Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz AirunAlMarem #3955 üzenetére

    Érzek némi következetlenséget a Zyxel fogalomhasználatában, pl. a RAID Basic, ami náluk egy lemezes formáció, fogalmilag kizárt jelenség. Persze értem, hogy mit akarnak, de a nevezéktan ilyen formájú megerőszakolása nekem fáj.

    A gondolatmeneted ott sántít, hogy a RAID1 kizárólag egyvalamit jelenthet: tükrözött adattartalmat különböző lemezek között. Persze lehet féllábú (ha mondjuk degradálódott), de ennek nem sok értelmét látom.
    Nem vagyok otthon a RAID generálásában, de gondolom, nem véletlen, hogy a 326-os már a konfigurálás elején megkérdezi, hogy több kötetet szeretnék, vagy csak egyet. Nem tudom, hogy ha itt egy kötetet kérek, RAID1-be rendezett lemezcsoporton, akkor az LVM-mel valósul-e meg.

    Meg aztán ott van a JBOD, ami szintén két lemezt fűz egy kötetbe, de nagyon ne hívjuk RAID1-nek -- közelebb áll a RAID0-hoz.

    Szóval a választóvonal az 1 vagy több kötet között húzódik, és a RAID0 szerintem pont nem különül el, de azt nem tudom, hogy ha két kötetet választok, azokat utóbb egy RAID1-be tudom-e foglalni -- erősen kétlem.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák