Aktív témák

  • I_Am

    veterán

    Blogolni vagy nem blogolni,
    Ez volt a kérdés...

    Az elmúlt hetekben gondolkoztam, hogy elkezdem Én is, majd meglátom mi lesz belőle. És most belevágtam, hogy néha napján kiírjam a kaotikusnak tűnő gondolatok hadát a fejemből, melyek eddig kényszerzubbonyban pihentek.

    Első gondolat:

    Mi is maga a gondolat?

    Tegnap megint elgondolkoztam ezen a kérdésen, mikor egy beszélgetés közben felvetődött. Mi a gondolat? Honnan jön? Egy sor újabb kérdést hoz magával, de mindíg csak egyetlen válasz jön ki: nem tudom.
    A sejtjeink leboxolják odabent a dolgot, de reál felfogással ez lehetetlennek tűnő dolog. Vagy megy a nagy parlamenti gyűlés és szavazással döntik el az idő milliomod része alatt, hogy mi legyen? :) És mindezt folyamatosan egész életünk alatt?

    Nem tudom.

    Második gondolat:

    Mik az érzelmek?

    Ha már a gondolatnál megakadtunk akkor itt aztán végképp bukta van. :D Nem csak azért mert ugye a gondolat tárgyilagos definíciójának hiányában ennek magyarázata is lehetetlen, hanem azért is mert ez aztán még befolyásolhatatlan is. :) Jönnek mennek az érzések, leírjuk kibeszéljük vagy csak magunkba zárjuk őket, de ezek irányítják az életünket. És akkor elérkeztünk a következő ponthoz.

    Harmadik gondolat:

    Mi is maga az élet:

    Olykor csodás, felhőtlen valami, olykor szomorú, kemény és borús. De a lényeg az, hogy micsoda?
    Zártosztály... ahol mindenki egyben beteg és ápoló is.
    Szabályokkal tarkított megfoghatatlan...
    Megfoghatatlan és minden részről leírhatatlan dolog, mint ahogyan a világon minden.

    Negyedik gondolat:

    Mi a boldogság?

    Na ezt sem tudom micsoda (főleg az előző definícók hiányában), de egy dolgot tudok: az egyetlen olyan mozgatórugó a fejemben ami előre visz és nem hátra. Ahol az ápolt és ápoló, közösen, egyetértve a fejemben mókáznak. :D

    Legyen ez a végszó mára, a boldogság és vidámság.

    Egyelőre ennyi, nem akarom első postban kiírni magamból az összes dolgot, mert akkor csak egy hozzászólásos blog lenne a dologból. :D

    Jövök még és rémisztgetek újabb kérdésekkel, melyek az ápoltnak majd eszébe jutnak a zártosztályomon. :D

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz I_Am #1 üzenetére

    Új nap, ma jó korán kezdem a rémisztgetést. :D

    A nők, nőügyek totyik adta mai első gondolatomnak az ihletet.

    Ötödik gondolat:

    Mi az őszinteség?

    Mi is lenne? Na ebbe sokmindenki sokmindent bele tud magyarázni, de szerintem nem más, mint a teljes igazság tálalása a másik fél számára értelmezhető módon. Az, hogy toleránsak vagyuk-e vagy sem már nem lényeg, az csak a kiváltott reakciót határozza meg, ami már más téma.

    Miért jó őszintének lenni? Mert úgy bánthatunk meg minél több embert és közben magunkat is, hogy büszkék lehetünk rá. :D

    Hatodik gondolat:

    Mi a lelkiismeret-furdalás:

    Egy olyan dolog amit az őszinteséggel párban kapunk ajándékba. :D Egyet fizet kettőt vihet...
    Bizony, az őszinteség és a lelkiismeret-furdalás egy pár, mint Aladin és a skodalámpa vagy, mint Piroska és a barkasz. :D
    Jó dolog a lelkiismeret-furdalás. Skizofrének előnyben. :D Ott aztán lehet odabent matek az tuti. :DDD
    Komolyan foglalkozva a szó jelentéstani részével: egy ritka hülye játéka az agynak, felesleges gondokat kreálva. Megakadályozza, hogy objektív, megingathatatlan döntést tudjunk hozni és annak megfelelően cselekedjünk. Újabb negatívum a zártosztályon. A lázadás és káosz első szele. Valaki csukja be az ablakokat. :D

    Mára még nem végeztem, jövök ha az ápoltnak eszébe jut valami. ;]

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz I_Am #2 üzenetére

    Blogolni kell... Csak a zártosztályon buli volt tegnap és mindenki döglik. :D

    Hetedik gondolat:

    Mi az álom?

    Érdekeset álmodtam éjjel, érdekes szereplőkkel. Valahogyan még a Renato is belekeveredett a Big Brada'-ból. :D Furcsa dolgok ezek, megfejthetetlenek számomra. Főleg az mikor évekkel később történik valami és beugrik egy régi álmom: - Ezt megálmodtam szó szerint így előre. - Olyankor ledöbbenek. Tegnap este is volt egy ilyen rész az életemben, de akkor nem tudtam rajta gondolkozni, csak most. Másnak is előfordult már ilyen? (jó helyen kérdezem. :D Itt nem lehet rá válaszolni. :D)
    Déjá vu? Már kezdem azt hinni, hogy a mátrix nem kamu, főleg mikor illuminált állapotban lábnyomokat látok a falakon. :D
    És akkor megcsörren a telefonom...

    Nyolcadik gondolat:

    Üresjárat

    Azaz, miért vannak olyan pillanatok, amikor nem jut semmi az eszembe és csak bámulnak kifele a betegek és az ápolók a fejemből? Mint most a tegnapi buli után, csak nézek bambán és ezeket a sorokat is csak azért írom, mert blogolni kell, nincs mese.

    Ez elég rövidre sikerült, de azért a végére egy saját bölcseletet beszúrok, ami éjjel jutott az eszembe.

    Az életet élni kell és hagyni, hogy aminek meg kell történnie megtörténjen. De mindezt boldogan és pozitív hozzállással. Csakis így lehet.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz I_Am #3 üzenetére

    Na ma már tábor van, ezért most kicsit távol tartom az elmebetegeimet a fórumtól.
    Természetesen kapnak inni bőven, hadd legyen odabent is buli. :D

    Mindenkinek kellemes hétvégét és sok vidámságot előre is. Érezzétek jól magatokat akármit is csináltok és akárhol is lesztek.

    Tudósítás a táborról, majd utólag, nem kockulunk a táborban. :D

    gl & hf

    és fakkju hello :D

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz I_Am #4 üzenetére

    Tegnap már nem volt kedvem és erőm írni, de most bepótolom.

    PH! tábor 2005 első rész, Nyékládháza:

    Újra itthon, betegek lefáradtak, ki lettek ütve nem kicsit.
    Haloperidol gyerekgyógyszer ahhoz képest amit kaptak a hétvégén. :D

    Első nap:

    Megérkeztünk, Kidus, Master_bud, Zsoltee10 és jómagam. Parolázás, puszi a társasággal és irány a sörért. :D Aztán sátorállítás, igéretem megszegve józanul. :) Aztán jött az első meglepim: olyan boxert kaptam estie-től, agyam eldobtam helyből. :D (még neki sem kellett futnom)
    Grafiék érkezése előtt már jó volt a hangulat az osztályomon, ezért Vladival elindultunk az állomásra. Persze, hogy nem gyalog és ki ült a vázon? Legközelebb viszek valami kispárnát is, bár kétlem, hogy Velencére Vladi bringával jönne. :D Ha most kibírta gép nélkül akkor ott már bicajra sem lesz szüksége. (csak legyen elég sör :D) Néha felfedezni véltem, hogy a jobb mutatóujja ütemszerűen rángatózik és REM szerű mozgásokat végez csukott szemmel, de egész jól bírta. :D
    Szóval Grafixék megérkeztek, mi meg jól otthagytuk őket az országúton gyalogolni. :D Aztán jött Márk meglepije: mi más is lehetett volna, ha nem a piros bicaj amit ígértünk. (melyet Predator kolléga ajánlott fel nagylelküen a tábor idejére) Mivel az Auchanban csak összeszerelt bicikliket árulnak, ezért mi jól szétszedtük, ezzel is kedveskedve játékos kedvű moderátorunknak. :D Lehet legozni gurulás előtt. :D
    Ezek után természetesen előkerült a jager is, Márknak meg az álla lett poros, mikor ittam belőle. :D A hangulat az osztályomon fokozódott. Grafix és Én divatbemutatót tartottunk női top-ból és az új boxerünkből, ahogyan azt komoly moderátorokhoz illik. :D
    Délután bevásárlás az esti sütögetéshez, aztán tűzrakás, hangulat folyamatos emelkedése fejemben, köszönhetően a folyamatos utánpótlásnak. :)
    Kora este fürdőzés. Mivel is kezdhettem volna, hasas. :) Szerencsétlenségemre pont a part azon részén ahol még nem volt elég mély a víz. :D Most úgy néz ki a térdem, mint akit sörétessel lábon lőttek. :D
    És eljött az este is, mikor nevetősre fogtuk a figurát páran. Esmi alkotott egy keményet mikor is a következő történt:
    - Én nem érzek még semmit, tök jól vagyok.
    Következő pillanatban pedig egy teljesen más oda nem kapcsolódó dologról beszélt. :D Kész, itt koszoltam nagyon össze a ruhámat, miközben fetrengtem a földön a röhögéstől. :D
    Aztán beugrottam a sátorba egy pullóverért és ottragadtam. :D A vesémet is vihették volna ugy elaludtam. :D Certee-ék tüzes bemutatójáról lemaradtam sajnos, de majd Velencén éberebb leszek. Odafekszek a meteorjaikra. :D (igy kénytelenek lesznek felkelteni)

    Másnap:

    4 óra alvás után hajnali 3-kor megfújták odabent a riadót: - Ébresztő!
    Megijesztettem bentlakóimat egy pár sörrel egyből, miközben az ébren maradt társasággal dumáltunk. Reggeledett, ébredezett a társaság. Nagybevásárlás 3 órán át Miskolcon a Tacskoba. Csak négyszer mentem vissza a pénztárhoz, mert valamit mindig kihagytak a telefonos közvetítésből a táborban maradtak. Vettem bulinapszemüveget is 2-őt, de a másikat nem láttam sűrűn a megajándékozott személyen. ;] Hiába na bevállalósnak születni kell. ;]
    Aztán jött jagada átka, elkezdett esni. (az ígért ban-t megkapja, csak várok amig kitalálja az új nickjét ;])
    Paprikás krumpli project nem maradhatott el, hiába fútt szél, s tombolt a vihar. :) Kajából természetesen nem ettem egy falatot sem csak kóstolót, mert sáskahad módjára ugrottak rá többiek. Második adagból meg már nem mertem, köszönhetően ''nagyszívű'' Pubwart barátunknak. :D Nem volt gond, mert volt folyékony kenyér dögivel, mondtam majd azzal jóllakok. :D A nap többi része is jól telt, este pedig a tábortüznél újabb eszméletvesztés. Réz_Gróf alias zuzo, vagy latinul Homo Tágulandusz, hozta a formáját többeiekkel együtt. Mikor levegőt vett más is szóhoz juthatott. :D Szerencsénkre hamar fárad így egyre többet beszélhettünk mi is ahogy telt az idő. :D Sok aláírás született este a tűznél, de kevés maradt meg a rövidtávú memóriánkban. :D Miért kell az alkoholnak pont ezeket a sejteket rombolni? ;]
    Egyre emlékszem, hogy a maradék tiszta ruhám is itt lett totál koszos, mikor Lorettoval vmi kacsás témán elkezdtünk röhögni. :D
    Reggelre ismét csak páran maradtunk, PAPÍRKUTYÁK nem bírták. Mi még álmunkban is őriztük a tüzet Vladival és Esmivel, hogy költői idézettel éljek. :D

    Harmadik nap:

    Érdekes, hogy ahogyan a másnap sem volt ''másnap'', igy a harmadnap sem volt ''másnap''. (Álljunk meg egy szóra: - Nem is lehetett volna, hiszen nyelvtanilag értelmezhetetlen. Mondotta volna Grétsy tanár úr.:D)
    Na szóval korán reggel még bedőltem a sátorba kicsit, aztán mikor felkelt a nap gyorsan ki is keltem, mint kiscsirke a tojásból. :D Ekkor már azért látszott, hogy a társaság kimerült, mindenki heverészett. Nem is volt baj, igy volt pont jó. :) Hazaút előtt azért még Vladival alkottunk egyet. :D
    Réz_Gróf be akarta dobni Natasát a vízbe, felkapta, odavitte, de nem merte. Igazi papírkutya módjára megfutamodott, pedig a tömeg üvöltötte, hogy - dobjad! dobjad!
    Na mondom nem lesz ez igy jó, ha már az adrenailnszintje ugy is megemelkedett Natasának akkor ne hagyjuk kárba veszni szervezete reakciójának eme termékét, odahívtam Vladit és szövetkeztünk.

    Mi megúsztattuk ruhában Natasát. Mi nem vagyunk holmi papírkutyák. :D

    Ezek után mivel már ugyis összevizeztem az utolsó rövidgatyámat is, dobtam Én is egy waikiki hasast. :D Aztán sátorbontás, pakolás és hazaút következett.

    Folytatás következik előreláthatólag augusztus 15-én. :) Remélem összejön és újra eldobhatjuk pár napra az agyunkat a társasággal. :D

    Nyelvi segédlet: papírkutya - aki nem birja azt amit Én vagy Vladi. A szó maga vasránap hajnalban született meg a fejemben hirtelen felindulásból, mikor körbenéztünk milyen kevesen maradtunk ébren. :)

    Na röviden ennyi, a cikkben a többiek élményeiből válogatok össze pár oldalnyit.

    Továbbra is az eszméletvesztés legyen Veletek. :D Zártosztály! Lámpaoltás! :D

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    Na megint blogolok kicsit.

    Olvasgattam a versek amiket Ti írtatok totyikot és arra jutottam miért is ne...

    Elsőnek az egyik legfrissebbet osztanám meg. (vagyis csak a felét, mert azóta már tovább íródott)

    Copyright mod by I_Am.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz I_Am #6 üzenetére

    Új nap, újabb gondolatok a fejemben. Aktuálissá vált egy régebbi pár soros kis szösszenetem, mely most került a reggeli pakolászás közben a kezembe.
    Igazság szerint tudatosan kerestem egy újabb irományt amit beírhatok ide és akkor találtam rá, de ez a komor időjárás és a hangulatom miatt is aktuális.

    Életem legkeményebb időszakának a végén íródott, mikor már-már kilábaltam a nagy gondok közül. Amolyan erősítésfélének irtam ki magamból és most nagyon jó volt újra elolvasni. Az eredményt ma már nap, mint nap látom és akármilyen egoistán is hangzik, elégedett vagyok azzal amit eddig elértem e pár sor papírra vetése óta.

    Copyright mod by I_Am.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz I_Am #7 üzenetére

    Na megint észrevettem, hogy van ám nekem egy saját totyikom is. :D

    Elmebetegek lassan négy hete buliznak odabent, mindenkin úrrá lett a tavasz. Jó hogy éppen az ősz elején virágzik odabent minden. :D
    A helyzet az, hogy éppen boldog és boldog és boldog vagyok.
    Na de mitől is?
    Hát attól, hogy beleestem egy gödörbe, jó mélyre. Szerencsémre nem egyedül. Egy gyönyörű lány eset mellém és nagyon élvezzük a helyzetet odalent. Ki sem akarunk mászni a gödörből, csak dagonyázunk odalent. :DDD
    Na jó ez most kicsit piszkosul hangzik, de pont ez a cél. (aki érti az most tuti mosolyog, mint ahogyan Én is mikor ezeket a kissé nyakatekert sorokat írom)

    Tudom hülye vagyok, de gyönyörű.:D

    Hogy egy klasszikus idézettel éljek:

    Az ég kék, a fű zőld, a víz nedves, mi meg szépek vagyunk! :D (Utolsó Cserkész)

    Amit ide leírhattam volna rólunk azt már megtettem a nők nőügyek totyikban, ezért most más nem jut eszembe,
    a virtuális tollat most ezért teszem le. :D Jobb vagyok mint Ganxsta vaze. :D

    Készül egy újabb alkotás (pontosabban kettő) majd közzéteszem ha elkészültek. Talán lesz aki elolvassa. :)

    Legyetek továbbra is rosszak, mert jónak lenni még mindíg unalmas! ;)

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz I_Am #8 üzenetére

    Folytatólagosan közben született egy kis szösszenet is.
    (ez nem az elkezdett kettő, hanem hirtelen felindulásból elkövetett lett)

    Copyright mod by I_Am.

    Aki olvasta a verseket olvasta, aki nem az már nem fogja. :D

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    Hmmm....hmmm....

    Újra blogolhatnékom támadt picit.

    Az embereket, többek közt engem is mostanában két dolog foglalkoztat.

    1. Ki találta fel a munkát?
    2. A többiek miért nem verték azonal agyon? :D

    Mostanában rengeteget melózom, bejárom az egész országot és nagyon jól érzem magam. Jót tesz egy kicsit belefeledkezni a munkába, mert észreveszi az ember, hogy mi az amire a munkán kívül öszpontosítania kell. (hiszen kevés ideje marad az egyéb dolgokra)

    Papírcica közben a múlté lett. :) Összegyűrtem és elhajítottam jó messzire. ;]

    DE!

    Közben úgy alakult, hogy papírcica legjobb barátnője meg Én....:B Szóval tudjátok. :D
    Igaz nagyon keveset találkozunk, de most pont igy a jó mindkettőnknek. (azért a napi telefonok, sms-ek megvannak. :D Első nap több sms-t küldtem neki, mint az elmúlt 5 évben összesen bárkinek. Válaszolnom kellett, ha már írtak. :D)

    Szóval sunshine van, mint mindíg. :))

    Jövő héten újabb tetoválás készül rajtam, remélem több is, nem csak egy. De ez nem tőlem függ, hanem Gabesz barátomtól aki készíti, hogy ráér-e két napot velem foglalkozni. Az ami tutira elkészül biztos, hogy meglepetést fog okozni egyeseknek, majd linkelek róla képet ha kész lesz. :)

    Mára ennyi, csak Up-oltam a totyikom. :D

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Aktív témák