Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz ρσгτσ #54307 üzenetére

    Na az előzményekben megtaláltam a kitörölt szöveget... Most elküldöm, meglátjuk mi lesz. A végére még odaírok pár dolgot, ami menet közben eszembe jutott.

    "Politikától mentesen csak azt tudom mondani, hogy pakold össze a családot, adj el mindent, és költözz el egy másik országba. Bármelyik égtáj felé indulsz el, csak jobb lehet. (jó, ha délre indulsz, az lutri...) Ismerősöm most vett egy kávézót Thaiföldön, a Hollandiában megkeresett pénzéből.
    Ha egy kis politika még belefér... Nem értem, hogy miben bíztok? Nem csak te, hanem minden fiatal otthon. Az iskolák eléggé túlterheltek, a tanárok is, a gyerekek is , a szülők is, az egész oktatási rendszer egy csőd. Ilyen helyre tényleg minek szülni gyereket?
    Másik meg az egészségügy. Unokatestvérem már 10 éve rákbeteg (most 53 éves nő), szerencsétlen orvosok nem tudnak már vele mit csinálni, mert minden rohadt vizsgálatra heteket kell(ett) várni. Jobb esetben. Nemrég a doki felírt neki vízhajtót, de pl káliumot már nem. Elfelejtette. A vízhajtó meg szépen lenullázta a káliumszintjét, olyan leletei vannak, hogy a szakorvosok is csak csodálkoznak, mert ilyet még nem láttak. És szar kimondani, de valószínűleg már csak hónapjai vannak hátra. Meg ott van a két tinédzser korú gyereke is, akik valószínűleg anya nélkül érik el a felnőtt kort."

    Az új dolgok:
    Én 2014 októberben jöttem ki Hollandiába,magyar cégtől, szar fizetésért, dolgoztam látástól mikulásig. Heti 68 órát. Akkor már megvolt az asszony és a két gyerek. Feleségem egyszer azt mondta Skypeon, hogy fejezzük ezt be. (2003-tól dolgozok külföldön) Vagy én megyek haza, vagy ők jönnek ki. Kijöttek. Az első 3-4 év kőkemény volt. Albérlet a saját lakás helyett , munkahely váltás, nyelvtanulás, háziorvos és iskola keresés, stb. Eközben többször előjött a válás gondolata is, mindkét részről, mert tényleg nem egyszerű egy teljesen új életet kezdeni egy másik országban. Főleg úgy, hogy feleségem a magyaron kívül nem beszélt más nyelven, én meg nem tudtam mindig a meló mellett intézkedni. Végül az egyik főbérlő megadta a kegyelemdöfést. Eladta a házat, amit béreltünk, 2 hónapunk volt kiköltözni. És ott voltam családdal, és azon agyaltam, hogy most mi a faszt csináljak. Vegyek ki egy másik albérletet? És ha onnan is kiraknak pár hónap után? Ráadásul nem is olyan egyszerű, mert 3 hónap előleget kérnek, az meg akkoriban volt 3000 euró. Na amikor már minden mindegy volt, jól berúgtam, de rendesen. És közben elkezdtem nézni az eladó házakat. Kiderült, hogy nekem nem Rotterdam körül kell nézelődni, hanem Limburg vármegyében. Miért? Mert ott harmadannyi az ára a sokkal jobb házaknak. Ráadásul közel van Németország és Belgium is. Nosza, vegyünk ki pár nap szabit, nézzünk körül. Feleségem akkor még hotelben takarított, nyilván nem kapott szabit, mentem egyedül. Az összes ház, amit megnéztem egy rakás szar volt. Felújított, 3 szobás, minden extrával. Persze. A 3 szoba a nappali, étkező, háló, 80 nm2 az egész ... Már indultam volna vissza Rotterdamba, amikor láttam egy eladó táblát egy sorháznál, jól kinéző környék, iskola boltok a közelben. Hívtam az ingatlanost, persze nem lehetett megnézni a házat, csak egy hét múlva. Egy hét múlva visszamentem, szerelem volt első látásra. Csak a feleségem nem látta még. Nem kapott szabadságot. Meg rohadtul nem akart eljönni Rotterdamból egy kis "faluba". Amikor meglátta majdnem sírva fakadt, kutyák voltak bent, jó nagyok. Büdös volt mindenhol (kutyaszag), a kert kicsi hátul, egy csomó mindent kikell cserélni, szinte semmi nem működik, festés, stb.. De kib@szott olcsó volt az akkori viszonyokhoz képest. És fix hely, ha megtudjuk venni. Mert akkor nem a főbérlőn múlik a gyerekek iskolája. Rengeteg energiámba került, hogy meggyőzzem a feleségemet, végül sikerült is. Utólag már ő sem bánja egyáltalán, mert munkahely itt is van dögivel, a ház nagy részét saját kezűleg újítottam fel, és sokkal, de sokkal jobban keresünk, mint Rotterdam környékén. Plussz megtanult ő is hollandul meg angolul, mert rávolt utalva. Gyerekeknek semmilyen hátrányt nem okozott, kicsik voltak még, hamar megtanulták a nyelveket. Nagyobbik fiam évfolyamelsőként végzett az általános iskolában. Ja, a ház 160 nm2, 3 szintes, hátul kert, elöl kocsibeálló, 90000 euró volt. 30 évig fizetem, havi 365 euróval. Ma már otthon sem tudnék ennél olcsóbban házat venni.

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

  • Bep

    őstag

    válasz ρσгτσ #54307 üzenetére

    Júl. 1-től indul a MOL szeretetcsomagja. Mindenki érezni fogja idehaza, mert olyat fog odab*szni az áraknak, hogy öröm lesz nézni. AZ EPR díjak mindenbe bele fognak épülni, mivel gyártás és fogyasztás között ezzel minden lépcső találkozik, ami az amúgy is meglévő termékdíj többszöröse lesz. Mi is törjük a fejünket, hogy a vevőink és saját terheinket hogyan tudjuk csökkenteni.
    Jah és ugye az üzemek, aki eddig a keletkező hulladékot esetleg minimális kapott összegért leadták, most lehet fizetni, mint a katona tiszt.

    [ Szerkesztve ]

  • Madoc

    veterán

    válasz ρσгτσ #54307 üzenetére

    Az árak nem tudnak nagyon visszaesni hacsak az építőanyag és a mesterek bére le nem zuhan. A használt lakás árakat is az uj építőanyag árakhoz igazítják.

    Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

Új hozzászólás Aktív témák