Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #13260800

    törölt tag

    válasz #27441408 #116 üzenetére

    lemérted stopper órával? :D hagyjuk már ezeket a sebesség dolgokat! Állítom neked gépenként más más eredmény születne. Az egyikben gyors lenne a másikban meg sehol nem lenne.

    Én nyomom a FarmVille játékot a Facebook -n. FF alatt nagyon szépen működik, Chrome alatt feszt kidobál. Gondolom másnak szépen megy. Én viszont nem keresem a hibát mert szépen megy IE alatt FF alatt Safari alatt és még Opera alatt is. Letojom a Chrome -t. Ha nem megy akkor használok mást.

    Szóval a sebesség meg, hogy kinek mi jó nagyrészt ízlés és beállítás dolga. Nekem az Opera az első és az is marad a második az FF. A többit csak azért használom mert weboldalak készítésében is segédkezem így a végeredményt mindig megnézem több böngészőben is.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #116 üzenetére

    "Pedig a Chrome sajnos (neked meg még pár embernek) van olyan jó sőt jobb mint a FF."

    Nekem, mint Opera usernek már nincs olyan jó. Ha a kettő között kéne választanom, jelenleg inkább az FF-et választanám. A Chrome nagyon sokat lassult, mint indulási sebesség, mind működés terén, az addonok még enyhén szólva is viccesek, amíg nem oldják meg a belső lapok+https problémát, addig felejtős, az adblock az először letölt, majd eltüntet megoldásával megint nem szimpi, épp azért blokkolom, mert
    1: Nem akarok rá erőforrást pazarolni.
    2: Nem akarom, hogy fogja a böngészőt, mikor a lap már 5 másodperce betöltődött de az adverticum, vagy gemius, vagy analytics script még mindig töltődik.
    A smooth scroll addonokkal nem vagyok elégedett. Egyrészt HTTPS oldalakon a fent említett probléma miatt ezek sem működnek, másrészt hiába állítgattam ott az arányokat és a sebességet, akkor sem lehetett mit kezdeni vele.

    Plusz: Nincs sidebar, tabokat nem lehet oldalra rendezni, nincs részletes statusbar, egy csomó Operában és/vagy Firefoxban működő userjs nem működik vele (a nagy GM támogatás ellenére)...

    Ezen kívül:
    Nincs about:config
    - Nem tudom meghatározni a cache méretét.
    - Nem tudom meghatározni a telepítés helyét.
    - Nincs context menü szerkesztési lehetőség.
    - Nincs billentyűparancs szerkesztési lehetőség.
    - Nincs plain text copy.
    - Nincsenek oldalspecifikus beállítások, csak kivétellista.
    - Könyvjelzőkezelése gyenge, még tagek, vagy azonosítók sincsenek.
    - A torrent fájlokat nem egy automatikusan törlődő cache-be tölti le, mert még az sincs neki.
    - Nincs fast forward.
    - Az a rohadt download bar állandóan megnyílik. Nem lehet letiltani, ha nem akarom, hogy megnyíljon. HTTP-n keresztül úgyis ritkán töltök le, a számomra lényeges infót pedig a Win 7 tálcás letöltési csík is mutatná, ami egyenlőre csak Opera 10.5-ben van. Ha több kell nagyritkán, akkor nyomok egy Ctrl+Alt+T-t és már nézem is.
    - Nincs userCSS támogatás. A JS pedig bármennyire gyors, csak a renderelés után alkalmazódik.

    és még sok más, amit most nem esik jól felsorolni.

    Két pozitívuma azért még van:
    1: Normális címsorkeresés.
    2: Saját taskmanager.

    Előbbi még lehet Operában is, utóbbi pedig nem éri meg az erőforrásigény többletet. A HTML5 videóval úgyis hamarosan kihal a Flash, Silverlight, QuickTime, RealPlayer, WMP plugin és DivX Webplayer
    Egy PDF-et pedig le is tudok tölteni, ahhoz nem kell plugin, így nincs is rá olyan nagy szükség...

    "5 éve is épp elég ilyesztő volt mikor pont ugyanez volt csak akkor a FF volt a király az explorerrel szembe."

    Csak annyi a különbség, hogy a Mozilla hatásköre a böngészésre (FF, Mozilla, Seamonkey), a levelezésre (Thunderbird) és az FTP-re (FileZilla) terjedt és terjed ki, míg a Google gyakorlatilag a kereső és az adwords segítségével ha nem blokkolod a scriptet sniffeli az egész webes forgalmat böngészőfüggetlenül, a Google Desktop segítségével indexeli a felhasználók vinyójának tartalmát, minden webkettes alkalmazásra van alternatívája és most még az OS és mobilpiacon is terjeszkedik. Ez már kicsit sok így együtt.

    "az meg hogy gyorsabb a Chrome tesztekkel bizonyított."


    És megjegyezném a Complex graphics pontszámot, ami sajnos nem számít bele a végeredménybe, viszont így is lealázza az Opera a Chrome-ot, és még jelenleg nincs is bekapcsolva rajta a hardveres gyorsítás... :U

  • #13260800

    törölt tag

    válasz #27441408 #118 üzenetére

    Akkor nem értem minek használsz ilyen dög lassú böngészőt mint a Chrome! A karakteres böngészők agyon szarrá verik :) Ez bizonyított tény!

    Neked vagy a Lynx vagy a Links való! Na apám! Ezek aztán tényleg gyorsak! :C

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz #27441408 #123 üzenetére

    szarok rá! Csak szemléltettem, hogy a sebességet nagyjából feldughatod a seggedbe! HA a böngésző amit használsz nem szolgálja ki az igényeidet!

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #126 üzenetére

    "A Chrome böngészésre van tehát sima mezei böngészőnek és nem karácsonyfának."

    Ilyenkor fülembe cseng, mikor a fanboyok pár éve azzal jöttek, hogy a Winamptól kezdve mindent bele tudnak integrálni a FF-jükbe és az Opera ezért sikertelen, mert ebben nem főznek kávét az addonok. Most megjött a Chrome és már a böngészés elengedhetetlen kellékei is hirtelen luxuskategóriába lettek sorolva. ;] Ijesztő, mennyire képes manipulálni az embereket a marketing...

    Az AdThwart ugyanolyan, próbáltam azt is. Csak utána blokkolja, miután betöltődött az oldal. De nem is meglepő, mivel JS alapú addonok vannak hozzá az meg csak renderelés után alkalmazódik.

    "ha böngésző függetlenül nézi a webes forgalmat akkor mi ez a mű pánik szerű valam i hogy jajj ne használj Chrome-t mert a CÉG mindened látja.."

    Azt látja, ahol fut az analytics script, tehát minden második oldalon.
    Viszont megteheted, hogy blokkolod. Chrome-ban nem.

    "atzt nem gondolnám hogy pl az európai unio adatvédelmi törvényei engednék hogyx a GOOGLE a te vagyx az én vagy bárki vinyóján nézelődjön de sztem ez amerikába se módi."

    Te magad egyezel bele a szerződési feltételek elfogadásával, ha telepíted a Google Desktopot. Még a netre is feltölti előzékeny módon, hogy "máshonnan is elérhesd". ;]

    Amúgy meg Amerikában jelenleg az a "módi", hogy ha terroristagyanús vagy, akkor rádrúgják éjjel az ajtót és kamerát helyeznek el a seggedben. Terroristagyanús pedig bárki lehet, akár az a 30-as éveiben járó kismama, akivel a reptéren megitatták az anyatejet, vagy a twitteren viccelődő csávó.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #136 üzenetére

    Google Translate toolbar. Beállíthatod, hogy hogy fordítson. Magyarra/magyarról eleve hülyeség, mert nem tud normálisan, én azért raktam fel még anno, hogy ha véletlenül valami orosz/spanyol/német/francia oldalra tévednék azt lefordítsa nekem angolra. De mivel így volt beállítva így minden nem angol nyelvű oldalnál felajánlotta. :D

Új hozzászólás Aktív témák