Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz #33253120 #309 üzenetére

    Persze. Ha 50 embernek küld kör e-mailt akkor meg 50 érintett van. Na ne vicceljetek már.

    Először is a fogalmakkal kéne tisztában lenni. Mi a személyes adat, ki az érintett fél, ki az adatkezelő, adatfeldolgozó és ki a harmadik fél.

    Akkor nézzük csak:

    érintett: bármely meghatározott, személyes adat alapján azonosított vagy - közvetlenül vagy közvetve - azonosítható természetes személy;

    személyes adat: az érintettel kapcsolatba hozható adat - különösen az érintett neve, azonosító jele, valamint egy vagy több fizikai, fiziológiai, mentális, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára jellemző ismeret -, valamint az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés;

    adatkezelő: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely önállóan vagy másokkal együtt az adat kezelésének célját meghatározza, az adatkezelésre (beleértve a felhasznált eszközt) vonatkozó döntéseket meghozza és végrehajtja, vagy az adatfeldolgozóval végrehajtatja;

    adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely szerződés alapján - beleértve a jogszabály rendelkezése alapján kötött szerződést is - adatok feldolgozását végzi;

    harmadik személy: olyan természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely nem azonos az érintettel, az adatkezelővel vagy az adatfeldolgozóval;

    Na már most. Ha küldök egy e-mailt és hozzájárulok (kérem), hogy a személyes adataim is menjenek vele, akkor a fogadó fél (a 3. személy) meg fogja azt is kapni az adatkezelő (MS) által biztosított szolgáltatás révén. Az, hogy én beírom valakinek az e-mail címét az Outlook címzett mezőjébe, az nem személyes adat.

    Romanes eunt domus

  • jacint78

    addikt

    válasz #33253120 #399 üzenetére

    Mert egyszerűek és jók. Én akkor kezdtem W7-et használni amikor megjelent a W8 kb.. Kipróbáltam mindet, de egyszerűen borzalmasak értelmetlen katyvaszok a 7-hez képest is, a 10-et kétszer is megpróbáltam, de mindkétszer az őrületbe kergetett. :) Amit írtál nem feltétlenül igaz, mert a W98 féle fagyásos instabil őrület szerintem senkinek sem hiányzik, de az XP azért más kategória volt. :DDD

    type your text here..

  • #02683648

    törölt tag

    válasz #33253120 #399 üzenetére

    Hát 92-ben amikor én kezdtem dos 5.0 vagy valamennyi volt, az azért túlzás lenne :)
    Én is örülnék ha lenne egy olyan Win ami az XP kezelőfelületét/UI logikáját ötvözné az aktuális technológiák támogatásával, de a 7 nekem egy elég jó kompromisszum.
    Mondjuk az időm nagyobb részében (saját eszközöket nézve) már nem win-t használok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák