Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #116 üzenetére

    "Pedig a Chrome sajnos (neked meg még pár embernek) van olyan jó sőt jobb mint a FF."

    Nekem, mint Opera usernek már nincs olyan jó. Ha a kettő között kéne választanom, jelenleg inkább az FF-et választanám. A Chrome nagyon sokat lassult, mint indulási sebesség, mind működés terén, az addonok még enyhén szólva is viccesek, amíg nem oldják meg a belső lapok+https problémát, addig felejtős, az adblock az először letölt, majd eltüntet megoldásával megint nem szimpi, épp azért blokkolom, mert
    1: Nem akarok rá erőforrást pazarolni.
    2: Nem akarom, hogy fogja a böngészőt, mikor a lap már 5 másodperce betöltődött de az adverticum, vagy gemius, vagy analytics script még mindig töltődik.
    A smooth scroll addonokkal nem vagyok elégedett. Egyrészt HTTPS oldalakon a fent említett probléma miatt ezek sem működnek, másrészt hiába állítgattam ott az arányokat és a sebességet, akkor sem lehetett mit kezdeni vele.

    Plusz: Nincs sidebar, tabokat nem lehet oldalra rendezni, nincs részletes statusbar, egy csomó Operában és/vagy Firefoxban működő userjs nem működik vele (a nagy GM támogatás ellenére)...

    Ezen kívül:
    Nincs about:config
    - Nem tudom meghatározni a cache méretét.
    - Nem tudom meghatározni a telepítés helyét.
    - Nincs context menü szerkesztési lehetőség.
    - Nincs billentyűparancs szerkesztési lehetőség.
    - Nincs plain text copy.
    - Nincsenek oldalspecifikus beállítások, csak kivétellista.
    - Könyvjelzőkezelése gyenge, még tagek, vagy azonosítók sincsenek.
    - A torrent fájlokat nem egy automatikusan törlődő cache-be tölti le, mert még az sincs neki.
    - Nincs fast forward.
    - Az a rohadt download bar állandóan megnyílik. Nem lehet letiltani, ha nem akarom, hogy megnyíljon. HTTP-n keresztül úgyis ritkán töltök le, a számomra lényeges infót pedig a Win 7 tálcás letöltési csík is mutatná, ami egyenlőre csak Opera 10.5-ben van. Ha több kell nagyritkán, akkor nyomok egy Ctrl+Alt+T-t és már nézem is.
    - Nincs userCSS támogatás. A JS pedig bármennyire gyors, csak a renderelés után alkalmazódik.

    és még sok más, amit most nem esik jól felsorolni.

    Két pozitívuma azért még van:
    1: Normális címsorkeresés.
    2: Saját taskmanager.

    Előbbi még lehet Operában is, utóbbi pedig nem éri meg az erőforrásigény többletet. A HTML5 videóval úgyis hamarosan kihal a Flash, Silverlight, QuickTime, RealPlayer, WMP plugin és DivX Webplayer
    Egy PDF-et pedig le is tudok tölteni, ahhoz nem kell plugin, így nincs is rá olyan nagy szükség...

    "5 éve is épp elég ilyesztő volt mikor pont ugyanez volt csak akkor a FF volt a király az explorerrel szembe."

    Csak annyi a különbség, hogy a Mozilla hatásköre a böngészésre (FF, Mozilla, Seamonkey), a levelezésre (Thunderbird) és az FTP-re (FileZilla) terjedt és terjed ki, míg a Google gyakorlatilag a kereső és az adwords segítségével ha nem blokkolod a scriptet sniffeli az egész webes forgalmat böngészőfüggetlenül, a Google Desktop segítségével indexeli a felhasználók vinyójának tartalmát, minden webkettes alkalmazásra van alternatívája és most még az OS és mobilpiacon is terjeszkedik. Ez már kicsit sok így együtt.

    "az meg hogy gyorsabb a Chrome tesztekkel bizonyított."


    És megjegyezném a Complex graphics pontszámot, ami sajnos nem számít bele a végeredménybe, viszont így is lealázza az Opera a Chrome-ot, és még jelenleg nincs is bekapcsolva rajta a hardveres gyorsítás... :U

Új hozzászólás Aktív témák