentés alapján értesült arról, hogy Kötelezett úgy küldött ki körlevelet mintegy 300 érintettnek, hogy az elektronikus levélcímük minden címzett számára elérhetővé vált.

    [link]

    Apropó. Mi van a linux rendszerek adatvédelmi nyilatkozatával? Nézted már egyáltalán, hogy megfelel az info törvénynek? Itt van az pl. Ubuntu [link]. Ott kezdődik, hogy magyarul nem is érhető el!

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #323 üzenetére

    Akkor átmegyek én is bambába:

    ez megint nem igaz, az, hogy kiküldés közben az ms tudomására jutnak személyes adatok, és azt nem a magyar törvényeknek megfelelően kezeli, hanem továbbítja, azért az ms a felelős.

    Hol van ez leírva? Hova továbbítja? Mit továbbít? És miben nyilvánul meg a törvénysértés? Kérem részletezni, mert ez így csak rágalom.

    Mi van a linux rendszerek adatvédelmi nyilatkozatával?

    Várom véleményed! Mondjuk Debianra szeretnék váltani és aggódom a személyes adataimért. A Debian adatvédelmi nyilatkozatát szeretném megismerni magyarul. Hol tudok hozzájutni?

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #325 üzenetére

    az általatok annyiszor emlegetett és linkelt ms adatvédelmi nyilatkozatban van leírva

    Köszönöm. És ebben hol szerepel törvénysértés?
    2. a patriot act-ban van leírva

    És a Patriot Act melyik cikkelyében? Tudomásom szerint már hatályát vesztette.

    Egyébként meg ha elfogadják ott lesz a Privacy Shield.

    Látom elbeszélünk egymás mellett. Én annak idején arra hívtam fel a figyelmet, hogy amikor levélküldés történik a harmadik félnek történő személyes adatátadás nem azt jelenti, hogy a pl. automatikusan megy az NSA levél másolata, hanem ez esetben a feladó személyes adatai kerülhetnek átadásra a címzettnek.(amennyiben MS szolgáltatáson keresztül történik a levél küldése). Az állami szerveknek történő átadás lehetősége a Nyilatkozat végén található:

    Végül, hozzáférünk, átadjuk és megőrizzük az Ön személyes adatait, beleértve személyes tartalmait is (mint például Outlook e-mailjeinek tartalmát, más privát kommunikációit vagy OneDrive privát mappáiban lévő fájljait), amikor jóhiszeműen úgy véljük, hogy ez szükséges:

    a vonatkozó törvény betartása érdekében, vagy érvényes jogi eljárásokkal kapcsolatban, beleértve bűnüldöző hatóságok vagy más állami szervek megkereséseit is;

    Az már más tészta, hogy ez egyeseknek csípi a szemét. Ez még magában nem törvénysértés. Az a törvénysértés ha nem EUs jogi normák alapján történik az adatbázishoz történő hozzáférés. Erre lesz hivatott a fenti Privacy Shield megállapodás is. Persze már most vannak vele aggályok, pl. a tömeges adatgyűjtés nem megfelelő módon van szabályozva. Többek között ezért is fejleszti az MS is az EUs adatközpontjait.

    Tehát nem az Adatvédelmi nyilatkozat törvénysértő, hanem az az eljárás, ahogy az USA szervek EU állampolgárok személyes adataihoz hozzáférhetnek. Csakhogy ez minden amerikai cégnél problémás, aki az EU-ban szolgáltat.

    Nyugodj meg, nem akarok Debianra váltani, az ubi jelenleg tökéletesen megfelel.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #336 üzenetére

    Örülök, hogy legalább az Insideres dologban egyet ért végre mindenki, miszerint ott elvárható a "teljes infó megosztása az MS -el"

    "egyetlen egy módon lehet megakadályozni, hogy az ms, a facebook, a gugli és társai sértsék a magyar jogszabályokat, ha egyáltalán nem használod a termékeiket."

    Ezzel viszont továbbra sem.
    Minden ember saját joga, hogy mit használjon, pláne ha azért fizet is.
    -ugyan így saját joga eldönteni, hogy mit oszt meg.

    A Te gondolatmeneted, pedig azért tartom helytelennek, mert ha megvásárlok valamit elolvasom és tudomást szerzek arról, hogy milyen következményekkel jár az adott szoftver használata, ráadásul kapok szabályozási lehetőséget. -Win 10 is...már telepítéskor jelez, stb...

    ........konkrétumot még ezidáig sem kaptunk arról, hogy milyen adatokat nem osztanátok meg szívesen az MS -el. Illetve bizonyítékot sem, hogy olyan adatokat kaptak volna meg, amit nem szándékoztatok megosztani.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Воланд

    titán

    válasz bambano #335 üzenetére

    es a cikk vajon a server verziorol szol? nem. desktophoz kell.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #350 üzenetére

    "stb. gyakorlatilag az összes pontban, amik egy-egy témakört írnak le, benne van, hogy és más hasonló adatok."

    Ez új motívumnak tűnik, mintha a tavalyi korai verziókban nem lett volna benne extra kiskapu, kvázi bármihez hozzáférést biztosítva. Ha alkalmasint képesek többtíz oldalas jogi blablákat nyomni (pontosabban ezekben elrejteni a lényeget), akkor tessék pontosan fogalmazni, hogy mit gyűjtenek.

    Ha így folytatják, az EU rájuk fog szállni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #350 üzenetére

    Amit linkeltél, azt elolvastam.

    ...és tudod mi a fura?
    "Fizetési adatok. Gyűjtjük vásárlás esetén a fizetéshez szükséges adatokat, ideértve többek között a fizetőeszköz (például bankkártya) számát és biztonsági kódját. "

    Ez sehol nincs benne! -akkor te honnan szedted???

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #366 üzenetére

    Jó kérdés, mondjuk mit lép a magyar állam, ha vki vette a fáradtságot, és lefolytatott+megnyert egy pert a M$-al szemben? Ugyebár ott a gigantikus állami windózlicenszelés, ahova befutott a win10. Ebből jogsérelem esetén ezt azonnal ki kellene pucolni. Ettől berezelhetnek a programban résztvevők, hogy szeretett windowsuk nélkül maradnak, így rákényszeríthetik a törvényhozást (aki szintén win-felhasználó), hogy puhítsa fel a szabályokat. Mo kicsi kutya ehhez, EU szinten kell bemószerolni őket.

    Nem tudom, meddig megy el az adatvédelmi hiszti, ha elég messzire, akkor simán el tudom képzelni, hogy kiadnak egy EU-patch-et, ami lezárja a kérdéses adatcsatornákat.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #366 üzenetére

    igen, így van... és?
    -vagy nem így van jelenleg, úgy érted?

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #375 üzenetére

    Win10-nél ráadásul a folyamatos "feature upgrade"-ek miatt a katasztrófahelyzet bármikor előállhat egy sima hétköznapi frissítőcsomagnál is. Nem hiába találták ki az LTSB vonalat a vállalati szegmensnek.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Snoop-y

    veterán

    válasz bambano #375 üzenetére

    Tisztaban vagyunk vele hogy lenne vagy 1000+ ne aggodj ;]

    Plusz az ugyfel adatok miatt ez szoba sem johet.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #383 üzenetére

    Viszont kellemetlen, ha a falubéli kisebbsé izé tolvajnak is van belőle egy másolata. USA-ban ezzel nem viccelnek, anno asszem Obama levelezésébe nézett bele egy alkalmazott a telekom-szolgáltatójától - elég kellemetlen kérdésekre kellett utána válaszolnia az ürgének.

    #385: bocsi az összevágásért "mi amerikai ceg vagyunk..." "a win 10 koszi nem" - tanulságos fejlemény. Kíváncsi leszek a win10 terjedésére az amerikai vállalati és állami szférában ezekután.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák