Új hozzászólás Aktív témák

  • Fontos?

    tag

    Én itt senkinek nem fogok se bizonygatni, sem válaszolni, mivel Ti eddig elvártátok, hogy Én minden bizonygassak, bizonyítottam... nem hisztek benne... ok, lezárva, szívetek joga.
    Isten sincs, mégis többmilliónyian fohászkodnak a nagy semmihez.
    -neki se lehet megmagyarázni, hogy nincs istenke...

    Egy szavatokat semmivel az égvilágon nem bizonyítjátok.
    Egy darab állításra nem tudtok konkrét példát felhozni, amely bármelyik szavatokat igazolná.

    ...mégis mit vártok?
    A hülyeségetektől senki se fog váltani Linuxra ;]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #299 üzenetére

    "A lényeg ha igénybe veszel egy szolgáltatást és amennyiben kapcsolódik hozzá adatgyűjtés akkor gyűjtik.": tehát ha nem veszem igénybe a szolgáltatást, akkor nem gyűjtik? és ha nem, miért igen?

    "Például, akkor osztjuk meg az Ön tartalmait harmadik féllel ha azt Ön kéri, például, amikor Ön emailt küld egy barátjának": például ha a főnököm levelet küld nekem, akkor ő az első fél, én vagyok a második, de ki a harmadik fél és mi köze az egészhez?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #301 üzenetére

    oké, beszélj arról, amikor az általad linkelt bizonyíték téged cáfol.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz dabadab #300 üzenetére

    Én nem állítottam soha, hogy pontosan tudnám milyen adatokról van szó...pont arra lennék kíváncsi én is. Csak van néhány hivatalos leírás, amit fentebb idézgetnek pro / kontra, de tényleges konkrétumot még senki sem látott. Max innen talán a bennfentesek tudnák megmondani, de ők nyilván nem fogják. Még az aktuális új build kapcsán sem árultak el pár apró infót, akkor erről pláne nem fognak.
    Amit mondtam az helytálló, mert ennyi erővel más szoftverek, eszközök esetén is lehetne hümmögni, sőt. Illetve akkor parázzon, ha bizonyítékok is vannak és nem csak a konteó. + Ha ennyire zavarja, akkor ne használja, menjen az amishok közé. Na meg itt néhányan nyilván nem csak puszta érdeklődésből zúdítják a negatív hsz áradatot, hanem ez a hobbiuk, ha MS-ről van szó. :D

    (#301) Fontos?: Ha kémkedik, ha nem, attól még mint rendszer azért bejön és, ha szükségem van bizonyos dolgokra, nem feltétlenül lesz jó helyette más. Csak egy kétes sztori kedvért nyilván nem fogom kukázni. A globális nagy tesótól meg úgysem lehet szabadulni. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #302 üzenetére

    Azért illene tisztában lenni, hogy adatvédelmi szempontból te vagy a harmadik fél. Ebben a példában első fél a főnököd, a második fél az MS, a harmadik a címzett, azaz te.

    Romanes eunt domus

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #305 üzenetére

    ez maximum az ms álláspontja, ami, szerintem, törvénytelen.
    ráadásul hülyeség is, mert az ms adatvédelmi szabályzata szerint az ms bocsátja a harmadik fél rendelkezésére az adatokat, ami nettó marhaság, mert ha a főnököm nekem akar levelet írni, akkor ő adja ki az adatokat nekem, nem pedig az ms.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz FіkuszKukіsz #305 üzenetére

    A címzett neve, emailcíme szintén személyes adat, szóval nem harmadik fél.

    DRM is theft

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #306 üzenetére

    Persze, ha meg a Onedrive -on oszt meg valamit, akkor meg azt Ő teszi. Nem igaz. Ott van a szövegben.Kérésére, harmadik félnek. Privacy statementben két fél van.1 a felhasználó, 2. az MS. Mindenki más 3. fél.

    Romanes eunt domus

  • #33253120

    törölt tag

    válasz FіkuszKukіsz #305 üzenetére

    A példádban ő max a negyedik, fél mint címzett. Az első fél által használt EULA elvben rá nem vonatkozik, mégis kikerülhet a címe az ötödik félhez a másodikon keresztül.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz FіkuszKukіsz #308 üzenetére

    "Privacy statementben két fél van."

    Az adatvédelmi törvény üti a privacy statementet.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz King Unique #304 üzenetére

    Akkor eljutottunk odáig, hogy te is beismered, hogy a MS az adatvédelemnél még csak a tájékoztatási minimumig se jutottunk el, de szerinted alaptalan paranoia azt feltételezni, hogy egyébként bármiben ne felelne meg neki.
    Illetve bevetsz még mindenféle level ovis érveléseket, mint a jólbevált másramutogatás meg hasonlók.

    Azt hiszem, itt már nem kell mást mondanom.

    DRM is theft

  • King Unique

    titán

    válasz dabadab #311 üzenetére

    Az a paranoia, ahogyan egyesek ezt kezelik és beállítják. De persze - tisztelet a kivételnek - mániákus MS haterektől ugye mit is várjon az ember...? :DDD Ők még arra is ráfognák, hogy illegális és támadnák, ami nem az.
    Majd akkor kell okoskodni, meg "na én megmondtam" dolgokat kijelenteni, ha lesznek konkrétumok és/ vagy olyan esetet mutat valaki, amiben xy magánszemélyek esetleges privát adataival visszaélnek oly módon, hogy nekik abból tényleges káruk származzon. De gyanítom, hogy nem fognak tudni... Meg, ha már privát adatok, akkor az adott illetőkről vsz már régen tudja a nagy tesó egyéb cégek munkássága nyomán, hogy mi a kedvenc zenéje, filmje, kik az ismerősei, kinek mit írt, mikor mit vett, nézett, töltött le a netről, talán még a háttértárolóján lévő fájlokat is. Továbbá, ha ténylegesen begyűjtenek is ezt-azt, majd pont jelentéktelen userek, porszemek dolgaira lesznek annyira kíváncsiak, hogy állandó jelleggel felhasználják egyéb, meg nem engedett célokra. Persze, biztosan. :D
    Na meg az MS vsz ok nélkül nem fogja gyökeresen megváltoztatni az adatkezelési dolgait, így akinek a jelenlegi annyira nem tetszik, annyira a nagy összeesküvést látja benne, menjen bíróságra, vagy használjon más OS-t. Nehogy a nagy para miatt még a végén infarktust kapjon...

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #312 üzenetére

    erre egy klasszikus mondás kifordítását tudom válaszolni:
    attól, hogy üldöznek, még lehet paranoiád.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz #33253120 #309 üzenetére

    Persze. Ha 50 embernek küld kör e-mailt akkor meg 50 érintett van. Na ne vicceljetek már.

    Először is a fogalmakkal kéne tisztában lenni. Mi a személyes adat, ki az érintett fél, ki az adatkezelő, adatfeldolgozó és ki a harmadik fél.

    Akkor nézzük csak:

    érintett: bármely meghatározott, személyes adat alapján azonosított vagy - közvetlenül vagy közvetve - azonosítható természetes személy;

    személyes adat: az érintettel kapcsolatba hozható adat - különösen az érintett neve, azonosító jele, valamint egy vagy több fizikai, fiziológiai, mentális, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára jellemző ismeret -, valamint az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés;

    adatkezelő: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely önállóan vagy másokkal együtt az adat kezelésének célját meghatározza, az adatkezelésre (beleértve a felhasznált eszközt) vonatkozó döntéseket meghozza és végrehajtja, vagy az adatfeldolgozóval végrehajtatja;

    adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely szerződés alapján - beleértve a jogszabály rendelkezése alapján kötött szerződést is - adatok feldolgozását végzi;

    harmadik személy: olyan természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely nem azonos az érintettel, az adatkezelővel vagy az adatfeldolgozóval;

    Na már most. Ha küldök egy e-mailt és hozzájárulok (kérem), hogy a személyes adataim is menjenek vele, akkor a fogadó fél (a 3. személy) meg fogja azt is kapni az adatkezelő (MS) által biztosított szolgáltatás révén. Az, hogy én beírom valakinek az e-mail címét az Outlook címzett mezőjébe, az nem személyes adat.

    Romanes eunt domus

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #314 üzenetére

    "Az, hogy én beírom valakinek az e-mail címét az Outlook címzett mezőjébe, az nem személyes adat." A mailcím személyes adat, viszont ezesetben Te, az outlook használója vagy az egyik adatkezelő. A probléma a dologgal az, hogy alkalmasint tudtodon kívül továbbítod a címet illetékteleneknek, spam-hálózatok megszerezhetik, amiből mindenféle további kalamajka származhat. És nem mindenki osztja meg minden mailcímét a neten, szabad préda képpen. A munkahelyieket pl jellemzően nem.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz t72killer #315 üzenetére

    Igazad van, én fogalmaztam rosszul. Amennyiben csak 1 címzett van, akkor a címzett email címe hiába személyes adat, azt csak én meg a címzett láthatja. Amennyiben több címzett van, akkor már az én felelősségem, hogy hogy küldöm el az e-mailt. Láthatja -e mindenki a másik emailcímét vagy sem. De ez most az MS-nél maradva irreleváns, mert az adatvédelmi nyilatkozat szempontjából az én személyes adataim kezelése és továbbításának módja a lényeges. Az általad felvázolt veszély nem MS specifikus, rendszertől, platformtól alkalmazástól független.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #316 üzenetére

    Amúgy a szitu jelzi a modern életünk komplexitását: elenyészően ritka, hogy csak 2 fél között menjen a "tranzakció" (ezesetben adatátvitel). Adott az adat gazdája, a címzett, és közben legalább 2-3 lépés: 2db ISP, hálózatkezelők, OS-szolgáltató (ugyebár ma már a windows egy szolgáltatás...) mind2 oldalon.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • arelim

    tag

    válasz nonsen5e #109 üzenetére

    jahogy ja. én asztali gépre gondoltam, nem mobiltelefonra.
    ha már win10-et telepítesz.

    (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #316 üzenetére

    "az adatvédelmi nyilatkozat szempontjából az én személyes adataim kezelése és továbbításának módja a lényeges.": ócska vélemény, nem hiszem, hogy magunkévá tesszük.

    helyesen: az összes személyes adat kezelése lényeges.

    "Az, hogy én beírom valakinek az e-mail címét az Outlook címzett mezőjébe, az nem személyes adat.": az, hogy valami személyes adat-e, nem attól függ, hogy te hova írtad le, hanem attól, hogy egyértelműen azonosít-e egy embert vagy sem. "Először is a fogalmakkal kéne tisztában lenni."

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #320 üzenetére

    Roppant módon idegesítő, hogy két hozzászólásomból gyúrsz egyet. Ráadásul úgy, hogy a már pontosított hozzászólásomat figyelembe sem veszed. Nem az általam elmondottakra reagálsz, csak minősíted azt. Úgy gondolom nem vagy méltó vitapartner, nincsenek érveid.

    Az adatvédelmi nyilatkozat egyértelműen leírja:

    Jelen adatvédelmi nyilatkozat írja le, hogy milyen személyes adatokat gyűjtünk Öntől, és hogy azt hogyan használjuk fel.

    Tehát amennyiben igénybe veszem az MS szolgáltatását, milyen személyes adataim kerülnek gyűjtésre és hogyan használják fel. Az általam megszerzett más személyek személyes adatáért én felelek, ha küldök egy kör emailt amiben minden címzett láthatja a másik emailcímét, akkor felveti a hanyag kezelést. De ezért én felelek és nem az MS. Ez minden rendszeren így van, legyen az Linux vagy OS X.

    Tessék részlet egy hatósági határozatból:

    A Hatóság bejelentés alapján értesült arról, hogy Kötelezett úgy küldött ki körlevelet mintegy 300 érintettnek, hogy az elektronikus levélcímük minden címzett számára elérhetővé vált.

    [link]

    Apropó. Mi van a linux rendszerek adatvédelmi nyilatkozatával? Nézted már egyáltalán, hogy megfelel az info törvénynek? Itt van az pl. Ubuntu [link]. Ott kezdődik, hogy magyarul nem is érhető el!

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #294 üzenetére

    Még régebben mondták: Mikor az interneten közzétesszük az adatainkat, ne arra gondoljunk, hogy ma mit lehet vele tenni, hanem 10-20 év múlva mit tudnak vele kezdeni, mert amit kiraktunk az már ott marad.
    Nem tudom mit fog kezdeni az Ms az adataimmal, mikor fogja törölni, de ne akarjon megfigyelni. Ne éljen vissza azzal, hogy mást nem lehet használni. Persze elvben ott a linux, de a célszoftvereket windowsra írtak nem csak word van, jogi adatbázis, könyvviteli program, szerintem minden cégnél van valami ami csak windowson képes futni.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #321 üzenetére

    "Az adatvédelmi nyilatkozat egyértelműen leírja:": még mindig nem érdekel az adatvédelmi nyilatkozatuk az infotörvénnyel szemben.

    "Az általam megszerzett más személyek személyes adatáért én felelek, ha küldök egy kör emailt amiben minden címzett láthatja a másik emailcímét, akkor felveti a hanyag kezelést. De ezért én felelek és nem az MS.": ez megint nem igaz, az, hogy kiküldés közben az ms tudomására jutnak személyes adatok, és azt nem a magyar törvényeknek megfelelően kezeli, hanem továbbítja, azért az ms a felelős.

    "Ráadásul úgy, hogy a már pontosított hozzászólásomat figyelembe sem veszed.": tévedsz, figyelembe vettem. de úgy is hibás.

    "Mi van a linux rendszerek adatvédelmi nyilatkozatával?": ennyire nincs érved már a windows mellett, hogy a linuxot kell előhúzni? "Úgy gondolom nem vagy méltó vitapartner, nincsenek érveid."

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #323 üzenetére

    Akkor átmegyek én is bambába:

    ez megint nem igaz, az, hogy kiküldés közben az ms tudomására jutnak személyes adatok, és azt nem a magyar törvényeknek megfelelően kezeli, hanem továbbítja, azért az ms a felelős.

    Hol van ez leírva? Hova továbbítja? Mit továbbít? És miben nyilvánul meg a törvénysértés? Kérem részletezni, mert ez így csak rágalom.

    Mi van a linux rendszerek adatvédelmi nyilatkozatával?

    Várom véleményed! Mondjuk Debianra szeretnék váltani és aggódom a személyes adataimért. A Debian adatvédelmi nyilatkozatát szeretném megismerni magyarul. Hol tudok hozzájutni?

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #324 üzenetére

    "Hol van ez leírva? Hova továbbítja? Mit továbbít? És miben nyilvánul meg a törvénysértés? Kérem részletezni, mert ez így csak rágalom.":
    1. az általatok annyiszor emlegetett és linkelt ms adatvédelmi nyilatkozatban van leírva
    2. a patriot act-ban van leírva
    3. az egész topic erről szól.

    ilyen kérdéseket csak az tehet fel, aki a topicban elhangzott összes érvet ignorálta. így jó döntésnek tűnhet, ha az illető összes hsz-ét is ignoráljuk, amivel erősen csökkenhet a felesleges habverés a topicban.

    "Várom véleményed! Mondjuk Debianra szeretnék váltani és aggódom a személyes adataimért. A Debian adatkezelési nyilatkozatát szeretném megismerni magyarul. Hol tudok hozzájutni?"
    A véleményem, hogy te ne válts debianra, mert abból csak bajunk lesz.
    Véleményem továbbá, hogy elég ócska próbálkozás linux felé terelni a vesztett ms vitát.
    A debianos kérdéseidet egy ugyanilyen, "reklámoz a debian a zárolt képernyőn" topicban majd kitárgyaljuk, ha aktuális lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FіkuszKukіsz #321 üzenetére

    Mivel semmilyen disztribútor, importőr, akárki nem forgalmazza Magyarországon az Ubuntut, így nincs is mit számon kérni. Ha pl. a Dell vagy más gyártó Ubuntuval árulja a gépeit, akkor nagy eséllyel rajtuk kell ezt számon kérned.

  • Fontos?

    tag

    [Kikapcsolhatatlanná tette a visszajelzést a Microsoft a Windows 10-ben]

    Na most mi lesz Béláim? :Y
    Eljön a Linux éve, vagy a világ vége? :DDD

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz bambano #325 üzenetére

    az általatok annyiszor emlegetett és linkelt ms adatvédelmi nyilatkozatban van leírva

    Köszönöm. És ebben hol szerepel törvénysértés?
    2. a patriot act-ban van leírva

    És a Patriot Act melyik cikkelyében? Tudomásom szerint már hatályát vesztette.

    Egyébként meg ha elfogadják ott lesz a Privacy Shield.

    Látom elbeszélünk egymás mellett. Én annak idején arra hívtam fel a figyelmet, hogy amikor levélküldés történik a harmadik félnek történő személyes adatátadás nem azt jelenti, hogy a pl. automatikusan megy az NSA levél másolata, hanem ez esetben a feladó személyes adatai kerülhetnek átadásra a címzettnek.(amennyiben MS szolgáltatáson keresztül történik a levél küldése). Az állami szerveknek történő átadás lehetősége a Nyilatkozat végén található:

    Végül, hozzáférünk, átadjuk és megőrizzük az Ön személyes adatait, beleértve személyes tartalmait is (mint például Outlook e-mailjeinek tartalmát, más privát kommunikációit vagy OneDrive privát mappáiban lévő fájljait), amikor jóhiszeműen úgy véljük, hogy ez szükséges:

    a vonatkozó törvény betartása érdekében, vagy érvényes jogi eljárásokkal kapcsolatban, beleértve bűnüldöző hatóságok vagy más állami szervek megkereséseit is;

    Az már más tészta, hogy ez egyeseknek csípi a szemét. Ez még magában nem törvénysértés. Az a törvénysértés ha nem EUs jogi normák alapján történik az adatbázishoz történő hozzáférés. Erre lesz hivatott a fenti Privacy Shield megállapodás is. Persze már most vannak vele aggályok, pl. a tömeges adatgyűjtés nem megfelelő módon van szabályozva. Többek között ezért is fejleszti az MS is az EUs adatközpontjait.

    Tehát nem az Adatvédelmi nyilatkozat törvénysértő, hanem az az eljárás, ahogy az USA szervek EU állampolgárok személyes adataihoz hozzáférhetnek. Csakhogy ez minden amerikai cégnél problémás, aki az EU-ban szolgáltat.

    Nyugodj meg, nem akarok Debianra váltani, az ubi jelenleg tökéletesen megfelel.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • Воланд

    titán

    válasz Fontos? #327 üzenetére

    Sting-nel az elmult par evben teljesen elmentek otthonrol es egyre igenytelenebb cikkeket ir. :(

    "Kikapcsolhatatlanná tette a visszajelzést a Microsoft a Windows 10-ben"

    nem mondod, egy preview, tesztelesre szant verzioban visszajelzeseket var az ms? jezusom, most mi lesz?

    "Azok egyébként, akiket idegesítenek a felbukkanó kérdések, valójában továbbra is letilthatják azokat - de csak úgy, ha az érintett Windows 10-ben kijelentkeznek az Insider programból. Ezzel visszanyerik a szóban forgó opció feletti kontrolljukat - cserébe viszont érvényes termékkulccsal kell majd rendelkezniük a Windows 10 további használatához az adott gépen."

    nah, ez meg netto hulyeseg. a 10240-es build ota ha valaki insider akar lenni, akkor eredeti windows 10-el kell rendelkeznie, nincs olyan, hogy leszeded az insidert es ingyen hasznalod.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Fontos?

    tag

    válasz Воланд #329 üzenetére

    Egyetértek és pont, hogy elvárható volna az előzeteseket használóktól a teljes mértékű visszajelzés, csak gondoltam egy ilyen cikkre mit reagálnak a Linuxos kollégák.

    Érdemes elolvasnod a hsz-eket, kaptam én is hideget rendesen.

    Azt viszont nem tudtam, hogy az Insideresknek is eredeti win kell, azt hittem ők a tesztelésért cserébe ingyen kapják.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • floatr

    veterán

    válasz FіkuszKukіsz #328 üzenetére

    Ha bubit használsz akkor emlékezhetsz arra, amikor az amazon lens kiverte sokaknál a biztosítékot. Nyilatkozat meg istenverése, egy olyan adatforgalom volt, ami opt-out alapesetben, és alkalmas volt arra, hogy adatokat forgalmazzon a felhasználóró gépéről. Pár kört futott vele a canonical és opt-in lett a dolog.

    Én sem készíthetek diagnosztikai interfészt az általunk gyártott alkalmazásokba, mert nem mi nyomjuk le az ügyfél torkán izomból az újabb rendszereket, mert valamiért kötöttek a platformhoz, hanem ők rendelik meg tőlünk. Még akkor sem, ha titoktartási meg tudja fene milyen szerződések vannak kötve.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Воланд #329 üzenetére

    +1. "A cég ugyanis letiltotta azt az opciót, amivel az Insider felhasználók meghatározhatták, hogy milyen gyakran - vagy esetleg egyáltalán nem - szeretnének visszajelzést (feedback) küldeni a cégnek a rendszerről."

    Az insider lényege, hogy ténylegesen ingyen kapja a rendszert a user, cserébe aktívan bétatesztel. Nyilván nem egy pre-alfa prototípus buildet fognak feltenni egy Apple-Samsung szabadalmi perekkel foglalkozó ügyvédi iroda géphálózatára :W . (slusszpoénként természetesen Home edisönt :DDD ).

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Воланд

    titán

    válasz Fontos? #330 üzenetére

    amig nem jelent meg a win10 kereskedelmi forgalomban, csak az insider program volt, addig nem kellett hozza eredeti windows.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz floatr #331 üzenetére

    Emlékszem. Konkrétan kémszoftvernek kiáltották ki azt a verziót.

    Romanes eunt domus

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Воланд #333 üzenetére

    az insider programhoz most sem kell eredeti windows, legalábbis tegnap kerestem windows szervert tesztelésre, és tegnap a w2k16 tech preview 4-hez még nem kellett. a w2k12r2-höz meg 180 napos evaluation licenszet adnak.

    másik hsz-ben feltett kérdésre válaszolva, hogy mit szólnak a linuxosok ehhez: a magam részéről azt szólom, hogy nincs kötelezettségem insidert használni, tehát kisebbrészt nem érdekel a probléma, nagyobbrészt elfogadom, hogy tesztpéldányért cserébe tesztinfó jár az ms-nek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #328 üzenetére

    "Egyébként meg ha elfogadják ott lesz a Privacy Shield." a privacy shield hatása kb. nulla. egy gittegylet elbeszélgetett a büfében valamiről, oszt csókolom.

    amíg a patriot act érvényben van, addig találgass: az amcsi vállalatok a helyi törvényeknek akarnak majd megfelelni, vagy egy, számukra külföldi, bizonyító erővel nem bíró gittegyleti sajtpapírnak?

    egyetlen egy módon lehet megakadályozni, hogy az ms, a facebook, a gugli és társai sértsék a magyar jogszabályokat, ha egyáltalán nem használod a termékeiket.

    "Az a törvénysértés ha nem EUs jogi normák alapján történik az adatbázishoz történő hozzáférés.": kezded végre megérteni. Ez egy feltételes szerkezet, a feltételét pedig vedd teljesültnek.

    "Tehát nem az Adatvédelmi nyilatkozat törvénysértő": de, az adatvédelmi nyilatkozatuk is törvénysértő, mert feleslegesen gyűjtenek adatot, olyanokról is, akik nem fogadták azt el, ez pedig a magyar törvények szerint törvénysértő. adatkészletezést az infotörvény egyértelműen tiltja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Fontos?

    tag

    válasz bambano #336 üzenetére

    Örülök, hogy legalább az Insideres dologban egyet ért végre mindenki, miszerint ott elvárható a "teljes infó megosztása az MS -el"

    "egyetlen egy módon lehet megakadályozni, hogy az ms, a facebook, a gugli és társai sértsék a magyar jogszabályokat, ha egyáltalán nem használod a termékeiket."

    Ezzel viszont továbbra sem.
    Minden ember saját joga, hogy mit használjon, pláne ha azért fizet is.
    -ugyan így saját joga eldönteni, hogy mit oszt meg.

    A Te gondolatmeneted, pedig azért tartom helytelennek, mert ha megvásárlok valamit elolvasom és tudomást szerzek arról, hogy milyen következményekkel jár az adott szoftver használata, ráadásul kapok szabályozási lehetőséget. -Win 10 is...már telepítéskor jelez, stb...

    ........konkrétumot még ezidáig sem kaptunk arról, hogy milyen adatokat nem osztanátok meg szívesen az MS -el. Illetve bizonyítékot sem, hogy olyan adatokat kaptak volna meg, amit nem szándékoztatok megosztani.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Воланд #333 üzenetére

    Most merülök, de ezzel kapcsolatban lehet lesz kérdésem az Insider topicban záros időn belül.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    Ha már… Egészen friss cikk a témában a cseppet sem megnyugtató „eredményről”. Nincs messze, itt van a címlapon.
    Ezt tényleg lenyomják Európa torkán?

    Csini leírása a biztosítékoknak. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz bambano #335 üzenetére

    es a cikk vajon a server verziorol szol? nem. desktophoz kell.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fontos? #337 üzenetére

    "-ugyan így saját joga eldönteni, hogy mit oszt meg.": így van. következmény: TE nem döntheted el, hogy mit osztasz meg rólam. pláne az iqtlan usa képviselő ne döntse már el ugyanezt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz King Unique #312 üzenetére

    "Továbbá, ha ténylegesen begyűjtenek is ezt-azt, majd pont jelentéktelen userek, porszemek dolgaira lesznek annyira kíváncsiak, "
    Mert te jelentéktelen vagy, ne hidd hogy a milliárdnyi Windows felhasználó mind az. És mit lehet tudni, hogy a ma még jelentéktelen harmadéves egyetemista 5-6 év múlva nem fogja-e az USA gazdasági érdekeit veszélyeztetni.

    (#314) bwooster:
    Tovább is kellett volna olvasnod a 2011 évi CXII. tv-t. Ott van, hogy az érintettnek az adatkezelő pontosan meg kell mondja, hogy milyen adatokat kezel róla. A M$ ezt nem adja meg pontosan, csak példákat ír az adatkezelési nyilatkozatában, emiatt az EU-s jognak nem megfelelő az adatkezelése. Gyakorlatilag bármit gyűjthet.

    Valamint az összegyűjtött adatokat átadhatja a partnereinek, hogy azok javíthassák a terméküket. (pl. a CocaColának, vagy más cégeknek). Annyi korlátozás van jelenleg benne, hogy reklámot csak a M$ küldhet a számunkra.

    "Na már most. Ha küldök egy e-mailt és hozzájárulok (kérem), hogy a személyes adataim is menjenek vele, akkor a fogadó fél (a 3. személy) meg fogja azt is kapni az adatkezelő (MS) által biztosított szolgáltatás révén. Az, hogy én beírom valakinek az e-mail címét az Outlook címzett mezőjébe, az nem személyes adat."
    Ha a céges mail szerverről a freemail szerverére küldök emailt, akkor milyen szolgáltatást biztosít a M$??? Semmilyet, de mivel az Outlookot használom, aminek joga van adatokat küldeni az M$-nak, mégis hozzá kerül(het)nek a címek.
    Az emailcím személyes adat.

    "Hol van ez leírva? Hova továbbítja? Mit továbbít? És miben nyilvánul meg a törvénysértés? Kérem részletezni, mert ez így csak rágalom."
    Az M$ Adatvédelmi nyilatkozata annyira általánosan fogalmaz, hogy nem garancia szinte semmire. És arra sem garancia, hogy ha jelenleg nem is folytat illegális adatgyűjtést, hogy a jövőben bármikor ne kezdhessen bele.

    "Mi van a linux rendszerek adatvédelmi nyilatkozatával?"
    Ez ide irreleváns. Ha a google, vagy a facebook, vagy az ubuntu illegális adatgyűjtést végez, az nem legalizálja a windows illegális tevékenységét.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Воланд #200 üzenetére

    "azok utan, hogy egyesek kepesek arra, hogy a wu-t, meg egyeb szolgaltatasokat letiltsanak te ezt komolyan kerdezed?"
    Nem értem, hogy ezzel mi a gond. Az Enterprise verziót használóknál gyakorlat, hogy nem azonnal mennek fel a frissítések, hanem csak a kompatibilitás tesztelés után, mondjuk 2 hét múlva. Én mint Home user miért nem várhatok pár napot, hogy az én rendszerem ne álljon fejre a többiekével együtt egy hibás patch után?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • Воланд

    titán

    válasz mr_ricsi #343 üzenetére

    te is tudod nagyon jol, hogy a wu letiltasa alatt nem ezt ertettem.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz mr_ricsi #342 üzenetére

    A M$ ezt nem adja meg pontosan, csak példákat ír az adatkezelési nyilatkozatában, emiatt az EU-s jognak nem megfelelő az adatkezelése. Gyakorlatilag bármit gyűjthet.

    Nem példákat ír. Leírja, hogy mit gyűjt. Ott van Az általunk gyűjtött személyes adatok címszó alatt, részletesen. Egyébként a törvény szerint

    15. § (1)21 Az érintett kérelmére az adatkezelő tájékoztatást ad az érintett általa kezelt, illetve az általa vagy rendelkezése szerint megbízott adatfeldolgozó által feldolgozott adatairól, azok forrásáról, az adatkezelés céljáról, jogalapjáról, időtartamáról, az adatfeldolgozó nevéről, címéről és az adatkezeléssel összefüggő tevékenységéről, az adatvédelmi incidens körülményeiről, hatásairól és az elhárítására megtett intézkedésekről, továbbá - az érintett személyes adatainak továbbítása esetén - az adattovábbítás jogalapjáról és címzettjéről.

    Ez nem tudom miben befolyásolja a nyilatkozat tartalmát és részletességét. Ami egyébként elég részletes.

    Valamint az összegyűjtött adatokat átadhatja a partnereinek, hogy azok javíthassák a terméküket. (pl. a CocaColának, vagy más cégeknek).

    Igen és ez hol van leírva a nyilatkozatban?

    Emellett, megosztjuk az információkat a Microsoft irányítása alatt álló társvállalatokkal és leányvállalatokkal is. Megosztjuk a személyes adatokat a nevünkben a jelen nyilatkozat céljai alapján nevünkben tevékenykedő beszállítókkal vagy ügynökökkel is. Például, olyan vállalatokkal, amelyeket ügyfélszolgálati támogatásra szerződtettünk vagy arra, hogy segítségünkre legyenek rendszereink és szolgáltatásaink biztosításában és védelmében, melyeknek az ilyen funkciók biztosításához szükségük lehet ezekre a személyes adatokra. Ilyen esetekben, ezeknek a vállalatoknak ragaszkodniuk kell az adatvédelmi követelményeinkhez és nem jogosultak a tőlünk kapott személyes adatok semmilyen más célú felhasználására. Megoszthatjuk a személyes adatokat egy vállalati ügylet, például összeolvadás vagy eszközök eladása részeként is.

    Én ebben nem látom sehol, hogy pl. Coca-Colának is átadják az adatokat.

    Ha a céges mail szerverről a freemail szerverére küldök emailt, akkor milyen szolgáltatást biztosít a M$??? Semmilyet, de mivel az Outlookot használom

    Mondjuk céges környezetben használjatok Enterprise verziót. Abban policyból ki lehet kapcsolni a telemetriát.

    https://technet.microsoft.com/en-us/library/mt577208%28v=vs.85%29.aspx

    Egyébként az Office adatvédelmi beállításaiban is ki lehet kapcsolni az online szolgáltatásokat. Ezzel kapcsolatosan nem láttam még olyan bizonyítékot, hogy a kikapcsolás ellenére ilyen jellegű adatot is elküldött volna.

    Már korábban is leírtam Szerintem nincs gond az Adatvédelmi Nyilatkozattal. A probléma a Freedom Actban leírt amerikai vállalatok számára kötelezővé tett adatszolgáltatással van, de ez minden amerikai cégnél gond.

    Egy jó tanács. Erről a M$-ról meg jobb ha leszoksz. Már kb. 10 éve nem divat. 2000 körül még jó pofa dolog volt, de ma már inkább ciki mint vicces.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FіkuszKukіsz #345 üzenetére

    „az adatvédelmi incidens körülményeiről”
    Erre hivatkozva az első lépés az lesz, hogy lepattintanak, mivel nem történt incidens. Azaz neked kell bizonyítanod, hogy a semmi konkrétumot nem tartalmazó gumiszabály nyilatkozatát hol sértette meg az MS.

    Amúgy érdekes, hogy a reklámokkal kapcsolatban pont a reklámokhoz gyűjtött adatok megosztásáról szóló részt nem találod meg.
    „Adatmegosztás. Bizonyos esetekben megosztjuk a hirdetőkkel a webhelyeiken vagy a hirdetéseikben összegyűjtött adatokról szóló jelentéseket. Ezen felül az adatokat közvetlenül is megoszthatjuk a szolgáltatókkal annak érdekében, hogy jobb szolgáltatásokat tudjanak biztosítani a nevünkben, vagy a partnerünkként hirdetéseket válasszanak ki és juttassanak el a hirdetőpartnereinknek. A Microsoft például egy szolgáltató segítségével megfelelteti az Ön Microsoft-cookieazonosítóját és -fiókadatait a hirdetők birtokában lévő felhasználói adatokkal (például hogy milyen termékeket vásárolt az adott hirdetőtől). Erre azért kerül sor, hogy a hirdető olyan hirdetéssel érje el Önt, amelyről úgy gondolja, hogy érdekelheti Önt. Mindemellett, az általunk használt szolgáltató, megbízható harmadik félként tevékenykedik és nem oszt meg Önről semmilyen a Microsoft vagy a hirdető birtokában lévő személyes adatot.”

    „Ezzel kapcsolatosan nem láttam még olyan bizonyítékot, hogy a kikapcsolás ellenére ilyen jellegű adatot is elküldött volna.”
    Ehhez képest:
    „Az Ön hirdetési választásai

    A Microsoft érdeklődésalapú hirdetéseiről a lemondási lapunkon iratkozhat le.Ha a leiratkozás mellett dönt, a választása egy cookie-ban tárolódik, és így a változtatás csak a leiratkozáshoz használt böngészőre érvényes. A leiratkozást tartalmazó cookie lejárati ideje öt év. Ha törli az eszközén tárolt sütiket, a funkciót ismét le kell tiltania.

    A funkció letiltását a személyes Microsoft-fiókjához is hozzárendelheti. Ezt követően a letiltás minden olyan eszközön érvényben lesz, melyen bejelentkezett a fiókjába és egészen addig érvényben marad, míg valaki más be nem jelentkezik az adott eszközről a személyes Microsoft-fiókjába. Ha törli az eszközön tárolt sütiket, a beállítások alkalmazásához ismét be kell jelentkeznie.

    A Windows-alkalmazásokban megjelenő hirdetésekre vonatkozóan használhatja a személyes Microsoft-fiókjához társított lemondást, vagy lemondhatja az érdeklődésalapú hirdetéseket a hirdetési azonosító Windows Gépházban való letiltásával.

    Mivel az érdeklődésalapú hirdetésekhez használt adatokat más szükséges célokra is felhasználjuk (beleértve a szolgáltatásaink biztosítását, az elemzéseket és a csalások észlelését), az érdeklődésalapú hirdetések letiltása nem állítja le az összes adat gyűjtését. Azt sem jelenti, hogy ettől Ön nem kap több hirdetést, vagy hogy kevesebb hirdetést fog kapni. Mégis, ha letiltja, a kapott hirdetések nem lesznek többé érdeklődési kör alapúak, és valószínűleg kevésbé fogják érdekelni Önt.”
    Tehát továbbra is gyűjti ugyanazokat az adatokat, továbbra is kapsz reklámokat, annyi a változás, hogy a kettőt nem kapcsolják össze.
    Ezen kívül engem (nyilván sokakkal együtt) továbbra is érdekelne, miért és milyen szolgáltatásainak fejlesztésére van szüksége az MS-nek azokra az adatokra, amelyeket korábban az érdeklődésalapú hirdetések küldésére használt, de ez le lett tiltva.

    „Mondjuk céges környezetben használjatok Enterprise verziót.”
    Mondjuk ha már fentebb annyira számon kérted az Ubuntun a magyar nyelvű nyilatkozatot, akkor minimum elvárható lenne, hogy magyar nyelvű leírást linkelj ehhez. ;)

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz #40553216 #346 üzenetére

    Amúgy érdekes, hogy a reklámokkal kapcsolatban pont a reklámokhoz gyűjtött adatok megosztásáról szóló részt nem találod meg.

    És ebben hol a lenne a Coca Cola? Láttál te már ilyen jelentést? Tudod mit tartalmaz. Kb. annyit, hogy hány ember látogatta meg a honlapjukat és ebből mennyien vásároltak, életkor szerinti megoszlás stb. Ezekből téged nem tudnak beazonosítani.A következő bekezdésben ott van a veszély, de ott sem a Coca-Colának adják át az adatokat, hanem egy megbízható harmadik félnek aki a két adatbázisból összesít.

    A kikapcsolást az Office-ban értettem és a levélküldésre vonatkozott,nem az érdeklődésen alapuló szolgáltatásokhoz, ami a böngészéssel függ össze.

    Mondjuk egy angol nyelvű, adminoknak szóló szakmai leírást összehasonlítani egy adatvédelmi nyilatkozattal, ami a mezei felhasználókhoz szól kissé vicces. Elvárható minimum egy admintól, hogy konyhanyelven, de értsen angolul, míg a usertől ugyanez nem.

    Romanes eunt domus

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FіkuszKukіsz #347 üzenetére

    „Mondjuk egy angol nyelvű, adminoknak szóló szakmai leírást összehasonlítani egy adatvédelmi nyilatkozattal, ami a mezei felhasználókhoz szól kissé vicces.”
    Érdekes, hogy az éves szinten 12 milliárd $ nyereséget termelő cég adatvédelmi nyilatkozatát hasonlítod össze egy 10 milliós €-s alapítvány finanszírozta szervezet szoftverének nyilatkozatával, amely szoftver megjelenéséhez, tipikusan a honosításokhoz jelentős az önkéntesek hozzájárulása. Szerintem az MS honosításokért felelős részlegének középvezetése több fizetést visz haza, mint amennyiből az alapítvány működik.

    OK, az ígéret szerint nem a CC kapja meg közvetlenül. De az egyértelműen egyedi azonosítót kiadja harmadik félnek (a szolgáltatónak), és nekem azért kellene megbíznom bennük, mert az MS azt állítja róluk, hogy megbízhatók. Hol van a jogi védelem? Kit perelhetek, ha mégse? Az MS-t? Szerintetek nem, mert elfogadtam ezt a nyilatkozatot. A harmadik, esetleg annyira mégsem megbízható felet? Őt minek alapján, hiszen vele nem vagyok semmilyen kapcsolatban?

  • King Unique

    titán

    válasz mr_ricsi #342 üzenetére

    Kösz a megállapítást... gondolom magad meg olyan hihetetlenül híres és fontos ember, hogy minden szerv az adataira kíváncsi. :DDD Milliárdnyi Windows felhasználó... ja, akiknek már vsz régóta gyűjtik egyéb cégek és szoftverek az adataikat, szal ezek után már nem oszt, nem szoroz... De itt még egy fontos tényező, hogy csak egy dolog, hogy gyűjtik, de az illegális felhasználás és abból adódó tényleges károkozás vajon mindenkinél fennáll? Mindenkinek talán nyilvánosságra hozzák a személyes adatait és elküldök azt a főnökének, unszimpatizánsainak, netán nyilvános weboldalra felteszik, ahol mindenki megnézheti, vagy éppen megzsarolják vele? Ezen is érdemes elgondolkodni... + Sokan eleve felraknak egy csomó 3rd party szoftvert. Azoknak a felhasználási feltételeit ki szokta végigolvasni? A nagy többség csak next-->next--->next...aztán alapértelmezetten be van jelölve a felhasználói visszajelzés, ilyen-olyan programban való részvétel stb. De még, ha ki is vesz 1-2 pipát, nem biztos, hogy ténylegesen megszűnik minden visszajelzés. Meg olyan nélkülözhetetlen eszközök, mint a védelmi programok, amik manapság már a gépen található jelszavakat elemzik és megállapítják, hogy kellően erős-e...? :DDD Vajon megosztják mással is az infókat? Lehetne még ragozni...

    Gondolom az ilyen emberkék biztosan más rendszert használhatnak otthon; nincs semmilyen közösségi profiluk sem, netezni is kizárólag hagymás böngésző jöhet szóba +vpn és egyéb; nincs semmilyen hivatalos iratuk, nehogy bent legyenek a nyilvántartásban; bankkártyájuk sincs és neten / boltban sem vásárolnának vele, nehogy lenyomozzák, mindig sapkában és arcukat eltakarva mennek az utcán, nehogy a térfigyelő kamera felvétele alapján felismerjék őket stb...hát akkor le lehetne költözni egy amish faluba is, ahol ezek miatt nem kéne parázni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FіkuszKukіsz #345 üzenetére

    aktuális ms adatvédelmi nyilatozat, legutóbbi módosítás: 2016. január.
    felteszem, ez a most érvényes rablási tájékoztatójuk.
    idézek belőle:
    "Név és kapcsolati adatok. Gyűjtjük keresztnevét és vezetéknevét, e-mail címét, postai címét, telefonszámát és más hasonló adatait. "
    "Demográfiai adatok. Gyűjtjük az Ön korát, nemét, országát, választott nyelvét és más hasonló demográfiai adatait. "
    "Érdeklődések és kedvencek. Adatokat gyűjtünk az érdeklődéseiről és kedvenceiről, ideértve a Sport alkalmazásban követett csapatokat, a Pénzügyek alkalmazásban követett részvényeket, illetve az Időjárás alkalmazásban hozzáadott kedvenc városait. Az Ön által közvetlenül megadottak mellett más gyűjtött adatokból is kivonhatjuk vagy kikövetkeztethetjük az érdeklődéseit és kedvenceit."
    "Fizetési adatok. Gyűjtjük vásárlás esetén a fizetéshez szükséges adatokat, ideértve többek között a fizetőeszköz (például bankkártya) számát és biztonsági kódját. "

    stb. gyakorlatilag az összes pontban, amik egy-egy témakört írnak le, benne van, hogy és más hasonló adatok.

    majd ha időd engedi, nézz meg egy rendes internet szolgáltatói ászf-et, abban van adatvédelmi nyilatkozat, az úgy néz ki, hogy: x.y törvény z paragrafusában foglaltaknak megfelelően gyűjtjük ezt meg azt. mást nem. a gyűjtött adatokat z. ideig tároljuk, nem adjuk ki és/vagy számlázási, behajtási céllal csak q kft-nek adjuk ki.

    "A személyes adatok megosztásának okai" "...a Microsoft más jogainak vagy tulajdonának védelmére. " rotfl

    ezen túlmenően az elmúlt napokban beszerzett tapasztalataim alapján azt is erősen vitatnám, hogy az adatok megadása önkéntes.

    végkövetkeztetés: az ms eldönti, hogy ezt az adatvédelmi nyilatkozatot komolyan gondolja, akkor egy lendülettel mehet a börtönbe, vagy úgy dönt, hogy ez csak folyosói pletyka, de akkor hol az igazi?

    szerk: rotfl ezt "Mondjuk céges környezetben használjatok Enterprise verziót. Abban policyból ki lehet kapcsolni a telemetriát." te sem gondolod komolyan, hogy a 86 ezer forintos w10 prof helyett használjunk egy ki tudja mennyivel drágább enterprise verziót csak azért, hogy én kifizessem, hogy az ms betartsa a törvényt... lol hol élnek ilyen idióták, akik ezt komolyan gondolják redmondot leszámítva?

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák