Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz Runner_fxr #125681 üzenetére

    A legtöbb dologban egyetértünk, elsősorban nem is vitatkozom veled, csak részben. Természetesen elmélkedés a részemről sok minden, ezt nem tagadom. Az ülve fekvenyomást arra értettem, hogy olyan gépbe ülsz be, ami a fekvenyomást szimulálja, de nem kell hozzá feküdni, mert vízszintesen kell erőt kifejteni nem függőlegesen. Csak viccesen fogalmaztam.

    Vannak előítéleteim, de semmi extra, lehet többnek tűnik a fogalmazásom miatt, mint amennyi. :D
    Írtam kisarkított dolgokat is, nyilván normális ember rendszeresen nyújt, illetve tudom, hogy nem jár kötöttséggel a sport. A bekötés a szűk mozgástartományban való mozgás és a nyújtás hiánya.
    Felhívnám a figyelmet arra, hogy nekem nincs különösebb bajom semmivel. A gépek használatát is csak azért nem értem, mert mert a gépek létrehozása és használata mögötti gondolat számomra természetellenesnek hat. Időbe telt mire beláttam, hogy ha a cél az esztétikum, akkor nem az esztétikumot kell megcélozni, hanem valamit, ami esztétikummal jár, a kondigépek koncepciója meg közvetlen azt célozza, ezért nem tudok jó szemmel tekinteni rájuk, de ez az én bajom. :D
    Számomra fontos, hogy ha már edzek, akkor amit az edzésen csinálok az valamennyire alapuljon a mindennapi tevékenységeinek kihívásaira. Erősítsen, fizikumot adjon, de legyen hasznos. Vagy gyógytorna jelleggel gyengeségeket célozzon. A legtöbb gép mechanikája számomra elrugaszkodott ettől (persze rehabra meg hasonlókra tudom, hogy jó) és ez nem fér a fejembe. :D Mondjuk a fekvenyomás is meglehetősen fura ilyen szempontból, de az elfogultság miatt sok szabad súlyos gyakorlat haszontalannak tűnése fölött könnyebben eltekintek... :)) Ez az én hülyeségem, engedd el... :DDD

    Töltöttem el sok időt konditeremben, kondiparkban, de hosszútávú rendszeresség hiánya miatt az szerzett eredmények rendszeresen elvesztek. Illetve a tapasztalatom az, hogy izomépítés szempontjából felesleges sokra számítanom, 185 magasságomhoz, ha sikerül elérnem egy stabil 70 kilót (túlsúly nélkül), az már egyfajta csoda lesz. :D 55 kilóról indultam, ahhoz képest jó vagyok mondjuk a 66-tal. :D Az a baj, hogy nem tudok innen elmozdulni. Még az ünnepek sem tettek nehezebbé. Ha nem edzek nem leszek könnyebb, ha edzek, akkor nem leszek nehezebb. Persze van látszatja az edzésnek, de a tömeg nem változik, pedig sosem volt túlsúlyom. De ezen már nem rágódom, nem keresek megoldást. Csinálom, amit jónak gondolok, teszek törekvéseket, aztán, talán egyszer majd lesz valami. :D

    deny330: +1, átlagos nő nem tud túl izmos lenni, bármennyit edz. Persze ízlés kérdése, van akinek a túlsúlyos tetszik vagy az anorexiás, szóval... Persze mindenki meg tudja találni a neki tetszőt, szóval no problem.

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák