Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #8 üzenetére

    "lásd sokan csak azért FF-pártiak, mert ott mennek csak a greasemonkey (amit pont most kezd el támogatni a chrome is) meg egyéb pluginjeik."

    De ezek a "sokan" a globális statisztikákban sajnos csak picike 1-2%-ot tesznek ki. Elég ha csak az IE piaci részesedését nézed és azt, hogy a Firefox usereknek csak 5%-a használ olyan "must use" addont, mint az Adblock Plus.

    A régi Operás userek pedig továbbra sem szeretnék, ha hülye addonokkal kúrnák el a böngészőt. A Chrome mikor kijött úgy voltam vele, hogy ez baromi jó böngésző lesz, nagyon gyors az oldalbetöltés, nagyon gyors a működés az indulás és a fícsörök már sima ügy.
    Erre eltelt lassan 2 év, alapból kb annyit már tud, mint az IE, szal' van benne autoscroll meg ilyesmi ;] Van 6 addonom (Adblock, Element, Chrome Gestures, RSS, Smooth Scroll, Proxy Switchy,) ami az Opera tudásának még a 10%-a sincs, és kapaszkodj meg: 5-6 másodperc alatt indul el (a melegindítás is inkább már 2-3 másodperc, mint kezdetben a 0,5-1 másodperc).
    A többi zavaró tényező:
    - Az Adblock (mindhármat próbáltam) hulladék, csak az oldal betöltődése után tünteti el a reklámokat, nem megakadályozza már az elején a betöltődést, mint az Operában. Ettől még a hosts fájl is hatékonyabb.
    - Alapjában minden létező addont érint, de a Mouse Gestures-nél a legzavaróbb: Nem működik sem a Chrome-os oldalakon, sem a HTTPS oldalakon.
    Még mindig nehezen konfigolható: A témák komolytalanok, nem lehet vékonyítani egyes eszköztárakat, gombokat.
    Nincs oldalsáv, de még a fülsávot sem lehet oldalra helyezni. Ez widescreen monitornál nagyon nem oké.
    A "speed dial"-ja olyan Apple style, avagy csilivili, de semmire nem jó. :D
    Oldalspecifikus beállítások terén is van mit fejlődnie.

  • Penge_4

    veterán

    válasz BonFire #33 üzenetére

    "a könyvjelző eszköztáramon direkt azért nem használok szöveget, mert a faviconról be lehet azonosítani, hogy melyik-melyik. No, ez a krómnál egyből ugrott."

    Ez már a 0.2-es alfában is benne volt. Csak ki kellett törölni a címet és csak a favicon volt látható.

    A többire a helyesírásellenőrző kivételével már van addon, ha viszont nincs sok hely a C-den, akkor felejtős, mert még mindig képes 7-800 megásra hízni a cache. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz --Disztroj-- #36 üzenetére

    "nekem főleg a böngészősávba történő azzonnali keresés, meg a szövegkeret nagyítás funkció tetszik:"

    UserJS-sel megoldható Operában és Firefoxban is.

    "fájlokat nem tud csak úgy megnyitni, minden áron elmentést követel, ezt át lehet valahol állítani?"

    Ez például engem minden böngészőnél idegesít. Az Opera az egyetlen, ami tényleg szinte mindig megnyitja a fájlt böngészőben (ellenkező esetben jobbklikk->Mentés másként, vagy Save to Download folder), MIME type beállítási lehetőséget pedig szintén csak Operában és FF-ben láttam eddig.

    julius666: "ami mondjuk a konkurenciánál sem (mindig) tökéletes.
    - beépített session-kezelés"

    Mi bajod az Opera session kezelésével?

    "feleslegesen lassít"

    Nem vagyok egy addon párti, de az Adblock Plus talán az egyetlen olyan cucc, ami nem lassít és nem is zavaró.
    Operában is ott van a Lex1-féle element hiding megoldás, anélkül például már létezni sem tudnék. :D

    "az adblock+ arról szólt, hogy feliratkoztál egy listára, azt csókolom minden reklámot ami a listán volt kiszűrt"

    Tudod hányan hiányolják ugyanezt Operából? Ezért is készült el egy alap urlfilter.ini a Magyar Operás portable változatban.

