Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Zolee11 #192460 üzenetére

    A lövedék esését is modellezi a WoT, amikor célzol valamire, attól függően emeli vagy süllyeszti a löveget, hogy az milyen messzire van.

    ***

  • ooloo

    őstag

    válasz Zolee11 #192460 üzenetére

    A ballisztika kérdéskört én nem bolygatnám .... a legtöbb játékosnak így is megterhelő agyilag felfogni az adott harctéri szituációt és arra megfelelő lépéseket tenni . Nemhogy még a lövedék röppályájának a kiszámításával is foglalkozzon . Enyhe túlzással így jó a játék , ahogyan van . Apróbb finomításokra azért szükség lenne ... szerintem .

    Az , hogy vannak olyanok , akik elhisznek majdnem mindent , amit a wg az orruk elé tol , az teljesen természetes . Mint ahogy az is , hogy vannak akik kételkednek a wg szavában . Ilyen az emberi természet ... és pont.

    Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

  • 5-ös kezelő

    senior tag

    válasz Zolee11 #192460 üzenetére

    Rémeket látsz. Teljesen rendben van, h O-I nem üti át a KV 1-2 tankokat 175-ös átütéssel, engem viszont sajttá lyuggatnak VI-os gumikerekesek, KV-k és a troll Sherman is kiszed repesszel szemből. Ezek után legyen kedvem előremenni a nehéz tankokkal. Visszamentem I-II. tierbe, kisebb a csalódás, többet tudok tenni a győzelemért valamivel.

  • galervin93

    őstag

    válasz Zolee11 #192475 üzenetére

    Akkor fordítsuk meg: mi van azokkal (nincsenek kevesen!), akiknek viszont megy a játék, jó eredményeket érnek el?

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • Dobi 562

    addikt

    válasz Zolee11 #192475 üzenetére

    Megfejtetted, leleplezted... Az MM szar, balanszolatlan. Vannak csatak amiket nem lehet megnyerni mert akkora a tudaskulonbseg a ket csapat kozott vagy az egyik csapat tankjai hatranyban vannak az adott palyan.

    Tudod mi az egyetlen allando dolog az osszes csatadban? Te magad. Mindenki ugyanazt a szar, balanszolatlan MM-et kapja, meg RNG-t csak van aki tobbet hoz ki belole, mas meg kevesebbet. A jo jatekos ott valik el a tobbiektol mikor elkezdi osszeeskuves-elmelet gyartas helyett magat elemezni, hogy mit lehetett volna az adott tankkal, adott szituacioban maskeppen csinalni, hogy bukta helyett nyertes legyen a csata.

    Engem nem fizet meg a WG, de szeretem leirni a velemenyem, a forumot is erre talaltak ki.

    Egyebkent megneztem a statodat, remelem nem gond. A tegnapi napod elegge szarul ment, 35% gyozelmi arannyal ez leginkabb azert mert T34-85-el mentel es nem sikerult meg a sajat HP-dat sem lesebezned atlagban. Igy te ezzel a teljesitmennyel rontod a csapatod eselyet a gyozelemre. Ezt felesleges rakenni az MM-re, WG,-re, RNG-re. Ennyire egyszeru a dolog: minel tobbet kell sebezni + minel gyorsabban, ennyi a recept roviden).

    Ha mar egy hetes statisztikat nezunk (felesleges napi szinten vizsgalodni, tul kicsi a minta) akkor teljesen rendben van a dolog, `1100 wn8 es 50% win rate ami jobb mint az atlagod. Az atlagoddal sincs egyebkent semmi baj 870 wn8 es majdnem 52% win rate. Te egy atlagos (kezdo) jatekos vagy, meg nincs nagy tapasztalatod (6500 csatad van).

  • Dobi 562

    addikt

    válasz Zolee11 #192531 üzenetére

    Sajat magadnak mondasz ellent. Azt irod, hogy a jatekosok teljesitmenye pontosan merheto de azt mar nem fogadod el, hogy azert csinaltal 35% win rate-et mert nem voltal kepes lesebezni a sajat HP-dat sem atlagban.

    Leirom meg egyszer, mindenki ugyanazt az MM-et kapja, az hogy ki hogy boldogul benne, az mar a jatekostol fugg. 6500 csataval a hatad mogott neked meg a jatek alapjaival kene ismerkedned nem pedig elkezdeni a kifogaskeresest.

    Az MM olyan amilyen (szar), ha nem tetszik akkor nem kell eroltetni jatekot...

    Birom ezt egyebkent mikor egy kezdo es tapasztalatlan jatekos akar megmagyarazni valamit egy sokkal tapasztaltabbnak... Biztos en vagyok a hulye.

  • galervin93

    őstag

    válasz Zolee11 #192546 üzenetére

    Beleesel abba a hibába te is, hogy pár csata alapján értékelsz. Ha a következő 1000 csatádban mindben 1000-rel többet sebzel, garantáltan emelkedni fog a wr-ed.

    "...azt próbálom elmondani, hogy a MM mennyire olyan amilyen, és egyértelmű minták vannak benne, arra, hogy nem random működik, és elve nem kéne lehetőséget sem adni ilyen mértékű unbalance-ra."
    Továbbra is szeretnék választ kapni, hogyan lehetséges az, hogy ennek ellenére sok embernek meg megy a játék, szép eredményeket ér el hosszabb távon is?

    Szerk.:
    jano
    És neked egy első perces ász ugyanannyit ér, mint egy később, sokkal nehezebb körülmények között elért? Vagy csak azért kell, hogy a garázsban lásd, hogy igen, erre is megvan, faszagyerek voltam? (igen, erről van szó, különben nem rínál, hogy jajdemásnakbezzegkönnyű) Tudom hogy ebben a világban az exhibicionizmus minden korábbinál sokkal erősebb, de sokkal jobban élveznéd az egészet, ha nem csak ez hajtana.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • xAttilax

    őstag

    válasz Zolee11 #192546 üzenetére

    És miért érdeke a wgnek, hogy Téged a vesztes oldalra rakjon? Ezt nem szoktam érteni ezekben a csoda elméletekben... Ahogy dobi is mondta, hogy szar nem szar mindenkinek ilyen és van aki azért boldogul vele és van aki nem.. Amennyit elvesz annyit is ad, hisz mikor bemegy egy olyan lövés aminek nem kéne azt természetesnek veszi az ember ha meg nem akkor meg megy sírás.. Ha top tier vagy az is alap, de ha már nem akkor köcsög mm... Ott a ranked, cw, csapat, fornt meg még csomó mód ahol nincs a "köcsög" mm vagy ha nem jó az se akkor meg tényleg ne szívasd magad..

    "sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

  • e-newsee

    addikt

    válasz Zolee11 #192546 üzenetére

    Adok egy tanácsot, ami független a teljesítményedtől, és a csaták számától.
    Szigorúan saját tapasztalat!
    De először rólam.
    Az átlagom 950 kb 11.000 csata után, köszönhetően az első 4-5000 csatám botságának. De tényleg! Nem volt kitől tanulnom, az ember, aki behozott a játékba egy orosz tank buzi konteóevő emberke, akinek a véleményét így utólag jó, hogy csak annyira fogadtam meg, hogy regisztráltam a játékba. Nem érdekeltek a videók, leírások ("azzal is az idő megy, inkább játszom" elv), nem voltam itt a fórumon sem, így nem tudtam sok hasznos infót összegyűjtő oldalról sem (pl. tanks.gg). 5k csata után tartottam valahol 400-450 e-pénisz körül asszem.
    Aztán jött egy kolléga a céghez, aki pár régi haverjával a klánban sok mindent elmondott. Meg úgy általában, ha már voltak ott jobb játékosok, én sem akartam teljesen hülye lenni, vegyék már valami hasznomat is. Így elkezdtem odafigyelni arra, hogy mit csinálok. Sokszor halálom után kerestem egy jobb játékost (ez pl egy előnye az xvm in-game statjának), ráültem a tankjára, és néztem, ahogy dolgozik, helyezkedik, mozgatja a tankot, stílust vált, stb. Ha játszottam, abban az pár órában nem szólt a háttérben a tévé, nem internetezéssel ütöttem el az időt a visszaszámlálás közben, hanem próbáltam a csapatokat átfutni, hogy milyen tankokkal kell szembenéznem, és kik, milyen módon tudnak esetleg segíteni az adott pályán. Arra nagyjából elég (most már) az a fél perc. És lám, elkezdett a statom szigorúan monoton növekedni. Volt pár visszaesés, egy nagyobb is a wr tekintetében, de az csak a wr volt, a többi mutatóm nagyrészt hozta az általam elvártat. És ez volt az az időszak, ami után kirajzolódott bennem, hogy a játék, bár nem tökéletes, de sokkal kisebb részben tehet a teljesítményed aktuális alakulásáról, mint ahogyan elsőre tűnik.
    Miután pedig januárban megszületett a lányom, általában altatás után, este 8-9 körül jutok oda játszani pár órát. Azóta megfigyeltem egy mintát én is, ha már a mintákat emlegetted.
    Ha húzós volt a délután, a gyerek pörgött (ergo mi is), vagy épp nyugtalanul alszik, és 10 percenként bekapcsol a babaőr, mert forgolódik, az asszony tévét néz mellettem, sűrű napom volt a cégnél, stb, akkor hozok egy 600-as estét 40%-os wr-tel nagy nehezen. Ilyenkor érzem azt, hogy muszáj mennem pár kört, hogy levezessem a napot, de persze pont az ellenkezőjét érem el vele.
    Ha minden oké, a gyerek mellett lőni lehet, ki vagyok pihenve, csend van, van kedvem játszani, akkor meg hozom a szokásos 1200 körüli recentemet. Mert ja, jelenleg kb ennyin áll a tudásom. Nem jó, de nem is tragikus, ahogy mostanában a mondás tartja.
    Az első esetet néha sikerül helyrebillentenem, amikor egy 5-6-8 rossz csatás sorozat után egyszer csak azon kapom magam, hogy átbillent a fejemben egy kapcsoló, és kezdem elengedni a napi szarokat. Onnantól a játék is elkezd működni. És nem, nem a játék kegyelmez meg, mert ugyanúgy lepattanok többször is egy lightról, ugyanannyi arty van a csatákban, ugyanúgy berak stock 4-es tankkal tier 6-ba, ugyanúgy balfék a csapat egy jelentős része. Sőt, ugyanúgy veszítek akár 2-3 csatát is egyhuzamban, de érzem magamon, hogy kitisztult a fejem, és tudok a játékra koncentrálni. Hidd el, ismerem magam, tudom, mikor független tőlem a jó teljesítmény (olyan is van, mikor minden kapáslövést bead), és tudom, hogy mikor vagyok ott fejben.
    Lehet, hogy azt hiszed, koncentrálsz, pedig valójában nem nézel rá töltés közben a minimapra (vagy csak ritkábban), nem forgatod be a tankot, amit máskor igen, 0,2mp-cel később húzódsz vissza a fedezékbe. Tudod, hogy van arty, mégis állva maradsz lövés után, ráyolozol az ellenfélre, pedig tudod, hogy védik a seggét, stb. Nüansznyi különbségek, amik mind a pszichéből adódnak, és fel sem tűnnek. Aztán azt írod másnap a fórumba, hogy "úgy szopatott a játék, mintha elfelejtettem volna játszani". Pedig tényleg elfelejtettél játszani.
    És most a tanács, amit megígértem. A játék dolgain nem tudsz változtatni. Az RNG egyik kezével ad, a másikkal elvesz (mint Lenin elvtárs). Az MM olyan, amilyen. Nem tökéletes, de bőven jobb, mint egy évvel ezelőtt. Ugyanúgy vannak, és lesznek is "ópébb" tankok. A csapatok (az ellenfélé is) tele vannak botokkal, kezdőkkel, konteósokkal, arty haterekkel, részegekkel, fekve játszókkal, statpadderekkel, streamerekkel, pedózókkal, és még sorolhatnám reggelig.
    Ezeken nem tudsz változtatni, engedd el őket!
    És ne úgy lépj be a játékba, hogy ez a szar már megint hogyan fog kibaszni velem! Mert ilyenkor tudat alatt is keresed az (elméleteidbe beleillő) mintákat, a hibát, az anomáliát, a lepattanót! Szélsőséges esetben képes vagy elmenni egyedül az egyik oldalra a biztos halálba, csak hogy jól kidühönghesd magad, hogy a lemmingek nem segítettek, egyedül meg hogyan tudnám feltartani az egyik oldalt. Pedig már a csata első fél percében tudtad, hogy nem megy arra senki, ki fognak lőni, mire egyet töltesz. Mégis odamész, hogy igazolhasd a saját butaságod azzal, hogy a többieken múlott a halálod. Hidd el, voltam már így, de szerintem mindenki. És még leszünk is, mert vágyunk rá, hogy ne kelljen beismerni a gyengeségünket, hanem lehessen mást hibáztatni.

