Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz tildy #22 üzenetére

    Sajnos vidiről való digizés esetén PCTV Proval ez általános jelenség, és asszem a videóról érkező rossz szinkronjelnek köszönhető...:F Én is szívtam már ezzel többször, ráadásul többféle csúszás van, mint ahogy erről irogattak is itt korábban. De legalább a leírt megoldások jók!:) Szóval ha csak ilyen ''egyszerű'' elcsúszást sikerült összehozni, az - szerencsére - az FPS érték minimális változtatásával frankón helyrehozható!:D (Azért írom, hogy egyszerű, mert szerintem a legrosszabb az, amikor az elején jó, aztán elmászik, majd a végén megjavul: olyan, mintha az FPS változna menetközben, és hát ilyet nem is igen sikerült megjavítanom. Még jó, hogy nem ez az általános hiba, inkább ''csak'' a lineáris csúszás szokott előjönni. Ja és persze az is csak videódigizéskor, lévén a TV adás szinkronjele tökéletes, de ez a kazitól a lejátszótól, és persze a digitalizáló egységtől függ. Sajna a PCTV ebben nemigazán jeleskedik, sőt.:U)

  • DigitXT

    félisten

    válasz tildy #47 üzenetére

    Letöltöttem: furcsa egy fájl ez...:B Lejátszani rendesen le tudom, de a VirtualDub döglik, ha vele szeretném lejátszatni, vagy egyáltalán beletekerni: a képet nem mutatja, vmi ''Corrupt Data''-t irogat, stb. Ezenkívül (legalább) kimentettem WAV-ba a hangot, ugyanis már hallás alapján volt egy rossz érzésem: ez be is igazolódott, a felvétel iszonyatosan túl van mintázva, tehát elég torz a hang.:(

    Viszont még ezt sem nagyon nézegethettem meg, hogy legalább a hosszát összehasonlítsam a képanyaggal, mert csak 3 percet lát/nyit meg belőle a CoolEdit.:B Miszticizmus ez a videó!:( Mindenesetre a hangot mindenképp vedd újra, mert borzalmas (gyakorlatilag állandóan levág): azt hozzápasszintani nem lenne nagy dolog. Szerintem. (Max. igazítasz a frame-raten, ahogy irogatták.:D)

    Ha esetleg meglenne majd mp3-ban az újravett, és így jobban érthető hang, szívesen megnézném, hogy mi volt vele a csúszás kérdés, és, hogy lehet-e kezdeni vele vmit...:) Amúgy nem ez a ''Rubint Rékás'' videó?:)) Csak mert beletekertem, és ugráltak benne ide-oda a srácok, gondolom ez az lenne az a paródia, amit egyszer emlegettél...:D Csak hol is? Nem találom.:B

  • DigitXT

    félisten

    válasz tildy #50 üzenetére


    Igen ez az.
    És RR nem szerepel a képen?:DDD Amúgy hol is írtál erről?:F Nem találom!:B (A ''Fogyjunk le!'', és a ''Nők, nőügyek'' topikban kerestem rá, de semmi.:( Csak szeretném majd megmutatni a barátnőmnek, hogy kicsi a világ. Amúgy RR ''Add önmagad 3'' DVD-je nagyon ott van: barátnőm úgy alakul tőle, mint a pinty!:D) Nagyon off: Én meg ma reggel már 68-at mértem, ami nem semmi a 82 után.:D Update rulez.:C


    Szal azt mondod az lenne a legjobb
    Én csak azt mondom, hogy ha már megvan a képanyag normálisan, akkor nem érdemes szöszölni az újravételével. Mondjuk az érdekes kérdés, hogy a VDubbal miért nem tudom szerkeszteni: neked megy? Tudnád szerkeszteni, vagy bármi? Mod: próbáltam 1.5.10-zel, 1.6.2-vel, VDubmoddal, de semmi...:U

    Szal az eredeti hang sem sokkal jobb.
    Azt elhiszem, hogy a home-videó nem tud sokkal jobbat, meg ha agyonjátszott, akkor leamortizálódott, viszont akkor sem célszerű tovább rontani azzal, hogy ''túl hangosan'' veszed fel, azaz gyakorlatilag túlvezérled a hangkártya bemenetét, melynek következménye, hogy ''nem fér bele'' a jel a 16bitbe, nagyobbat meg nem tud ugye hozzárendelni, így szépen levág: ettől meg recseg. Szóval tuti, hogy sokat számítana, ha az előírt tartományon belül maradna a jel: utána rá lehetne zavarni még egy zajszűrést is, és az eredmény: ég és föld!:D

    [Szerkesztve]

  • DigitXT

    félisten

    válasz suttyó #53 üzenetére

    Az ''FPS-konvertálás'' gyakorlatilag 2 kattintás, és kész: nem kell túl nagy dologra gondolni!:) Mondjuk 24.899-ről átállítod 24.888-ra, vagy valami: ilyesmi mértékű csak! Természetesen a hangot is lehet gányolni, de az sokkal tovább tart, és igen, vmivel ''másabb'' lenne, ugyanis azon gyorsítani, vagy lassítani, annélkül, hogy a hangmagasság változna, tökéletesen nem lehet - bár anno csináltam olyat is, és egyáltalán nem tűnik fel a nagy különbség, már csak azért sem, mert az erdeti, és a nyújtott között összesen 3mp eltérés volt:DDD -, míg FPS-t állítani simán, és az aztán tuti nem tűnik fel + egyszerű, és nagyszerű - csak célszerű pontosnak lenni, mert ha nem stimmel az érték, lehet, hogy sietni fog a hang.:D

    Javasolt proggik: VirtualDub vagy AVIFrate (a legegyszerűbb).

  • DigitXT

    félisten

    válasz Major Major #56 üzenetére

    Valszeg megsérülhetett ott a fájl (de rég írtam ide is:DDD): milyen formátum?:F

  • DigitXT

    félisten

    válasz LordX #58 üzenetére

    Nem nekiesés, csak egy pontosítás: ez nem a PAL/NTSC arány.:) Amit írsz, az szvsz az, hogy a mozifilmet (24fps) nálunk simán lenyomják 25fps-sel a TV-ben, nincs para. Ellenben az amcsik ezt sokáig nem tudták megtenni, mert 30fps-sel már nemigen küldhették volna, uis iszonyatosan látszott volna, míg ugye egy pici utánállítás valóban nem tűnik fel...:R Viszont az a HSZ több mint fél éves!:DDD

  • DigitXT

    félisten

    válasz Major Major #60 üzenetére

    DivX 3 Low-Motion
    És a VirtualDub mit szól hozzá? Azaz mit látsz a beakadás környékén?:B

Új hozzászólás Aktív témák