    A manuális szűrés tényleg nem túl felhasználóbarát, végig kell kattintgatni a címeket, hogy megjelenjen az oldalon a villogó keret, hogy éppen mit fogsz blokkolni, de az tény, hogy alapból képes sok olyasmit blokkolni, ami Operában csak userCSS-vel oldható meg. Jó példa erre az atw-s, uw-s, fw-s és egyéb felső csíkok.

    Egyébként én az automatát azért nem szeretem, mert nem tudom mikor blokkol hasznos tartalmat. Ugyanis egyrészt amik ezekben a globális listákban vannak annak a 90%-ára nem is lesz szükségem, de ha éppen ismeretlen oldalakat látogatok egy guglizás folyamán, akkor nem tudom, hogy hogy kellene kinéznie az oldalnak, ergo, hasznos tartalmakat is blokkolhatott a */banner/* és egyéb stringekkel.

    Régebben volt egy olyan esetem, mikor nem tudtam miért nem tudok letölteni 1-2 oldalról. Hát mert blokkolva volt a listában a *ad.php* és így a download.php elérhetetlen volt.

    BonFire: "Én lehúztam a klotyón, akárcsak az Operát. Persze, ettől másnak még nem muszáj."

    Operával mi volt a bajod? (Azon kívül, hogy alapból ebben sincs oldalspecifikus zoom, de persze userJS-sel pótolható).

    "Havonta 5300 Ft-ot fizetek egy nyamvadt 2 Mbites internetért, és nem az a célom, hogy a szemem ugorjon ki a millió flashtől."

    Vigyázz, mert mindjárt jön valami marketing érdekelt megmondóember, aki felvilágosít, hogy tipikus tolvaj magyar mentalitás, hogy "van pofád azt hinni", hogy a net árában benne van ez meg az. ;] Meg hogy a magas árak, magas adó, alacsony fizetés nem indok, hogy lopjál és hogy rosszabb van még az etnikumnál is. :DDD

    "Egyelőre nem a reklámok miatt van az internet. Inkább sajnálatos, hogy ide is bepofátlankodtak. Szerencsére van mivel védekezni ellenük."

    Azok után, hogy gyakorlatilag a 21. századi "civilizációban" már olyan dolgokért is fizetnünk kell, ami még az ókorban/középkorban is ingyen volt, mert a GDP-nek pörögni kell, nem is olyan meglepő. Örülj neki, hogy legalább ingyen van és megteheted, hogy blokkolod. Az előbbi közkutas példa esetében nem teheted meg, mert nincs már közkút. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #48 üzenetére

    Nem. Vagy joghallgató vagy, vagy csak jól fújod azt a maszlagot, amit az emberekbe mindenáron bele akarnak nevelni. A 21. század új "vallása"
    - Érezd magad bűnösnek, ha le mersz tölteni egy filmet/albumot/játékot/szoftvert.
    - Érezd magad bűnösnek, ha blokkolni mered a reklámokat.
    Sőt, még akkor is érezd magad bűnösnek, ha véletlenül mersz inni pár deci vizet egy közkútról, mert minimum menjél be ásványvízért és fizess szépen érte.
    :(

    Amúgy kétféle ember van. Az egyik, akire hatnak a reklámok, aztán előbb, vagy utóbb mindent meg akar venni. A másik akire abszolút nem hatnak, őket idegesíti, mint egy rohadt légyzümmögés. Ez utóbbi típus az esetek 99%-ában tudatosan vásárol. Ergo, szüksége van valamire, mert elolvas egy részletes és független (már amennyire a mai világban bármi is az) tesztet, tájékozódik az adott eszköz specifikációi terén, guglizik egy sort utánanézve az áraknak és megveszi ott, ahol a legolcsóbb. Ha éppen valami véletlen folytán éppen a PH-n lévő banneren keresztül lenne a legolcsóbb akkor is kicsi az esélye, hogy annyi guglizás után vissza fog majd ide jönni aztán még vagy 10x frissíti is az oldalt, hogy a rotator visszadobja ugyanazt a bannert, hogy rákattinthasson. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #49 üzenetére

    Fájl->Sessions (magyarul asszem munkafolyamatoknak van fordítva)
    Itt elmentheted a teljes munkafolyamatot és indításnál ki is választhatod, hogy azzal induljon, vagy feldobjon egy választómenüt (Ctrl+F12->General->Startup)
    Valamint gyorshívóba is berakhatsz egyes sessionokat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cathfaern #55 üzenetére

    Pontosan hány centet is kap az oldal megjelenésenként? 1 teljes centet kap egyáltalán, vagy csak 0.000000 valamennyit? :)
    Lényeg a lényeg, leginkább a vásárlások után jön be a komoly pénz. Vagy nem?
    Plusz gondolom egy ilyen ismert oldalnak rengeteg teljesen új, vagy csak ritkán visszatérő látogatója is van (IP csere, cookie ürítés, stb.), a fizetős reklámok pedig gondolom IP-től kezdve mindent szűrnek, így nem fog azért többet adni, mert én éppen már egy adott nap a huszadik topicot olvasom.
    Amúgy a felső sávban megjelenő ESET és Office reklámok nekem is megjelennek, ezeket direkt nem blokkoltam, olyan szépen bele vannak ágyazva a tartalomba. A PH-n oldalt lévő SG hírek és Partnereink is szépen benne van a tartalomban, nem zavaró, nem vesz el fontos területet a tartalomtól. Így kéne megoldani minden oldalon és nem is lenne semmi baj.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #63 üzenetére

    Az Operánál kicsit más mércével mérik a stabilitást. A pre-alfa kint lesz, mire jön az MS választómenü.
    Mellesleg a Carakan egy új JS motor első fázisa.
    A V8 pedig már kint van egy ideje, ahogy a TraceMonkey is, mindkettőből már kisajtolták a lehetséges teljesítmény nagy részét.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vargnatt #67 üzenetére

    Igen, arra gondoltam. Nyilván meg is fizetik őket, de ha csak a pénzért csinálnák, akkor szerintem nem lenne ennyire jó böngésző. Úgy értem már rég feláldozták volna a meglévő hardcore felhasználók igényeit a piaci részesedésért.
    Szerintem ők is pontosan tudják, hogy a piaci részesedéssel együtt jár, hogy felhígul a felhasználótábor, a wishlist még nagyobb baromságokkal lesz tele és haladniuk kell a mainstream böngészőcsordával.

  • Penge_4

    veterán

    válasz D4rkAv3ng3r #87 üzenetére

    "sokna vészmadárkodtak, hogyha lesznek kiegek Chrome-ra majd be fog lassulni, hát nem jött be."

    Néha tényleg kezdem úgy érezni, hogy vagy a világ ennyire igénytelen, vagy én vagyok túl érzékeny a millisecundum-okra. :D Még elfogultsággal sem lehet vádolni, mert mikor kijött a Chrome majdnem lecseréltem rá az Operát. Aztán az Opera fejlődött, kinőtte a "betegségei" minimum felét, a Chrome pedig egyre csak lassult és "Safarisodott". :DDD

    "nem kell felesleges ficsőr amit soha nem használnék. pl. a beépített torrent kliens sem sokat ér."

    Ha nem lassulna 10 kiterjesztéssel jobban, mint az Opera 60 fícsörrel, amiből csak 40-et használok aktívan, akkor megállná a helyét. De Operában érdekes módon csak az zabál erőforrást, amit használok. Ha nem használom a torrent, IRC, M2, stb.-t, akkor a jelenléte sem tűnik fel.

    "nem véletlen, hogy sok ötletet lemásolnak."

    A fülek mozgatásának effektjét és a címsorban lévő tabokat nem mondanám soknak.
    Címsorkeresés pedig már évek óta van még az IE-ben is, attól, hogy a Chrome hozta divatba és erre néhány böngészőgyártó reakciója az volt, hogy eltüntették ők is a keresődobozt, mert az 1.0-s userek anélkül nem jönnek rá, hogy működik a címsorkeresés is azt szintén nem másolásnak mondanám. :U

    A Google suggestion pedig legelőször (kapaszkodj meg) Opera 7-ben volt. Csak a Google akkor megkérte őket, hogy vegyék ki belőle. Amúgy meg az egészben az a vicc, hogy szeptemberben mindenki amiatt sírt, hogy jaj, a Google kémkedik, most meg ezt a fícsört akarják minden böngészőben, amivel már a gépelés pillanatában elküldi a szöveget a guglinak. :DDD
    Valahogy ez is a Win 7 vs Vista esetre emlékeztet. A Win 7 egy jól tweakelt Vista, aztán a kettő társadalmi megítélése ég és föld.

    "de ne felejtsük el, hogy Opera 9.64-ig abban sem volt még nyoma sem, 10.00beta óta van benne."

    De volt benne már a 8-as (vagy régebbi) verzió óta Aspell, csak abban nem volt magyar és még 1-2 kevésbé ismert nyelv, így a 10-ben átálltak Hunspell-re.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz shev7 #99 üzenetére

    Nem, de például login-os FTP-t is @-al meg kettősponttal éred el, annak meg bármi lehet a neve, illetve címe.

    Persze jó lenne, ha megoldanák akár csak valami opera:config beállítással opcionálisan, mert így rosszabb, mint volt, ugyanis régen mindig mögé írta az ember a "g"-t, így megszokta, két hátránya volt, az egyik, hogy más böngészőben mikor rákeresett ott a "g" is a keresőszó része volt a másik pedig, hogy nem működött Ctrl+B billentyűparancs, hanem a címsorba kellett rakni a kurzort, hogy mögé tudd írni a "g"-t. Viszont most például matematikai műveletek Google-val, minden működik, az osztást kivéve, mert a "/" karakterrel megint nem tud mit kezdeni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz shev7 #104 üzenetére

    Reakció a "localhost"-ra:

    A Chrome még meg sem kérdezi...
    "es a kukac miatt meg mindig tudni lehet, hogy a user ezt cimnek szanta vagy google keresesnek..."

    Hát a Chrome nem tudja...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz shev7 #109 üzenetére

    Pedig én Operában mindig így használtam. Ki is írja:

    Security warning:

    You are about to go to an address containing a username.

    Username: username
    Server: ftp.server.hu

    Are you sure you want to go to this address?

    Ha úgy írom, ahogy te mondod, akkor a Server helyén van a jelszó.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #13260800 #112 üzenetére

    "Egyébként a Google pont annyira szarházi mint az MS, pl a Google AdWords nem megy Operával és a Google még csak nem is ajánlja az Operát. De a hurka szar Internet Explorer persze igen."

    Azért mégsem zárhatja el a szolgáltatásait a legnagyobb piaci részesedésű böngésző elől (amire ráadásul optimalizál is). Az Opera userek "puffogása" pedig vihar egy pohár vízben.

    Egyébként a Google szarházibb, mint az MS, mert az MS legtöbbször nyílt lapokkal játszik, mint egy régimódi kapitalista multi és időnként alamizsnát ad, ezzel akarja leplezni a korábbi mocsokságait, a Google pedig a "don't be evil" szlogen mögé bújva kivár egészen addig, amíg fölényes győzelmet nem arathat az egész világ felett.

    Polipként kicsit csíp minden üzletágból. A polip feje a kereső, ami látszólag engedelmeskedik a versenyhivataloknak, egészen addig, amíg a csápjai nem kerülnek erőfölénybe. A versenyhivatalok pedig mikor eljutnának odáig, hogy "basztassák őket", addigra már túl sok bizalmas információt fog tudni az összes független biztosról, így úgy fogják besöpörni a szőnyeg alá a dolgokat, mint annak a rendje. :D

    Vegyük például a jelenlegi állást:
    Open Source fronton támad a Chrome-mal az asztali platformok mindegyikén, az Androiddal mobilon, a ChromeOS-sel riválist állít a Linuxnak, mert ugye az open source is jobban virágzik, ha van mögötte egy multi, aki tolja belé a pénzt, lásd: Novell, Red Hat, Mozilla
    Mivel pontosan tudja, hogy a Chrome leginkább a Firefox részesedését tudja megcsapolni, mert aki még mindig IE-t használ az keményebb dió, ugyanis:
    1: Vagy nem hatnak rá a marketingkampányok.
    2: Vagy hébe-hóba böngészik.
    3: Vagy 100%-ban kielégíti az igényeit az IE.
    Így az IE-t, vele együtt a Windowst trójaiként torpedózza meg a Chrome Frame-mel. Amit kénytelen lesz minden user telepíteni, aki pár év múlva is szeretne YouTube videót nézni.
    Nem véletlenül választotta a H.264-et. Ezzel falat húzott mind az Opera, mind a Google csöcsein csüngő Mozilla alapítvány elé is.
    Az MS még változtathat a verseny kimenetelén azzal, ha szélsebesen kiadják az IE9-et natív H.264 videó támogatással (nekik van pénz a licenszre). Különben a Chrome/Chrome Frame bekebelezi az egész piacot.

    Már most ijesztő látni, hogy itt is a kommentek 80%-a arról szól, hogy "mekkora király a Chrome, megváltoztatta az életemet a Chrome, meggyógyította a rákomat a Chrome, sokkal jobb a Chrome, mint a csúnya lassú Firefox"

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #116 üzenetére

    "Pedig a Chrome sajnos (neked meg még pár embernek) van olyan jó sőt jobb mint a FF."

    Nekem, mint Opera usernek már nincs olyan jó. Ha a kettő között kéne választanom, jelenleg inkább az FF-et választanám. A Chrome nagyon sokat lassult, mint indulási sebesség, mind működés terén, az addonok még enyhén szólva is viccesek, amíg nem oldják meg a belső lapok+https problémát, addig felejtős, az adblock az először letölt, majd eltüntet megoldásával megint nem szimpi, épp azért blokkolom, mert
    1: Nem akarok rá erőforrást pazarolni.
    2: Nem akarom, hogy fogja a böngészőt, mikor a lap már 5 másodperce betöltődött de az adverticum, vagy gemius, vagy analytics script még mindig töltődik.
    A smooth scroll addonokkal nem vagyok elégedett. Egyrészt HTTPS oldalakon a fent említett probléma miatt ezek sem működnek, másrészt hiába állítgattam ott az arányokat és a sebességet, akkor sem lehetett mit kezdeni vele.

    Plusz: Nincs sidebar, tabokat nem lehet oldalra rendezni, nincs részletes statusbar, egy csomó Operában és/vagy Firefoxban működő userjs nem működik vele (a nagy GM támogatás ellenére)...

    Ezen kívül:
    Nincs about:config
    - Nem tudom meghatározni a cache méretét.
    - Nem tudom meghatározni a telepítés helyét.
    - Nincs context menü szerkesztési lehetőség.
    - Nincs billentyűparancs szerkesztési lehetőség.
    - Nincs plain text copy.
    - Nincsenek oldalspecifikus beállítások, csak kivétellista.
    - Könyvjelzőkezelése gyenge, még tagek, vagy azonosítók sincsenek.
    - A torrent fájlokat nem egy automatikusan törlődő cache-be tölti le, mert még az sincs neki.
    - Nincs fast forward.
    - Az a rohadt download bar állandóan megnyílik. Nem lehet letiltani, ha nem akarom, hogy megnyíljon. HTTP-n keresztül úgyis ritkán töltök le, a számomra lényeges infót pedig a Win 7 tálcás letöltési csík is mutatná, ami egyenlőre csak Opera 10.5-ben van. Ha több kell nagyritkán, akkor nyomok egy Ctrl+Alt+T-t és már nézem is.
    - Nincs userCSS támogatás. A JS pedig bármennyire gyors, csak a renderelés után alkalmazódik.

    és még sok más, amit most nem esik jól felsorolni.

    Két pozitívuma azért még van:
    1: Normális címsorkeresés.
    2: Saját taskmanager.

    Előbbi még lehet Operában is, utóbbi pedig nem éri meg az erőforrásigény többletet. A HTML5 videóval úgyis hamarosan kihal a Flash, Silverlight, QuickTime, RealPlayer, WMP plugin és DivX Webplayer
    Egy PDF-et pedig le is tudok tölteni, ahhoz nem kell plugin, így nincs is rá olyan nagy szükség...

    "5 éve is épp elég ilyesztő volt mikor pont ugyanez volt csak akkor a FF volt a király az explorerrel szembe."

    Csak annyi a különbség, hogy a Mozilla hatásköre a böngészésre (FF, Mozilla, Seamonkey), a levelezésre (Thunderbird) és az FTP-re (FileZilla) terjedt és terjed ki, míg a Google gyakorlatilag a kereső és az adwords segítségével ha nem blokkolod a scriptet sniffeli az egész webes forgalmat böngészőfüggetlenül, a Google Desktop segítségével indexeli a felhasználók vinyójának tartalmát, minden webkettes alkalmazásra van alternatívája és most még az OS és mobilpiacon is terjeszkedik. Ez már kicsit sok így együtt.

    "az meg hogy gyorsabb a Chrome tesztekkel bizonyított."


    És megjegyezném a Complex graphics pontszámot, ami sajnos nem számít bele a végeredménybe, viszont így is lealázza az Opera a Chrome-ot, és még jelenleg nincs is bekapcsolva rajta a hardveres gyorsítás... :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #126 üzenetére

    "A Chrome böngészésre van tehát sima mezei böngészőnek és nem karácsonyfának."

    Ilyenkor fülembe cseng, mikor a fanboyok pár éve azzal jöttek, hogy a Winamptól kezdve mindent bele tudnak integrálni a FF-jükbe és az Opera ezért sikertelen, mert ebben nem főznek kávét az addonok. Most megjött a Chrome és már a böngészés elengedhetetlen kellékei is hirtelen luxuskategóriába lettek sorolva. ;] Ijesztő, mennyire képes manipulálni az embereket a marketing...

    Az AdThwart ugyanolyan, próbáltam azt is. Csak utána blokkolja, miután betöltődött az oldal. De nem is meglepő, mivel JS alapú addonok vannak hozzá az meg csak renderelés után alkalmazódik.

    "ha böngésző függetlenül nézi a webes forgalmat akkor mi ez a mű pánik szerű valam i hogy jajj ne használj Chrome-t mert a CÉG mindened látja.."

    Azt látja, ahol fut az analytics script, tehát minden második oldalon.
    Viszont megteheted, hogy blokkolod. Chrome-ban nem.

    "atzt nem gondolnám hogy pl az európai unio adatvédelmi törvényei engednék hogyx a GOOGLE a te vagyx az én vagy bárki vinyóján nézelődjön de sztem ez amerikába se módi."

    Te magad egyezel bele a szerződési feltételek elfogadásával, ha telepíted a Google Desktopot. Még a netre is feltölti előzékeny módon, hogy "máshonnan is elérhesd". ;]

    Amúgy meg Amerikában jelenleg az a "módi", hogy ha terroristagyanús vagy, akkor rádrúgják éjjel az ajtót és kamerát helyeznek el a seggedben. Terroristagyanús pedig bárki lehet, akár az a 30-as éveiben járó kismama, akivel a reptéren megitatták az anyatejet, vagy a twitteren viccelődő csávó.

  • Penge_4

    veterán

    válasz lakatosturbo #134 üzenetére

    A letiltáson kívül én sem tudtam más megoldást. Azóta persze már gondolom frissült és lehet, hogy a beállításokban van rá valami lehetőség.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #136 üzenetére

    Google Translate toolbar. Beállíthatod, hogy hogy fordítson. Magyarra/magyarról eleve hülyeség, mert nem tud normálisan, én azért raktam fel még anno, hogy ha véletlenül valami orosz/spanyol/német/francia oldalra tévednék azt lefordítsa nekem angolra. De mivel így volt beállítva így minden nem angol nyelvű oldalnál felajánlotta. :D

Új hozzászólás Aktív témák