Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz egyedije #31431 üzenetére

    Ahogy írtam: többé-kevésbé dokumentált és ismert a probléma.
    Több oka is volt vagy lehetett eddig.

    - Volt hogy emberek leformázták a /persist partíciót.. nem okos gondolat.. ott van a WCNSS_qcom_wlan_nv.bin, abban van a MAC meg sok egyéb is (ami amúgy symlinkelve van a /etc/firmware/wlan/prima/WCNSS_qcom_wlan_nv.bin helyre is) de ha szerencséd volt akkor erről (is) volt mentésed TWRP vagy egyéb custom recovery alatt.
    - Volt hogy a TWRP verzió volt "túl alacsony" és nem volt tiszta a telepítés (elcseszte az NV-t). Általában sérült NV miatt használja a 02:00:00:00:00:00 MAC-et ami egy alapértelmezett MAC egy .ini file-ban arra az esetre ha nem tudja a kernel startkor kiolvasni az NV-ből a MAC-et.
    - Volt olyan, hogy a ROM-okban volt egy bug.. egy "nagy" update ezzel kapcsolatban amikor ezt AEX-en pl. kijavították még múlt dec. végén, de ez már májusban bent volt a LOS forrásban amúgy. Volt egy váltás a firmware-ben is amikortól már "nem volt jó az új firmware" (mondjuk egy újabb dev MIUI flash után) és a ROM-ok metódusa a kiolvasásra sikertelen volt, ezért is mondtam hogy tegyél fel egy stabilból származó firmware-t (mert abban biztosan lesz jó NON-HLOS.bin).
    - Volt egy olyan bug is amit megoldott annyi is, hogy a Settings -> Network settings -> Reset network settings menüponttal leresetelte a hálózat minden beállítását (APN-t esetleg kézzel hozzá kellett adni hogy menjen a mobilnet de ez a legkevesebb, logout blogomban ott vannak a magyar APN-ekhez a linkek).
    - Volt olyan is, hogy megoldotta az alábbi 3 fastboot parancs: fastboot erase modemst1 majd
    fastboot erase modemst2 majd fastboot reboot (ami gyak. törölte a modem firmware-hez kapcsolódó aktuális partíció tartalmakat (nem a firmware-ét!) amit restart után a telefon újragenerál)
    - És akár lehet új probléma is.. akár írhattok MrYacha-nak ezügyben, akár XDA-n akár Telegramon a crDroid thread-jébe/csatornájába. De ha gondoljátok megteszem én.

    Amúgy kézzel is babrálható a MAC ha szerkeszted a /data/misc/wifi/WCNSS_qcom_cfg.ini file-t és abban átírod a Intf0MacAddress=XXXXXXXXXXXX sort arra ami eredetileg kell legyen - majd restart..

    Nem írtad hogy a fastboot ROM-ot elindítottad-e egyáltalán, abban alapból jó volt-e a MAC. Ha másik ROM-al is csinálná és mondjuk IMEI se lenne az megint más kérdés, akkor vagy volt mentésed a QCN-ről, vagy az EFS partícióról TWRP vagy egyéb custom recovery alatt vagy marad a QCN info teljes újragenerálása (ami azért nem annyira egyszerű alapvetően [1] [2] de [itt] pl. van egy leírás amihez mellékeltek "üres" QCN file-t is a telefonhoz amiben egyszerűen átírható a WLAN MAC/BT MAC/IMEI1/IMEI2 *szigorúan* a sajátodra és visszateheted utána a sérült helyére.. vagy kb. ugyanez elérhető XDA-n is [itt].

    UI. azt a képet szerintem töröld amin látszik a saját MAC-ed / IMEI-d..
    @Iborka: mert emberek vagyunk? Mert hibázunk..?
    Ez egy közösségi munka, ingyen kapod.. megvan?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák