Új hozzászólás Aktív témák

  • Vulkán Joe

    csendes tag

    Sziasztok! Ezt a témát azért nyitottam meg, mert szeretnék belevágni a zenekészítésbe, de nem nagyon tudom hogy hogyan is fogjak neki. Gondolom ezzel nagyon sokan vannak így, ezért úgy vélem, hogy sok dolgot meg lehetne vitatni ebben a témában. Mint ahogyan azt láthatjátok a téma címéből, csak és kizárólag az EWQL programokkal foglalkozunk, én személy szerint ezt találom a legjobbnak, habár még nem használtam (csak videókat láttam, mi mindent lehet vele készíteni). Mindenkinek a hozzászólását örömmel várom, szeretném tudni a személyes tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban. Hogy legyen mire válaszolnotok, egyből fel is tennék pár témanyitó kérdést! :D

    1. Hol/honnan/hogyan lehet beszerezni ezeket a programokat?
    2. Én letöltöttem az EWQL Voices of the Apocalypse nevű (nem tudom hogy minek lehet ezt nevezni? Talán könyvtárnak??? - mivel nincs telepítője, csak mappákat tartalmaz amikben nki kiterjesztésű fájlok vannak, valamint wav fájlok) könyvtárat amikről fogalmam sincs hogy mit kéne velük kezdenem!?
    3. Windows 7-re van valamilyen telepítő, amiben meg lehetne nyitni pl. a: Voice of Passion-t, Voices of the Apocalypse-t, Symphonic Orchestra-t, stb?
    4. Szükséges hogy legyen valamilyen hangszer hozzákötve a számítógéphez, vagy lehet egér kattintgatással is létrehozni zenéket?

  • default.

    őstag

    válasz Vulkán Joe #1 üzenetére

    Helo!

    Nem tudom, mi az az EWQL, de kérdéseidre a válaszok:

    2.) ha jól tudom az "nki" kiterjesztés a Native Instruments "KONTAKT" nevű keretprogramjának fájljai, tehát a KONTAKT-ot kell letöltened (megvásárolnod), és abban tudod megnyitni ezt a sok VST-t (virtuális hangszert). A Kontaktot telepítheted standalone (önállóan futó, működő) verzióban, vagy VST-ként egy DAW (Digital Auidio Workstation zeneszerkesztő, mint pl a Cubase, FL Studio, Reason, Logic, Pro Tools, stb ) programon belül.
    Általában az utóbbi szokott célravezetőbb lenni, hiszen nyilván szeretnél valamit ezekkel a hangszerekkel, nem csak megszólaltatni, hanem felvenni / keverni / zenébe illeszteni őket.

    3.) lásd a fentieket

    4.) Lehet használni a billentyűzettel is, de ha kicsit belemélyedsz a témába és szórakozni akarsz vele, akkor érdemes venned egy midi billentyűzetet, kb 10k-tól már lehet kapni, egy normálisabb használtan olyan 30-40k körül mozog.

  • default.

    őstag

    FL Studioban jártas valaki ? egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne..

Új hozzászólás Aktív témák