Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz flash- #208698 üzenetére

    Szerintem neked core izmokat kéne erősítened. Nyilván nem egyik napról a másikra fog menni. Ismerem az érzést, én is átestem rajta, de már nagyon rég nem éreztem ezt a sok állástól / mászkálástól leszakad a hátam érzést. A plank is jó, de nekem túl statikus, elkezdtem 3-4 szettekben reggelente fekvőtámaszozni, ezt borzasztóan hasznosnak találom. Ébredés után, öltözködés, készülődés közben, közte nyújtással (hát, láb, boka-térd-fenék), kb 15 perc a teljes gyakorlatsor, meg a pisi-mosakodás-felöltözés, pedig még a kutyák is jönnek ‘segíteni’. 3-4 éve csinálom, egyrészt nyújtásban is sokat segít, másrészt felsőtesten + core izmokon rengeteget erősít. Bicajozást én jóval később kezdtem, de elég intenzíven toltam végig egy szezont, de ezzel sose volt gond a hátammal. Arra figyelj, hogy ne túl nagy lépésekben csináld ezt sem, semmi gond azzal, ha 4x10-12 megy csak, vagy esetleg eleinte le kell tenned a térded hozzá. A kéztörés miatt nekem is kimaradt belőle 4 hónap, én is így kezdtem újra.

    A fékváltókar tetejének fogásánál nekem a karom kb úgy van ‘kifordítva’, mintha járnék, nekem ez egy teljesen természetes fogás volt mindig, sose volt vele gond. Néha zsibbadhat a tenyér, olyankor kicsit váltani, lazítani kell. De görgőn amúgy is célszerű néha ‘felülni’ a nyeregben, az a hátadat is ellazítja, pihenteti kicsit. Amúgy jó lenne látni egy képet rólad, hogy meg tudjuk mondani, nem nagy-e neked az a bicikli, vagy hogyan ülsz rajta. Lehet, hogy az ülésen kéne kicsit előre mozdítani, vagy lefele engedni, fene tudja.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák