Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz dokee78 #248411 üzenetére

    Éjszaka se volt különb, itt hagytam abba.

    De legalább volt időm szétnézni a garázsban, annyi vacak szutyok tankot találtam, adom el a csába őket, nekem nem hiányoznak. :DDD

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz Puculo #248445 üzenetére

    Én - igaz nem artyval, hanem bármi mással - csaliból szoktam fákat dönteni, így (is) lehet kideríteni, hol van az ellenfél. :))Ki kell zoomolni amennyire lehet, és gyönyörűen látszik a lövés iránya, akár sima tank, akár arty lő. Persze csak okosan, mert ha szpotot kap az ember, akkir kellemetlen lehet.
    De én utóbbit is szoktam, kinézek valahol, lövök egyet, gyorsan vissza - ha villan a lámpa van valahol ellenfél (agyalhat az ember, hol is lehet), ha nem villan, akkor lehet menni.
    A fenti két módszer kombinálva tök jó főleg végjátékban, amikor már csak pár enemy van, szépen fel lehet térképezni hol-merre van az ellen.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz ddt500hu #248467 üzenetére

    Érdekes, én alig találkoztam velük. Igaz csak pár meccset gurultam, de amelyikkel összefutottam, az elég gyengusz játékos volt, bekapott lövés után azonnal fejvesztett menekülés, forgatta a tornyát stb., szóval valszeg tényleg a kezdők bohóckodnak jellemzően.
    Én még ki se nyitottam, nem nagyon izgat. Sajna nem sok időm volt tegnap, azt is csak kapkodva, próbáltam behúzni az 5x szorzót, nyilván 50 120-szal 2 jobb, de vesztes csata után egy eltaktikázott 700 sebzésessel sikerült... De a többi húzott tankra azért jött 10-12k xp szerencsére.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Urak, lengyel med ágról mit érdemes tudni, milyen játékstílust "bírnak ek" a T8-T10 járgányok? Az összes könyvet rátolva szűk 3 skilles legények mentek a T8-asba, de nem tudom ezek arcbamászós vagy távolról puttyogós cuccok, van valami különösebbe erősségük/gyengeségük?

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Hú köszi a válaszokat srácok! :R
    Igazából csak fun-random-foreveralone styleban nyomom, szóval nem lenne rossz, ha élmény is lenne a játék, lehetőleg pozitív. :DDD Mondjuk a Leo PTA-t szerettem (még a buff előtt markoltam), illetve az E 50-nel se voltam olyan elveszett (2k avg dmg), meg amúgy is jobban szeretem a támogató gépeket, amikkel lehet szaladgálni, szpotolni ha kell stb., akkor talán ez a lengyel ág is feküdni fog. :) Köszi!

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    ...és amikor már harmadjára jön ki eléd ugyanaz a csapattársad (te sniper nézetben) és veszi le az lövésed, akkor rájössz, hogy ott bacca meg a k...a élet az egész ötszörös szorzót ahol van. Vicc... 2/7 győzelem, nesze szorzózz... (Nyilván a fenti is az egyik győztes csatában, nehogy jöjjön az xp.)
    :U

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz Plata #248549 üzenetére

    A szpotolás kicsit olyan, mint a "láthatatlan" munkák - a pék, aki hajnalban kel hogy friss árut vegyél reggel, a busszofőr, aki bevisz téged melózni, a futár, aki kényelmesen házhoz viszi a cuccodat... Na pont ilyen a szpotter is - ha van, akkor "csak lőni kell az enemyt", ha nincs, akkor mindenki szentségsl... :) Én például sokkal jobban szeretek felderíteni, mint első sorban sebzést halmozni. Szerény véleményem szerint sokkal nehezebb is jó (!) felderítőnek lenni, mint bármennyi sebzést kiosztani. Előbbinél szinte csak a saját tudásodra hagyatkozhatsz, utóbbinál ott vannak az OP páncélozott gépek, a tornyozós szutykok etc. Bezzeg amikor T10-ben 1000hp-val és nulla páncéllal kell garázdálkodni... :) Vagy régen 5 tierrel feljebb is... :)) Az igazán jó és igazán okos szpotterkedés a játék legnehezebb, és számomra éppen ezért legszebb, legjobb eleme. Sebzést meg okozzák azok, akiknek az megy jobban. Meg a wn8 huszárok. :DDD
    Kézilabda pályán se a góllövést szerettem, hanem amikor én irányítottam a védekezést, és agresszív kismalac módjára jó pár későbbi válogatott játékos ellen is megálltam a helyem az utánpótlás meccseken... Good old times... :D

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Hú gyerekek... Ez a 7-es olasz heavy (Carro P.88) valami oltári fostalicska, legalábbis nekem... Lassú, lassan céloz, de legalább pontatlan is... Az hogy nem pattint semmit csak hab a tortán. Valami 1000 körüli avg dmg-dzsel leszek túl rajta, hát ez botrány T7-ben...
    Arról nem is beszélve, hogy 17 meccs alatt 8-szer voltam három ugyanazon mapon. Varietas delectat...

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz jr1994 #248593 üzenetére

    #nincsripléj #csakazuccsútmentemki-aztistéiksztébe'

    ---

    Én eldicsekszek az eredménytelenségemmel. :D Carro P.88 kőkemény 1000 avg dmg jelenleg, botrányosanszraul fosul játszok vele, de egyszerűen semmire se jó.

    Aztán most itt van a T8-as lengyel med, tudom szopatom magam a stock tankkal, de jelenleg 800 sebzésen állok. :DDD T5 szint, de backi, az a stock ágyú még golddal is botrányos. 10 mp alatt tölt, lő mindenfele, a tank lassú, lassan fordul... De most már elvből is kifullozom freexp nélkül. :DD (T7-es tesójával 1500-öt átlagoltam, persze kifullozva.)

    Amit még húzok az az 50 120, az tetszik, a japán TD szintén (jelenleg T8-ban vagyok.) Ja meg a kerekes britek, ott is T7, a bálna fordulását leszámítva nagyon tetszik, és mivel ládából kipottyant a T8-as prémium tesója is, így lesz mivel húzni az ágat. :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz jano_77 #248632 üzenetére

    Tegyük hozzá hogy nem a 8-as rossz, hanem a 7-es OP. :) 1500 avg dmg T8-ban nem annyira vészes, persze TD-vel lehetne kicsit több, de ahogy látom a WR-ből elég szerencsétlen leosztásokat is kaptál. Maga a gép teljesen átlagos, vannak ennél sokkal rosszabb járgányok is.
    Nekem is csak egy százassal több talán a sebzés, igaz még csak 10 csata van benne.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz Baltazár123 #248664 üzenetére

    Pedig a BiA-venti-kaja trió (megtámogatva esetleg lila cuccokkal) egen sokat tud ám dobni egy tankon.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz Baltazár123 #249005 üzenetére

    Tegyük hozzá hogy ha minden tank középszerűre lenne hangolva, akkor kumma unalmas lenne a játék.
    Igazából nagyon nem egyszerű sztori ez. Bár én egészen bizonyosan nem statisztikák alapján változtatnék a tankokon, hanem hozzáértő játékosok véleménye alapján.
    Régen többször is írtam, és ma is tartom - ha ebből a topikbol kiválasztanánk a 10 legjobb játékost, akinek van tapasztalata az adott tankkal, valszeg igen pontosan be lehetne lőni, hogy mit is tudjon az a tank. És ez csak egy n+1-edik Wotos topik. Van rengeteg jó és hozzáértő játékos, ezek véleményét kellene kikérni, pro-kontra érveket hozni, mérlegelni, súlyozni.
    A mapok mérete is meghatározó, a nagyobb mapokon számomra érezhetően izgalmasabbak a meccsek, vs. minél kisebb a map, annál inkább hentelős baromkodás az egész.
    Vissza kellene vágni a látótávokat, a lightok újra legyenek felderítők (és ne sebzést osztók). A medek támogassanak, legyen belőle harci med páncellal, papír med támogatni, többi osztállyal is hasonlóan foglalkozni.
    A régi HE-mechanizmus nem volt rossz, csak bizonyos tankoknál kellett volna okosabban változtatni rajta.
    Gold átüteseket lejjebb venni, illetve szűkíteni az ollót az alap és a prémium lőszer átütese között. Továbbá a prémium sebzését az alap 75-80%-ára csökkenteni.

    Röviden ennyi a véleményem a témáról. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz korren #249129 üzenetére

    A 15-1 nem az rng miatt van, hanem a kis mapok, felgyorsult jarművek, nagy látotávok, nagy alfa/dpm miatt. Ezeknek az értékei az évek alatt szépen másztak felfele.
    Az rng ott jön be, hogy nyilván nagy alfáknál fajsúlyosabb, egyrészt nem mindegy hogy 750 alfás lövés átüt vagy sem, vagy az a 750 az 620 vagy 890 lesz. Szemben mondjuk egy régi 400 alfás tankkal, ami dob 340-et vagy 480-at, csak mondok két számot, nem az a lényeg, hanem érzékeltetni a különbséget.
    Ahogyan phaszság a francia kerekesek szélsőségeg manőverezhetősége, phaszság az eszetlen sok nagy alfa, phaszság a sok hull-down fos, phaszság a kínai rakéta gyorsító (nem önmagában, hanem az alfa és a páncél mellett) stb-stb...
    Egyszerűen túl sok a (lassan már nem is kiugró) szélsőség.
    Hol van már az, amikor, amikor egy 50b, egy T57, vagy éppen Obj 140 rettegett ellenfél volt...? Pedig ezek 320-400 alfákkal operálnak... És mégis milyen jól meg lehetett lenni velük. A magasabb alfa a TD-k privilégiuma volt, be is szart mindenki, amikor jött az E 100 a kis csővel, pláne ha volt rajta vagy 6-9 fehér karika ugye... Ma meg csak legyintünk.
    Ugyan az alfára hegyeződött ki a hsz., de az összes többi érték is elszállt, ugyanúgy lehetne írni azokról is.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz diegho #249137 üzenetére

    Ez így van, nem is mond ezeknek ellent az én írásom sem.
    Sőt, magukat a tüneteket csak még látványosabbá teszi, ld. a béna ebben a metában, ilyen körülmények között még bénább. Ahogyan az utolsó előtti mondatodat is nem is olyan rég megfogalmaztam, majdnem ugyanebben a formában, szóval igen, egyetértek az irományoddal.
    Sok tényezős az egész, nem lehet egy-egy aspektust kiemelni.

    h1mpi
    Valóban növekedett valamelyest a hp, de egyrészt közel sem annyira, mint a dpm/alfák, másrészt a hp-t alig kehet növelni, míg a dpm-re egész sereg skill, perk, felszerelés stb. van.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Én csak azt nem értem, miért lehet még itt.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Nekem a T54E1, még medként, nagyon bejött, első tankom volt anno, amivel 2k átlag sebzést fölé sikerült mennem, nem tudom azóta mit változtattak rajta. A T57-tel is barátok vagyunk, meg asszem a saját játékbeli sebzés rekordom is vele van (8k felett). Nagy előnye a gyors töltés, meg a gyors intraclip. Nyilván mag a tank nem egy rohanó állat, könnyen belövik (főleg a pofazacsit), és akkor megy (asszem) a töltő is, cserébe azért néha meglepőeket tud pattintani, és közelharcban teljesen jó az a gun. Meg is hoztátok a kedvemet hozzá. :))

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    Hú, ez a Saladin asszem tetszeni fog. :) Első 3 csatám vele mondjuk vereség volt, negyedikre meg ászika, de nem is ez a lényeg, hanem hogy ez már nem annyira bálna mint a 7-es FSV (az is jópofa gépezet, de ez jóval ügyesebb), az ágyú pedig imádni való. Ezért szeretem a rendes brit med ágat is, nagyon tetszenek ezek az ágyúk, cefet pontosak és gyors a lövedékük. A látótáv ha nem is lightos, de egész jól lehet vele boldogulni, jön vele szépen a szpot.
    Na ha már belekezdtem, pár gondolat még.
    Végére értem a japán 8-as TD-nek - not great, not terrible. Túl kell lenni rajta és kész, a 7-es után mindenképpen visszalépés, de annyira nem vészes.
    Nem úgy a lengyel 8-as med, CS-53 talán... Gyerekek, ez valami fertelmes! :DDD Úgy voltam vele hogy nem áldozok rá free xp-t, annyit nem ér a tank, hát basszus... Sajtreszelővel rejszolni ehhez képest öröm és bódottá. Most már elvből sem "költök" rá, közel már a 9-es, de ez kifullozva is egy fos (stockként meg hagyjuk). Ritka fos egy tank, bár az alig negyvenvalahány százalékos WR sem segít, ez + a sok stock meccs miatt kb. ilyen T6-T7 szintű átlagot lövök vele, de minden meccs kínszenvedés. Gyűlölöm. :DDD :N
    Olasz heavy ág, a 7-esen szerencsére gyorsan túlléptem még karikor, most vettem meg a 8-ast... De minek... Nem is szeretek heavykkel játszani, nem is tudok, és hát stockként egyelőre ez a gép is fos. :DD Ágyút azért felraktam rá, többi minden alap, hát... Lassú, lassan fordul, lassan szűkül... Majd csak lesz jobb. Ez se kap több freet. :D
    Aztán itt van a Type 61... Ez papíron egy jó kis masina. Néha adja is szépen. De inkább nem sajnos. Peig nem rossz gép ez, de valahogy nem megy vele. Mindegy, STB-1-en rajta a karácsonyi 30%, szóval ki fogom húzni, de béna vagyok vele. Pedig az ágyú baba, de sajnos túl sok lövést kapok, pattintani meg nem szokása...
    ...no nem úgy a WZ-120! Az a tank egy vaddisznó, imádom. :)) B*szó ágyú, pattint is ha kell, az ágyú(nem)süllyedés mondjuk néha kellemetlen, de úgy összességében nagyon nagy pozitív csalódás. Jön is vele a sebzés szépen, valahol 2200 körül vagyok vele, egyedül a látótávval nem vagyok kibékülve, nagyon vaksi, de majd megnézem, hogy esetleg tudok-e növelni raja.
    Begurítottam ma még a garázsba valamelyik Obj medet, fene se tudja már, amelyik a K-91 előtt van... Rég játszottam már a hátsó tornyos med ággal, a 416-os mondjuk szerettem, egyelőre ezt a 9-est is álcára maxoltam, meglátjuk hogy muzsikál, még nem gurultam vele.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • galervin93

    őstag

    válasz h1mpi #249993 üzenetére

    SU-130PM vagy a német megfelelője (Skorpion).
    Van sebesség, van álca, ha kell bokorban kempel, de ha előre szalad és két lövés után elhal akkor is dől a lé. Átütés baba, sebzés baba, én ilyesmiben gondolkodnék.

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák