Új hozzászólás Aktív témák

  • feket663

    tag

    Tegnap érkezett meg az ES9038Q2M chipet tartalmazó I2S DAC-om, amit kifejezetten a Raspberryvel való használatra szántak. Az elődje egy kínai, ES9018K2M chipes panel volt, amelyen jópár kondit kicseréltem kicsit jobb minőségű darabokra. A csatolók Nichicon Fine Goldok, az analóg tápban ELNA Silmic II, a digit tápban Nichicon Muse és Oscon SEPC kondik voltak. 4 darab Superreg táp látta el az elektronikát, 2 a műveleti erősítőt, 2 a digit tápokat látta el árammal. Ehhez képest az új panel a Raspberry PI 4-et ellátó 4 amperes 5 voltos tápból veszi a delejt, amiből egy Mornsun DC-DC konverter csinál +/- 15 voltot az analóg résznek (OPA1612 van a kimeneten), meg picike 5 lábúak a digit résznek. Tűrhető minőségű kondikkal szerelték, Nichicon UQ, kimondottan audio célú kondik vannak a kimeneten, de került bele egy Muse is, meg egy valamilyen Oscon is, továbbá Nichicon UD alacsony impedanciás kondenzátorok a digit részek tápjánál. A megépítése is tisztességes, szépek a forrasztások, le is van tisztítva a panel. Na de jöjjön a meghallgatási rész... Összecsatlakoztattam az RPI-vel, amin továbbra is a Volumio fut, beállítottam az I2S DAC típust a javasolt Hifiberry DAC-ra. A lejátszás indulásakor szépen kigyulladt a lock LED, és meg is szólalt. Már az első pillanatban meglepődtem, mert jóval hangsúlyosabbak lettek a mély frekvenciák, de emellett a közép és magasabb tartomány részletezőbb lett, egy egy koncertfelvétel során be lehet látni a hangszerek közé. Alapvetően hangminőségileg nem volt bajom a régivel sem, csak a DSD lejátszás reccsenése zavart a felvételek indulásakor vagy "beletekeréskor", emiatt váltottam, de kiderült, hogy hangminőség szempontjából is nagy az előrelépés. Aki nem akar 130 eurot költeni a hasonló kinézetűí Audiophonics iSabre DAC-ra, az a jelenlegi 50 dolláros árért kaphat egy nagyon jó hangot, és ha kicsivel többet költ, akkor még a hangerőszabályzás, digit szűrő váltás is megoldható fotelből. Hab a tortán, hogy nem kell a bonyolult driver telepítéssel bajolni, pár klikkel megoldható a konfigurálás. Moode esetében DSD128-ig tud lejátszani, Volumioval csak DSD64-ig, de ezt nem nagyon hátráltat, ki fogom azért próbálni a Moode-t is. 100 szónak is egy a vége, szerintem nagyon megéri ez a kis panel az árát.

Új hozzászólás Aktív témák