Új hozzászólás Aktív témák

  • Dodeszh

    tag

    válasz Essejó #14849 üzenetére

    (#14849) Essejó
    Köszönöm, olvastam az összefoglalót, csak azzal nem vagyok tisztában, hogy az egyes processzek mekkora teljesítményt igényelnek.
    A Zotacnak van vagy 6 USB (legalább kett ebből 3.0) és egy e-SATA portja is a házon, itt a kérdés az, hogy itthoni fájl- és médiaszervernek és letölteni elegendő-e az Intel Atom D525 teljesítménye (1,8 MHz) és a 2 GB RAM, amik az alaplapra vannak forrasztva. Ez a Zotac nem fejleszthető, viszonyításképpen a W8 lassan, de elmegy rajta.
    Fogyasztásban nyilván a Zotac a nyerő, az Atom TDP-je 13W, kérdés, hogy a teljesítménye elegendő-e az XPEnology-nak.
    Most a desktop megy itthon gyakran 0-24 órában egy 500W-os táppal, i5 procival és 8 GB RAMmal. Ezt lenne jó lecserélni alacsonyabb fogyasztásra.
    Azért néztem a Fujitsu Esprimo P3521-et, mert olcsó, és jó a tápja. A 2,8 GHz-es C2D ereje nyilvánvalóan nagyobb, ahogy a TDP is (65 W), és ezzel persze a fogyasztása is, de ezen valamit korrigálhat a 87%-os hatékonyságú tápja. Kérdés, hogy mennyit nyerek vele.
    Első körben ebbe is az a 2TB-s HDD kerülne, amit USB-n tudnék használni a Zotac mellé.

    Egyelőre alacsony költségvetésű a projekt, nyilván később (meg ahogy nőnek a gyerekek) jön majd meg az étvágy.

    (#14843) citkar Annyira azért nem érzem magamban az erőt, hogy építsek gépet. :U
    Az még csak-csak oké, hogy telepítek leírás alapján, de jobban szeretem a dobozos megoldásokat. És mint írtam, egyelőre low budget van.

    Szóval a kérdés még mindig:
    1. Jelentősebb fogyasztás-csökkenés a desktophoz képest, de kisbb teljesítmény (Zotac).
    2. Mérsékeltebb fogyasztás-csökkenés, de valószínűleg élhető teljesítmény (Esprimo C2D).
    3. Eddig még fel nem merült low budget megoldás, lehetőleg építés nélkül.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák