Új hozzászólás Aktív témák

  • G@ben

    addikt

    válasz rarki72 #170867 üzenetére

    5200mAh-val 11 óra világítás? Tegyük fel, hogy igaz az 5200-as érték, ez azt jelenti, hogy a led kicsit kevesebb, mint 0,5A-t kap. Az valahol 200 lumen környéke. Tudom, hogy 3 led van benne, de nagyságrendileg igaznak mondható, hogy 1 led bizonyos áramon ugyanakkora fényt ad, mint 3 led darabonként harmadakkora áramon (legalábbis az alacsonyabb áramerősségeknél). Vagyis kb 200 lumen körül lehet a fényárama, míg a másik 1800 lumen. Szerintem nem összehasonlítható a kettő. Én egy Convoy S2+t használtam bringára 500 lumennel (bemérve) és kicsit keveselltem a fényét, főleg a távolságot, amit megvilágít. De annál is tudtak szembevillogni, de azért, mert úgy állt, hogy az autós rálátott közvetlenül a ledre és úgy vakított. A Nitecorenál ez megoldott, nem vakít, utólag én is raktam a lámpára egy takarót, hogy a felfelé világítást kiszedjem belőle.
    Ettől függetlenül baromi drágának tartom a Nitecoret, most én is egy Astrolux EC01-et használok, amire szintén került egy takaró, hogy ne vakítsam el a szembejövőt. Ez valahol 6-700 lumen körül van a használt fokozaton, de messzebb is világít a nagyobb reflektor miatt. Az általad linkeltnek a pici reflektor miatt nem lehet túl sok a hatótávja.
    Szerk: most néztem a képeket, a 3 ledhez képest baromi hotspotosan világít, az biciklin kevéssé használható.

    [ Szerkesztve ]

    Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Új hozzászólás Aktív témák