Új hozzászólás Aktív témák

  • fluttershy

    tag

    válasz vargalex #31 üzenetére

    A kernel rész igaz. Sőt, az a kernel főverzió amivel piacra kerül a telefon általában végig szokta kísérni a telefont a frissítéseiben is. Egyetlen alkalommal láttam olyat (mi a1 lineageos rom) hogy a telefon soc-ja kapott új kernelt viszont a gyártó (xiaomi) nem bajlódott vele hogy kiadja frissítésben mert too much effort, de az orosz developer srácnak aki az official lineageos portot csinálgatta, nem jelentett porblémát, rászánta az idejét és energiáját és egyedül belereszelte a romba. Végtelenül tisztelem érte.
    Általánosságban a mediatek mostohábban bánik a custom rom fejlesztő devekkel, tinkerkedőkkel, vagyis régen így volt, még egy egyszerű bootloader nyitással is meg kellett szenvedni. Lehet hogy azóta fejlődtek de én nehezen hiszem el. Meg a belinkelt benchmarkos csalós dolog is meg főleg az ahogyan ezt a dolgot lereagálták a lebukás után a nyilvánosság felé, pont nem a tipikus "jócég" képét alakította ki bennem.
    Persze a snapdragon se isten, nekik is van még bőven hova fejlődni; de sajnos melyik cégnek nem?
    Nem tudtam hogy routerekben is van már mtk chipsettel szerelt, ezzel újat mondtál. OpenWRT feltelepült rá?

Új hozzászólás Aktív témák