Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RudY

    addikt

    válasz Moby #71893 üzenetére

    UPnP alapból engedélyezett, hogy a felhasználók kényelmi szempontja ki legyen elégítve, így bármilyen szutyok programot is telepít, az kedve szerint nyit portokat, aminek elég kellemetlen következményei is lehetnek. Sokszor észre sem vehető, ha esetleg már zombiként dolgoznak az eszközei, csak akkor tűnik fel a probléma, ha már a saját adatihoz sem fér hozzá. Nem kell közvetlen támadásra vagy lopásra gondolni, lehet egy szoftver átmeneti hibája is. Az utóbbi években már elég sok erre az esély, de ez nem jelenti azt, hogy rettegni kellene, egyszerű önvédelem. Semeddig nem tart manuálisan portot nyitni vagy forwardolni, ha ezt egy extra program igényelné.

    (#71895) csabi0805
    NAT aktiválása: A NAT (Hálózati címfordítás) a routerekben használt folyamat, melyben a hálózati csomag címadatait lecserélik új címadatokra. A NAT tipikus alkalmazása olyan router esetén történik, ami a WAN-nal kapcsolódik a LAN-hoz. A LAN esetén minden hálózati eszköznek magánhálózati IP-címe (LAN IP) van, de csak egy nyilvános IP-címük (WAN IP) van. A hálózati eszközök internet hozzáférésének biztosításához a router minden kimenő adatcsomagban lecseréli a küldő magánhálózati IP-címét a saját nyilvános IP-címére. A router elmenti az összes szükséges információt egy táblázatban (NAT táblázat), így a bejövő adatcsomagokat hozzárendelheti a megfelelő hálózati eszközhöz.

    Nálam ez azért szigorú, mert minden itthoni eszköznek saját, fix IP címe van a belső hálón (tv-k, telefonok, konzolok, NAS, médialejátszók stb.), ezeken kívül semmilyen eszköz nem mozoghat és nem férhet hozzá semmihez, ha még véletlenül bejutna, akkor sem. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák