Új hozzászólás Aktív témák

  • Melorin

    addikt

    válasz trance89 #20717 üzenetére

    Köszi, szedem :) Ha elakadok szólok.

    Más: Hétvégén újrahúztam az Xpeno-t mert kizártam magamat véletlenül a rendszerből. Friss bootloader 1.04b, 6.2.3 DSM a 918+ rendszerhez, ahogy a legutóbb is csináltam és hónapokig működött, akkor még az update 3 is felment gond nélkül. Viszont ma frissíteni szerettem volna update 3-ra de már a frissítés sem ment végig, kiírta, hogy a frissítés nem sikerült, valószínűleg hibás a file. Leszedtem a netről az update 3-at és kézzel frissítettem de akkor is ugyanazzal a hibával szállt el.
    Már ez is fura de most jön a furcsább rész: csináltam egy restartot, hátha kell neki az update előtt, gondoltam. Nos ezután már be sem bootolt a rendszer. Rádugtam egy monitort a NAS-ra és akkor látom, hogy a biosban van megállva mert nem lát semmilyen bootolható pendive-ot. Átdugtam a pen-t egy másik USB-be, az sem segített, nem látta a gép. Már azt hittem, hogy elszállt a pendrive, de aztán áramtalanítottam a gépet és ezután már látta a pent és be is bootolt a DSM. Rápróbáltam megint a restart-ra, de ekkor simán elindult a rendszer és be is bootolt. Mégegyszer rányomtam a frissítésre update 3-ra, megint hibát írt ki, újraindítottam a gépet és lám, megint eltűnt a pendrive. Áramtalanítás, reboot és megint jó.
    Tehát tuti, hogy a frissítéskor hal le valamiért a pendrive. Szerintetek mi lehet a gond?
    1. miért nem tudom frissíteni a DSM-et
    2. a frissítés hogy ölheti le a pendrive-ot?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák