Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spe88

    senior tag

    válasz MaCS_70 #470 üzenetére

    Az egészen egyszerűen vicc, hogy egy mappát benne több mappával 20 különböző fülön helyez el ráadásul teljesen random. Ha kell csinálok róla most már egy printscreent, ha nem hihető... Ha valaki ilyen NAS-t használ nyilván gondolhattak arra, hogy nem a 80GB-os HDD kerül bele pár fájllal, hanem több TB-os jószág púpig adattal.

    Azt nem állítottam, hogy csak ez a NAS nem jó, a NAS-technikára írtam, hogy a mai elvárásoknak (az én elvárásaimnak fájlkezelés terén) egy ilyen NAS igen nehezen felel meg ebben a kategóriában, drágábbak nyilván jobbak (ha egyáltalán azok, nem tudom), de az már annyiba kerül, hogy megkérdőjelezi az otthoni olcsó, kis, halk mikroszerver létjogosultságát. Arról tényleg nem is beszélve, hogy felesleges volt rá USB3-at rakni csak az árat növeli, a sebesség szintje az USB2-est közelíti talán. Persze ritkán használja az ember hiszen inkább hálóról húzza a dolgokat, nézi a filmet, hallgatja a zenét, de ha pl nincs egy PC-m amibe betudom rakni a HDD-t és rákötni a NAS-t, akkor még mindig másolna az USB3-on keresztül. :D

    Ha lenne legalább egy olyan GYÁRI fájlkezelője onboard, mint a Win intéző - ami szintén nem egy TC vagy társai -, akkor nem kéne Windows-zal hekkelgetni, de nincs. Ezért keresek appokat rá, de az sem olyan egyszerű, mint Windows-on. Teljesen más rendszer, ugyanúgy meg kell tanulni, belerakni az időt, na ezt akartam elkerülni, nyilván ha Linuxon növök fel, akkor a Windows lenne furcsa, de azért abban mindenki megegyezik, hogy egy átlag user sokkal jobban elkezeli a Windowst (félreértés ne essék nem vagyok valami nagy Win fan). Arra, hogy NAS-ra felrakjam a transmissiont X oldalas leírást kell elolvasni meg értelmezni és imádkozni, Winben meg 2 kattintás. Annyira akarom használni, hogy néha torrent meg távolról elérni és ehhez már hónapok óta tanulmányozom a manualokat meg bújom a fórumokat, kérdezősködök, persze ehhez hozzátartozik a nem standard otthoni hálózatom, ami amúgy csak egy hangyányit bonyolultabb az átlagnál, mert van benne egy repeater, szóval ez sem ördögtől való. Ha ezt előre tudom befizetek egy 50k-s tanfolyamra, ahol elmagyaráznak nekem mindent, vagy, ami még jobb, hívok egy Linuxban, hálózatépítésben, NAS-ban jártas infóst, aki belövi nekem 10k-ért az egész rendszert 1 óra alatt. Jobban kijöttem volna, mert időm az mindig kevés van, mint mindannyiunknak. :) De már látom a végét, utólag mindig okos az ember... blabla...

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Új hozzászólás Aktív témák