Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dodeszh

    tag

    NASt szeretnék itthonra költséghatékonyan (nem feleslegesen drágán), XPEnology alapon.
    Elsősorban média- és fájlszervernek, letöltésre, illetve azért, hogy a fájlokat távolról is el tudjam érni.

    Két irányba tudok elindulni
    1. Van itthon egy Zotac ZBOXSD-ID13 2 GB RAM + 2 TB HDD USB-n. A rendszer egy alaplapra forrasztott 40 GB-s SSD-n fut.
    Ennek nyilvánvaló előnye a kis fogyasztás és a csöndes üzem, viszont kérdés, hogy az Atom processzor mit tud nyújtani. Win8 megfontoltan, de elmegy rajta.

    2. Veszek egy régebbi PC-t, pl. ezt, amit el tudok dugni itthon, nem kell, hogy szép és zajtalan legyen. Ebbe mehet 2x2 TB HDD.

    Vagy elképzelhető egy 3. megoldás, amit lehet triviális, csak nekem nem jut eszembe.
    Örömmel veszem a nálam tapasztaltabbak tanácsát!

  • Dodeszh

    tag

    válasz Essejó #14849 üzenetére

    (#14849) Essejó
    Köszönöm, olvastam az összefoglalót, csak azzal nem vagyok tisztában, hogy az egyes processzek mekkora teljesítményt igényelnek.
    A Zotacnak van vagy 6 USB (legalább kett ebből 3.0) és egy e-SATA portja is a házon, itt a kérdés az, hogy itthoni fájl- és médiaszervernek és letölteni elegendő-e az Intel Atom D525 teljesítménye (1,8 MHz) és a 2 GB RAM, amik az alaplapra vannak forrasztva. Ez a Zotac nem fejleszthető, viszonyításképpen a W8 lassan, de elmegy rajta.
    Fogyasztásban nyilván a Zotac a nyerő, az Atom TDP-je 13W, kérdés, hogy a teljesítménye elegendő-e az XPEnology-nak.
    Most a desktop megy itthon gyakran 0-24 órában egy 500W-os táppal, i5 procival és 8 GB RAMmal. Ezt lenne jó lecserélni alacsonyabb fogyasztásra.
    Azért néztem a Fujitsu Esprimo P3521-et, mert olcsó, és jó a tápja. A 2,8 GHz-es C2D ereje nyilvánvalóan nagyobb, ahogy a TDP is (65 W), és ezzel persze a fogyasztása is, de ezen valamit korrigálhat a 87%-os hatékonyságú tápja. Kérdés, hogy mennyit nyerek vele.
    Első körben ebbe is az a 2TB-s HDD kerülne, amit USB-n tudnék használni a Zotac mellé.

    Egyelőre alacsony költségvetésű a projekt, nyilván később (meg ahogy nőnek a gyerekek) jön majd meg az étvágy.

    (#14843) citkar Annyira azért nem érzem magamban az erőt, hogy építsek gépet. :U
    Az még csak-csak oké, hogy telepítek leírás alapján, de jobban szeretem a dobozos megoldásokat. És mint írtam, egyelőre low budget van.

    Szóval a kérdés még mindig:
    1. Jelentősebb fogyasztás-csökkenés a desktophoz képest, de kisbb teljesítmény (Zotac).
    2. Mérsékeltebb fogyasztás-csökkenés, de valószínűleg élhető teljesítmény (Esprimo C2D).
    3. Eddig még fel nem merült low budget megoldás, lehetőleg építés nélkül.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

  • Dodeszh

    tag

    Sziasztok!

    Korábban volt már egy xpenology projektem egy Zotac Atom procis géppel, de még az 1.6-os DSM-el. Szépen működött is, amíg meg nem adta magát a sokéves hdd.

    A kérdésem:
    Van egy 12 éves Dell D630 notim, hű társam volt még pár évvel ez előtt is. Kidobni nem szeretném, a win10 lomhán, de elmegy rajta. C2D T7500 2.2GHz, 4GB RAM és egy SSD van benne meg gigabites lan (!! - 2008-as gyártás).
    Érdemes próbálkoznom, hogy NAS-t építek belőle, 2-es főverzió feletti DSM-mel lehetséges használni? Mi lehet a gyenge pontja?
    Elsősorban médiakiszolgálásra (stream, csak LAN-on) és torrentre kellene, nem kell RAID vagy nagy tárhely adattároláshoz.
    Az optika helyére fiókba bele mehet egy 2-4 TB HDD, mint elsődleges tároló. Esetleg USB-n még külső HDD (csak 2.0 van rajta még).
    Ha működhet, akkor van jelentősége, hogy milyen HDD-t teszek bele: sebesség, kategória, márka??
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák