Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz SFU #18484 üzenetére

    Ha jól értem nincs SHR, és azt szeretnéd használni (ebbe már én is belefutottam, mivel ha nem egyformák a lemezek méretei ez a legideálisabb a raid kalkulátor szerint, viszont a drágább nas-oknál ez nincs engedélyezve)

    Ehhez annyit kell tenni, hogy az /etc.defaults/synoinfo.conf fájlban a supportraidgroup="yes" sort ki kell kommentelni (magyarán, hogy ne legyen érvényes egy "#"-t kell elétenni), és hozzá kell adni a support_syno_hybrid_raid ="yes" sort (valahol azt is írják, hogy ezt jó a supportphoto="yes" sor fölé tenni, ennek az értelmét még nem találtam meg).
    Ez egyszerű is lenne, ha lehetne winscp-vel csinálni, de ott jogosultsági okok miatt nem engedi felülírni/módosítani a fájlt.
    Így a megoldás, hogy ssh-n keresztül úgymond parancssorosan megcsinálni.

    1. SSH-t engedélyezzük a DSM-ben (ezt a művelet végén utolsó lépésként akár ki is kapcsolhatjuk)
    2. Bejelentkezünk SSH-n keresztül
    3. cd /etc.defaults/
    4. sudo vi synoinfo.conf
    5. Nyomunk egy "i"-t, hogy tudjuk szerkeszteni a fájlt, és nyilakkal mozgunk
    6. Megkeresük és kikommenteljük (#) a "supportraidgroup="yes" sort (elvileg a 294-es) (tehát #supportraidgroup="yes" lesz)
    7. Hozzáadjuk a support_syno_hybrid_raid="yes" sort (elvileg a supportphoto="yes" fölé érdemes)
    8. Nyomunk egy ":x"-t (ezzel mentünk és kilépünk)
    9. reboot

    [ Szerkesztve ]

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák