Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SutPet

    aktív tag

    válasz kgymac #16580 üzenetére

    utólag én is gondolkodtam hogy nem a legjobb a r5, de már ne mtudom átalakítani shr-re. külön raid1 tömböket meg nem szerettem volna, egybe lenne jó látni az egészet. Így újrahúzás nélkül egy lehetőségem van R6-ra lépni egy plusz lemezzel. bár a maradék 2 helyre egy külön raid1-et terveztem amire csak a backupok mennének.

    Az megoldható valahogy amúgy hogy az alkalmazások is minden kötetre települjenek mint maga a dsm? Hogyha bármelyik kötet/lemez kiesik akkor se kelljen újra felrakni és beállítani.

    God must love stupid people, he made so many of them.

  • letoltobeze

    aktív tag

    válasz kgymac #16580 üzenetére

    ...folyt. köv.:
    végig böngésztem kicsit ezt a topikot, meg a kapcsolódóakat is, plusz a Synology NAS használati útmutatóját.
    kgymac bejegyzése alapján akkor nem igazán hatékony megoldás a RAID 5? Mert ha jól értem, akkor ha meghall egy lemez, és helyre akarjuk állítani, az könnyen még egy lemez halálához vezethet, akkor meg minden adat elveszik - plusz ugye még egy lemez is.
    Na ez nem lenne jó...

    Viszont most a NAS-ban 3 db 4 terrás lemez van. Annó direkt a RAID 5 használata miatt vettem bele ennyit.

    Eddig sem csak a szerveren tároltam a fontos adataimat, vannak erre külső lemezeim. A szerver főként médiaszerverként funkcionált, tehát nem lenne világvége, ha elszállna.
    Viszont azért annak sem nagyon örülnék, ha minden filmet és zenét - főleg amik nagyon tetszettek - újra le kellene tölteni, ez azért már 4 terra esetén is tetemes idő...

    Tehát a kérdésem a következő lenne:
    Megoldható lenne-e az valahogy, hogy a gépben lévő 3 db lemezből 2 db RAID1-ben legyen, a harmadik meg külön tőlük mondjuk RAID0-ban, vagy BASIC-ben, esetleg JBOD-ban?

    Ha ez megoldható lenne, akkor ha jól értem, a tároló méret annyi lenne mint a 3 lemez együtt egy RAID5-ben, viszont a RAID1-en lévő anyagok nagyobb biztonságban lennének.

    És akkor úgy állítanám be a rendszert, hogy a BASIC-be rakott lemezre töltődjenek le az új filmek, egyebek, és amiket utána meg szeretnék tartani, azokat átmásolnám a RAID1-be kötött két lemezre.
    Ekkor ha a BASIC elszáll, akkor ugye csak az adatok egy része veszne el, ha RAID1 groupból
    elszáll az egyik, akkor viszonylag egyszerűen (akár a BASIC lemezt felhasználva, akár egy újat vásárolva) helyreállítható az adat.

    A kérdés tehát az - ha jól értem magam és a dolgokat - hogy egy fizikai szerveren egy rendszeren létrehozható-e 2 külön RAID GROUP?

    Ha igen, akkor hogyan?

    Ha nem, akkor milyen alternatív megoldást javasoltok?

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák