Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz #68216320 #12853 üzenetére

    Örülök, hogy segíthettem, pedig én is csak most kezdtem ezzel foglalkozni.

    Ahogy látom, ez a Champlist szinte ugyanaz, mint a Chameleon Wizard, legalábbis a GUI-ja alapján...

    Most kezdek bele a HD4770 beizzításába, eszerint:

    If anyone interested in getting his ATI 4770 working on 10.6.8 here's what u need to do.
    boot in safe mode (-x)
    Add ur card ID to ATI4800Controller.Kext "mine is 0x94b31002"
    Replace ATIRadeonX2000.kext, AtiRadeonX2000GA.plugin, ATIRadeonx2000GLDriver.bundle and ATIRadeonX2000VADrive.bundle with 10.6.3 version and make sure to add the card ID to ATIRadeonX2000.kext
    Also u gonna need to replace OpenGL.framework "/System/Library/Frameworks/" with 10.6.3.1 "SnowLeopardGraphicsUpdate1.0" version.
    download netkas latest aty_init Link and install it in S/L/E
    use GraphicsEnabler=Yes & AtiConfig=Motmot
    reboot with -f to rebuild sys caches and u'r done.

    Eszerint a 10.6.3 update packageből ki kell nyernem a ATIRadeonX2000.kext, AtiRadeonX2000GA.plugin, ATIRadeonx2000GLDriver.bundle és ATIRadeonX2000VADrive.bundle fájlokat és a 10.6.3.1 "SnowLeopardGraphicsUpdate1.0" update packageből pedig a "/System/Library/Frameworks/OpenGL.framework"-öt, majd ezeket felül kell írnom. Ehhez a pkg-ket már kicsomagoltam az apple supportjáról letölthető dmg-kből, és ha minden igaz az unpkg-val (freeware .pkg extractor progi) a pkg-ből ki is tudom nyerni a kellő fájlokat.

    Még az nem világos, hogy a kexteket hogy kell editálni (ATI4800Controller.Kext és ATIRadeonX2000.kext-ekbe be kell írni a kártya ID-ját, ami nálam is 0x94b31002), de majd kiderül. A legfrissebb aty_init-et is letöltöttem, gondolom ezt KextHelper b7-tel lehet installálni majd. Remélem sikerrel járok. Érdekes, hogy a régebbi kiadás fájljai kellenek a működéshez, eszerint ha sikerrel járok gondolom nem is szabad a rendszert neten majd frissítenem (update-ek), nehogy felülírjon valami kellő fájlt...

    Bár a leírás alapján nem kéne új bootloader, de azért felteszem a legújabb Chameleont én is a Chameleon Wizarddal, még a VGA hack előtt.

Új hozzászólás Aktív témák