Aktív témák

  • gorogdinnye3

    csendes tag

    Emberek!
    Belekukkantottam úgy csak az érdekesség kedvéért a 99-2003 közti szezonokba, és nem meglepő módon sokszor előzések tucatját véltem felfedezni, holott már ez az időszak is az aerodinamikai harcról szólt, valahol aero fejledtségben ott voltak azok az autók mint a 2009 elejiek.

    De hogy miben volt más a helyzet?
    Nem voltak egységes motorok, nem az volt mint akár tavaly hogy a csúcssebességekben volt 6 km/h az egész mezőnyt tekintve. Konklúzió: Marha nagy faszság volt mind a motorbefagyaztás, mind a motorok évi limitálása. Az akkori V10-es között bizony hatalmas különbségek voltak, és bizony pont ez kellett a látványos előzésekhez.

    Nyilvánvalóan fel kéne szabadítani a gumihasználatot. Az látszik hogy a Bridgestone ebben már nem érdekelt, más a filozófiája. Egy esetleges új gyártó talán másképp gondolkodna ebben a kérdésben.
    A lényeg az, hogy francba a kötelezően megszabott "bürökráciával"!
    Ugyancsak bebizonyosodott, hogy a kötelezően használt kétféle gumikeverék nem szolgálja a látványosságot. Ezt az ötletet elvetném, helyette a gumigyártó leszállítana mondjuk többféle, 4-6 keveréket - mint régen - és a szabadedzéseken a csapatok kiválasztanák az autóikhoz a legjobb keveréket + ha úgy akarják, a futamon csak azt az egyfélét használják...
    Hát röhej hogy itt ilyen marhasaággal kötik gúzsba a csapatokat, hogy kötelezően használt két keverék, minimális gumi az időmérőn, és akkor még ilyen agyrémet is kitalálnának hogy két kötelező kerékcsere. :DD

    Tankolás visszaállítása kellene továbbá. Ezeket a lomha szarokat így nem előzésre találták ki. Cipelik csak a felesleges benzint majd egy versenyen át. Én egyenesen hiányolom a taktikázás lehetőségét. A vasárnapi verseny megmutatta, hogy nem emiatt fog eldőlni a pályán a csata. Nagy francokat. Ez csak konzerválja a futamon beállt sorrendet...

    Részemről üdvözölni tudnám az akkori szabályokat, csak egy kis finomítással össze kéne hangolni a mostani gazdasági helyzettel.
    Nem hiszem hogy annyira lehetetlen lenne.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák