Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz TomMusic #100700 üzenetére

    Azon is múlik mennyi a testsúlyod. És ez, hogy adtam neki rendesen, elég tág fogalom. Ez minden embernél mást jelent. Azért nyilván meg kell felelnie alap biztonsági előírásoknak, nem eshet ki alólad normál használat mellett. Elvégre csak betették egy montiba. Viszont ha belenézel abba a villába, láthatod a műanyag perselyeket. Egyéb gyenge alkatrészeket. Pár tényleg durvább csapatás és olyat fog kottyanni, hogy rossz lesz nézni, illetve esélyes, hogy a nyomórúd kijön a villa alján ha tényleg adod neki vagy eltörik benne a rugó. És akkor szépen összeül a villád.
    Nem kell oda 10 év. Rengeteg pár hónapos, kuka állapotú ilyen villát láttam már. Nem azt mondom, hogy mindenkinek kell egy Enduro, 160-as úttal, de szerintem egy montiba érdemes legalább egy alap Rock Shox vagy Manitou villát tenni, vagy ilyennel venni. Egyrészt sokkal jobb lesz a csillapításod, a villa merevség, ezáltal precízebb az irányítás, amit egy kezdő is kb azonnal érezni fog ha egymás után ráülteted a kétféle bicajra. Az alap suntor-nak akkor van létjogosultsága ha ilyen túrázós vagy trekking szintű a felhasználás, sportosabb monti használat mellett érdemes kerülni, amennyiben erre van anyagi lehetőséged. Amennyivel drágább az alap, de már minőségi villa, annál jóval többet ad a bringázáshoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák