Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcell.bagi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy érdekes problémám van a rendszeremmel.
    Most barátkoztam meg ezzel az egész Xpenology rendszerrel, miután láttam egyik rokonomnál, hogy így oldotta meg az otthoni Nas-t.
    Freenas/Truenas-ról jöttem át Xpenology-ra, és nagyon tetszik. Sikerült mindent beállítanom amit csak akartam. Tényleg Tökéletes ez az egész rendszer, de...

    Van két nagyon furcsa problémám, amire egyszerűen nem bírok rájönni, hogy miért van. Mit rontok el.
    Az egyik problémám az az lenne, hogy SMB megosztásoknál, Windowson belül, a Nas-ra másolásnál lényegében kimaxolja a gigabites otthoni hálózatomat az átviteli sebesség. Gyönyörűen másol 100-110mbyte/s-el, viszont a NAS-ról Windowsos gépre már nem ez a helyzet. 4-5, de inkább 3mbyte/s-el jön visszafelé az adat, amit egyszerűen nem értek miért van. Egy külföldi fórumon olvastam ugyan erről a problémáról, és ott írták, hogy kapcsoljam ki az ipv6-ot a NAS-on. Ez érdekes mód megoldotta a problémát. Így oda-vissza tudok másolni 100mbyte/s feletti sebességgel, de akkor sem értem hogy ez miért van. Nem kéne máshol keresni a problémát?

    A másik, nagyobb problémám az, hogy windowsos gépeken a sebesség a gép és a NAS között ki van maxolva. Docker-el feltettem az OpenSpeedTest progit, tesztelés gyanánt. Windowsos gépeken föl és le is jön az 980-1000mbps, kábelen, sőt a laptopomon is hozza 5ghz-es wifin a router wifi sebességének elméleti maximumát, vagyis kb 900mbps-t. Oda és vissza is. Ennek nagyon örülök is, mert tényleg hasít így a rendszer, ámde androidos eszközökön nem ez a helyzet valamiért. Mobilról, ugyanúgy 5ghz-es wifin, Openspeedtest szerint a letöltés nem megy 11mbps fölé, viszont az upload az a router és a mobilom közti sebességen áll, tehát az bőven 500mbps felett.
    Ennél nagyobb probléma, hogy a házban az Android-tv alapú Sony tv-k, illetve az összes Mi box is ezt a jelenséget produkálja, wifin és kábelen egyaránt, így a Plex konkrétan használhatatlan ha egy Full Hd-s filmet nézne az ember. Folyamat nekiáll bufferelni.
    Windowsos gépen, böngészőből hasít a Plex is. Érthetetlen számomra.

    Annyit sikerült megfejteni pár külföldi fórumot bújva, hogy ha pl 2000-re állítom az MTU-t a DSM-ben, akkor androidos eszközökön megjavul teljesen a sebesség. Megy föl és lefelé is gyorsan. Windowsos gépken pár 100 mbps-el csökken ekkor a sebesség, de ez nem megoldás. Teljesen tanácstalan vagyok. Androidos eszközöknek valami más MTU értékük lenne? Furcsa ez az egész nekem.

    Nagyon hálás lennék, ha valakinek lenne valami ötlete erre a két, problémára, de leginkább az android eszközöknél lévő borzasztó sebességre kéne valami orvosság, mert az ipv6 hiánya egyáltalán nem zavar.

    Sajnálom hogy kicsit hosszú iromány lett.. :D

    Hardver(Ha bármit segít, (elég öreg..))
    -Intel xeon E5450
    -8gb ram
    -régi alaplapom ich7 chipsete miatt sajnos, csak a DSM 6.1.7-15284 Update 3 volt a legújabb rendszer amit feltudtam rá pakolni. 6.2.x nél valamiért megszűnt ennek a chipsetnek a támogatása úgy néz ki sajnos, mert egyáltalán nem akarta felismerni a HDD-ket a rendszerben azzal a verzióval. (aztán lehet én tudom rosszul és megoldható, hogy lássa a sata portokat az újabb DSM-el is)
    -DS3617xs Bootloader.
    -4tb WD RED
    -2TB WD RED
    +
    -2x1TB RAID0

    Hálózati cuccok úgy vannak, hogy Routernek egy Tp link Deco M4 Mesh rendszert használok, és egy switchbe megy bele a Nas, ami aztán a fő Deco-ból kapja a netet. Nas szerint minden rendben van ilyen oldalról. 1000 Mbps, Duplex, MTU 1500 -t ír a Lan beállításoknál.

    Előre is nagyon szépen köszönöm! :)

  • marcell.bagi

    csendes tag

    válasz varmi2 #21272 üzenetére

    Köszi szépen ez meg is oldotta a problémát. Bár akkor igazából a DSM-ben egyszerűbb kinyomni az ipv6-ot, mert akkor nem kell egyenként minden gépen.
    De ez mitől lehet? Ezek szerint nem csak én futottam bele ebbe a problémába.

  • marcell.bagi

    csendes tag

    válasz zsolt501 #21274 üzenetére

    Értem. Köszönöm a válaszokat! :)

    Egyébként most kipróbáltam, hogy az asztali gépemre feltettem egy OpenSpeedTest szervert, hogy a windowsos gép és a mobilom közti sebességet megmérjem, és ott föl és lefelé is jön gyorsan. Szóval nem a hálózatban van a hiba. Valami beállítási dolog lehet a DSM-ben, csak rohadt jó kérdés, hogy micsoda.

  • marcell.bagi

    csendes tag

    Sziasztok!

    "Ex-Xpenology" felhasználó vagyok jelenleg, de mivel "új" szervergépet rakok össze, így adok egy újabb esélyt neki, mert amúgy imádtam. 6.2.x használtam, még a régi bootloaderrel.

    Pár dologgal kapcsolatban le vagyok maradva. Jelenleg OMV-t használok, de kezdem felcs*szni magam pár dolgon.(frissítések tönkretesznek funkciókat, HDD spindown nem műkodik stb.)

    Docker+portainer kombót használok (Jellyfin, qbittorrent stb.) Ezek ugyanúgy menni fognak bare metal módon telepített 7.x.x verzión az új tinycore-os megoldással?
    Teljesítmény nem lesz rosszabb? Valamint egy RX550X kártyát használnék a Jellyfin-hez. Azt fel fogja ismerni xpenology-n keresztül a docker/jellyfin?

    Anno simán a DSM "appstore"-ból telepítettem a Plex-et, de most már annyira megszoktam a Docker-t, és annak minden előnyét, hogy nem tudnék visszaváltani a sima DSM-es app kezelőre.

    A jelenlegi ext4-re formázott HDD-met újra kell formáznom, ahhoz, hogy felismerje a Xpenology?

    Valamint 16GB RAM elég neki gyanítom egy Pentium G5500 társaságában (áramszámlát talán jobban kíméli)

    Mennyire megbízható, stabil a rendszer? Mertek fontos adatokat is tárolni rajta?
    Illetve érdemesebb inkább proxmoxra telepíteni a rendszert, vagy bare metal?

    Köszi előre is!

  • marcell.bagi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Próbálom a Jellyfin-en beállítani a hardveres transzkódert, de ha jól értelmezem, fel kell raknom az i915 drivert a DSM-re. QSV-t próbálom aktiválni, de egyelőre sikertelenül.

    Hiányzik a dev/dri mappa a rendszerről. Ha fent lenne a driver, akkor ugye ez magától létrejönne.
    Tud valaki segíteni? Meg van a szükséges .ko kiterjesztésű driver fájl. Elméletileg a rendszeren belül a /lib/firmware/i915 mappába kéne tennem a fájlt, de kb. egy órája próbálok rájönni, hogy tudnám elérni ezt a root mappát. Se sftp, se a DSM beépített fájlkezelőjével nem jutok ki a root mappákhoz.

    Manuálisan kéne SSH-n keresztül átlőnöm?

    DS918+ loadert használok, legfrissebb 7.2-64551 DSM-en.

    Jellyfin-t természetesen dockeren keresztül futtatom. Próbáltam a linuxsserver variánst illetve a sima Jellyfin/ verziót is.

    Köszönöm előre is a segítséget!

  • marcell.bagi

    csendes tag

    válasz kgymac #24839 üzenetére

    Köszi a választ!
    Sikerült SSH-n végül, csak mivel több fájlt kellett mozgatni mindenfelé, kezdtem megunni a cli-ben való szórakozást. Annyira azért mégsem a kedvencem.. :D

    Winscp-vel sikerült végül megcsinálni, hogy rendes fájlkezelőként tudjak root jogokkal másolni/fájlokat létrehozni.
    Ha valakinek ugyan ilyen problémája lenne, hogy winscp-vel nem tud root jogot szerezni, ez a videó aranyat ér:https://youtu.be/gKoHG-7w5q0

    Most már csak arra kell rájönnom, hogy miért nem töltődnek be a driverek.. nem jön létre a dev/dri mappa.

    Sikerült valakinek már ezt megoldania? Coffee lake processzorral próbálom megoldani.

Új hozzászólás Aktív témák