    Remélem, a lényeg érthető volt.
    Bocs, ha hosszú lett. :B

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • galervin93

    őstag

    válasz Zolee11 #192567 üzenetére

    Már megint a stock tankok. :) Szó se róla, baromira vissza tudja fogni a teljesítményt a stock tank. De tessék odaadni mondjuk dobilacinak az accod - hidd el, stock tankkal is vagy háromszor annyit fog sebezni! És ezt most nem azért írom le, hogy megsértselek. Egy jó játékos minden géppel jól fogja nyomni.
    Az általad említett tapasztalat az egyenlő a játéktudással. Sok tapaszutalata van egy 100ezret játszott vöröskének is, csak éppen fogalma nincs arról, hogyan hasznosítsa azokat (ha egyáltalán észrevette, hogy "tapasztalt" valami, amit meg lehet tanulni - valószínűleg nem vette észre, mert akkor nem lenne vörös).

    Én továbbra is azt javaslom, amit e-newsee (összefoglalóba illően, ezerszer lálykolandóan!) is leírt - ne másban, magasban keresd a sikertelenséged okát! Nem személyeskedés, ha leírom, hogy amíg nem lövöd meg a tankoddal a saját hp-dat, addig nem sok vizet zavarsz win fronton. És nem azért nem lövöd meg, mert azt a két lövés, amivel meglenne, behúzza a földbe, meg a holdba. Ugyanezt a mínuszt megkapja egy jó spíler is. Csak neki mellette van háromszor annyi jó lövése is, amit a tudásával tudott bevinni. Tanulni-tanulni-tanulni! Nem véletlenül írja mindenki a videók, streamerek, játékmechanikai leírások áttanulmányozását. Hajrá! :R

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Zolee11 #192570 üzenetére

    Az hogy meglövöd a tankod HP értékét,egy dolog.Mész pl. 10es be,te,meg van még kb 2 aktiv játékos,többi matyizik.Szétlövik a bandát,bukó a csata.Mit kapsz érte???Semmit. Volt hogy mentem T95,T100E3,sebzés 3-4k,azt wn8 pirosba volt.Mit nyertem vele???Semmit.Hiába sebzed meg a tank hp értékét,ha bukod a csatát a többi miatt.Win rate megy lefelé nálad az összesitésnél,meg a tanknál is.Ennyit értél el vele csak.És akkor ha megnézed,nem te voltál a hibás,megvolt a sebzésed,hanem a többi töketlensége miatt szivsz te.

  • e-newsee

    addikt

    válasz Zolee11 #197115 üzenetére

    Akkor felteszem neked is az örökbecsű kérdést:
    Mi haszna a WG-nek abból, hogyha neked rossz, és esetleg emiatt otthagyod a játékot, vagy nem költesz rá többet? :F

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • xAttilax

    őstag

    válasz Zolee11 #197115 üzenetére

    Szia Zoli!

    Szerintem ez egy nagyon jó leírás és meglátás! köszönjünk, hogy ezt megosztottad velünk, mert így ma sem volt hiábavaló olvasni a fórumot.

    "sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

  • Thrawn

    félisten

    válasz Zolee11 #197115 üzenetére

    OMG :DDD

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • xAttilax

    őstag

    válasz Zolee11 #197120 üzenetére

    és akkor miért játszol egy manipulált játékkal? :U

    "sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

  • válasz Zolee11 #197120 üzenetére

    És nem gyanús, hogy egy 60 ezer csatás játékos nem lát manipulációt, te igen, a tizedannyi csatával, akkor lehet, hogy mégsem neked van igazad? Ha már sokat elemzel tudhatnád, hogy minél nagyobb a mintavételezési mennyiség, annál közelebb van a valósághoz.

    ***

  • xAttilax

    őstag

    válasz Zolee11 #197124 üzenetére

    inkább hagyod, hülyét csináljanak belőled??? ér ennyit koszos 7500 csata? Hogy nem engednek Tudásodnak megfelelően játszani? meghackelik a lövéseket és a csatákat?? Hol az önbecsülés???

    "sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

  • Thrawn

    félisten

    válasz Zolee11 #197120 üzenetére

    Bizonyíték? Hol? Kiloptad a vórgémig ofiszból a wot forráskódját és benne volt a neved, hogy ma szopatóágon leszel ha játszol? Link? :D

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • galervin93

    őstag

    válasz Zolee11 #197120 üzenetére

    Ha megfigyelsz és elemzel, azt gondolom adatokkal is alá tudod számítani. Megtennéd kérlek?

    szerk.: amúgy a manipulál szó azt feltételezi, hogy a tudtunk nélkül tesznek valami számunkra negatívat. Na most az általatok hangoztatott 50%-ra törekvés abszolúte nem titok, mindenki tudja, ismeri, mi ebben a manipuláció? Éppen miattatok van bevezetve, hogy legyen egy kis sikerélményetek.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • xAttilax

    őstag

    válasz Zolee11 #197133 üzenetére

    De ez mindenkinek van..... és ez is ki lett tárgyalva...

    csak k*rva unalmas, hogy 2 naponta jön valaki aki nem tud kettőt lőni mert fingja nincs a mapokról vagy a tankokról és már sírja tele a fórumot a baromságaival.

    Figyelj, amíg itt magyarázod a hülyeségeid addig simán nézetél volna pár csatát és talán nem vörös értékeket produkálsz azt nem jössz fröcsögni.
    ha meg olyan csaló ez a játék akkor meg jó hülye vagy, hogy hagyod magad szívatni, vagy valami beteges megmondó ember vagy??? Gratulálok, leleplezted, nagyon okos vagy, ennyi CSÁ! :W

    "sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

  • galervin93

    őstag

    válasz Zolee11 #197133 üzenetére

    "Elég régóta 50% fölött van a WR-em, majdnem 52%..."
    És akinek 54, 56, 60? Őket kevésbé szivatja? És akinek 48, 46, 42, őket meg jobban?

    Kérlek ezt is vedd figyelembe:
    "Ha megfigyelsz és elemzel, azt gondolom adatokkal is alá tudod számítani. Megtennéd kérlek?"

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • xAttilax

    őstag

    válasz Zolee11 #197138 üzenetére

    az mm "buherálás" max a csapat összeállításban van része nem a lövések és sebzésben...
    De ebben igazad van, ott "Tévedtem"

    WR picit gyenge lett (sok haverral mentem szakaszba akik tényleg kezdők) de kövi hónap szerintem megint jó lesz :B
    El sem merem képzelni mi lenne ha nem nyúlna bele a játék :D
    amúgy neked mi is az ingame neved?

    "sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

  • ooloo

    őstag

    válasz Zolee11 #197138 üzenetére

    A fórumtársak gúnyos megjegyzéseit nem kommentálnám .... én kérek elnézést helyettük !

    Valójában Neked tették fel a kérdést , hogy miért manipulálná a játékmenetet a wg ....

    Aki nem hiszi , hogy csal a wg , az ne olvassa tovább , hanem lapozzon !!

    Csak feltételezésim vannak .

    Itt sokszor elhangzik , hogy egyes játékosokat szívat és másokat előnyhöz juttat . Ez így ebben a formában nem igaz . A játék mindenkit kontroll alatt tart . Legyen az gyenge , avagy erős játékos . Ebből a szempontból előnyben vannak , akik a kezdetektől játszanak , mert a "hőskorban" még nem létezett a totális kontroll . Kvázi , sokkal egyszerűbb volt feltornázni a statisztikát . A játékon belül véges a szétosztható HP mennyisége , és ezért nem engedheti meg , hogy abból mindenki az érdemei szerint meríthessen . Az igazi vesztesei ennek a helyzetnek a középmezőny . Ahhoz , hogy ezek a játékosok fejlődjenek + HP kell . Ezt a HP-t honnan vegye el a játék ? A jobb játékosoktól ? Az általa felállított rendszer miatt sem tudná . A gyengébb játékosoktól? Mit vegyen el tőlük , amúgy is le vannak szedálva . Ha úgy tetszik ez egy piramis játék . Minél magasabban vagy , annál többet adnak (HP-t) az alattad lévők . Ennek a kivitelezéséhez kellékek is kellenek .... szóráskép , amivel hivatalosan belenyúlhat , hogy hová csapódjon a lövedék . A +/-25% RNG ... ezzel legyengíti a játékost , hogy adott esetben áldozat lehessen . A 0-15-ös csaták szereposztását meg sem említem. Ma már nincs friss hús (HP), amivel etetni lehetne a feltörekvő játékosok telhetetlen bendőjét . Szó volt az alacsonyabb tier-ben a HP emelésről .. ez egy járható út lenne , hogy aki jobb , az fejlődhessen . Ezzel együtt vannak jó és rossz játékosok , de a manipulációk miatt a statisztika nem tükrözi ténylegesen a játékosok játékbeli tudásának a különbségeit csak nagyon nagy vonalakban , ami nem igazán mérvadó . Szerintem.

    Ma már alig akad , aki beszáll a wg piramis játékába . :DDD

    Gyorsan leszögezném .. ez csak feltételezés .

    Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

  • lacibacsi

    addikt

    válasz Zolee11 #197138 üzenetére

    "...akkor valaki nem is állapíthat meg összefüggéseket, igaz?"

    Bárki megállapíthat összefüggéseket,de ha nem tudod alátámasztani adatokkal, akkor annyit ér, mint halottnak a csók... Eljátszod nekünk a "szuper elemző"-t, csak éppen nulla szakmaiság van a mondandódban. Mutass kérlek néhány replay-t, ahol csúnyán szívtat játék! Szeretné(n)k tanulni belőle. Ja, te nem mented a replay-eket? Sejtettem. A játékosneved pedig nem adod meg mert majd fikáznak itt a többiek? Ahogy nézem, megy az anélkül is. ;]

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • e-newsee

    addikt

    válasz Zolee11 #197138 üzenetére

    Ha olyan szuper elemző vagy más területen is, akkor igenis legyenek róla jegyzetek, iratok, és nem csak a negatív elméletedet igazoló adatokkal. (Jól mondja lacibacsi :C )

    Mérnök vagyok egy multinál. A gyártósori emberkék (élükön a területvezetőkkel) folyton panaszkodnak, hogy így nem jó a teszter, úgy nem jó a gép, sokszor kell javítani, állítgatni, mindig elmaradásban vannak. Meg hogy javíttassuk meg a tesztert a gyártóval, meg stb. Persze a darabszám mindig lejön. Sőt, sokszor több is, mint az előírt. Aztán, amikor megkérdezzük, hogy oké, de akkor hol van a műszaknapló, mert abban benne kellene lennie a gyári folyamatok alapján minden 5 percnél tovább tartó fennakadásnak tételesen, akkor meg jön a duma, hogy nem érnek rá tölteni, meg hát nem tudom, miért nem írják, be, de eskü így volt, meg a lányok mondják a soron, hogy sok a probléma, márpedig ők egész nap ott vannak, biztos jól emlékeznek. Erre általában mi megkérdezzük, hogy oké, de baszod, adatok nélkül egy kanyi garast sem ad nekünk a külföldi vezetés ilyen nagyobb javításokra. Ha csak azt látják, hogy van egy sor, amin mindig lejön 100-110%, a műszaknapló majdnem üres, a karbantartási naplóban a hibajegy nyitása és zárása között 5 perc van (ha épp nem 1), akkor ha fejre állunk sem adnak lóvét, hanem inkább megkérdezik, hogy ha tudunk 110%-ot, akkor emeljük fel az előírt darabszámot, de ne kamuzzunk, hogy szarul megy a sor.
    Összefoglalva, bemondásra senki nem fog elhinni semmit. :U

    Az, hogy milyenek a megérzéseid/megfigyeléseid, az nagyban függ az aktuális pszichikai állapotodtól. Ha az első pár csatádban van ász kör, ahol te hoztad le a meccset egy jól sikerült manőverrel, meg mondjuk rádobtál egy jól sikerült csatában egy újabb GM-ot a csőre, akkor utána hidd el, sokkal elnézőbb vagy pár lepattanóval szemben, mintha az első csatád egy 15:3-as bukta, harmad HP-nyi sebzéssel. Még akkor is úgy érzed, hogy jobb etap volt, ha a nap végére aztán kicsit leromlott az összesített eredményed. És mindez fordítva is. Tudod hányszor volt olyan, hogy úgy éreztem, szarul ment minden, nem tudtam azt csinálni, amit szeretnék, csomó lepattanóm volt, megtizedelték a HP-mat az első pár percben, alig értem oda a csatába, stb, aztán a nap végén megnézve a statisztikát, szembesültem vele, hogy másfélszer annyi az átlag sebzésem az összes tankkal, mint ami alapból, lett 70-80%-os találati arányom, meg mondjuk 15/9-es WR-em? Mégis rossz szájízzel kelek fel a gép elől, hogy ez a nap nem sikerült. Pedig de. Ezt csak erősíti (és ezt is hidd el nyugodtan, mert ez viszont bizonyított dolog), ha tudat alatt eleve keresed az olyan eseteket, amik miatt kidühöngheted magad, hogy elcsalta a WG a csatát. Az ilyenek jobban megmaradnak a fejedben, mert szeretnéd, ha bizonyítást nyerne a véleményed, mert akkor az agyad pozitív élményt könyvelhetne el. Márpedig az agyad arra törekszik, hogy igazolja magát, és ehhez hazudik is magának (jótékonyan nem jegyez meg bizonyos dolgokat), ha kell. Ha utáljuk az esőt, akkor úgy fogunk emlékezni a nyárra, hogy mindig esett. Pláne, ha éppen a szabadságunk alatt volt esős idő. Pedig lehet, hogy a száraz adatok alapján csak egy hétig volt rossz idő. Ez nem baj, ez az emberi létünk alapja. Ezért fejlődtünk oda, ahol most vagyunk.

    És ha már tapasztalat. Én azt veszem észre, hogy mióta abban a napi pár csatában az eddigieknél is jobban figyelek arra, hogy mit csinálok, figyelem, hogy milyen tankok estek már ki, mik hol voltak utoljára, mik nem voltak még felspotolva, és azok hol lehetnek, a tőlem távol harcoló csapattársak és ellenfelek HP-ja hogy áll, stb-stb, azóta folyamatosan fejlődök, kisebb hullámvölgyektől eltekintve persze. Szóval akkor én most lassan egy éve pozitív megkülönböztetésben részesülök, mert nem volt pár napnál tovább tartó szopóágam? Az véletlenül sem lehet, hogy ez az egész jobb teljesítmény csupán azért van, mert egy éve megszületett a gyerekem, és az egész életem tele lett pozitív dolgokkal, eleve jobban érzem magam, és a játék nem csupán időtöltés lett, amivel jobb híján elbaszom a délutánjaimat, hanem valóban kikapcsolódás, amivel levezetem az estéket? Pozitívabban állok az egész életemhez, nem görcsölök rá, nem keresem mindenben a hibát és a sumákolást. Gurulok párat, átállítom az agyam a gügyögésről felnőtt állásba, az meg örül, hogy végre mást csinál, és odateszi magát. És láss csodát, javulok a játékban! De lehet, hogy a WG látja mindezt, és úgy volt vele, hogy ugyan már, legyen egy jó éve a csávónak, aztán majd 2020-ban jól leszopatjuk. :)

    Szóval ez az ÉN véleményem az egész témáról, sokszor leírtam már szinte ugyanezt, de most eljutottam oda, hogy nem veszek részt ebben tovább. Meggyőzni egyik oldal sem fogja a másikat. Jó játékot mindenkinek, aki játszik, és jó keresgélést mindenkinek, aki a manipulációra gerjed! PEACE! :R

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Papooo

    senior tag

    válasz Zolee11 #197138 üzenetére

    Érdekes mód, a játékosok többségének, csak akkor tűnik fel, hogy "csal a játék", amikor ő van a cumi érkezési oldalán.
    Amikor papír járgánnyal pattint valami tuti átütő lövést, vagy levesz egy oneshotra való skúlót lánccal, esetleg kap egy "utolsó esélyt", azt szerencsének nevezi.

    Tudom, hogy én csak egy rutinos vérpisti vagyok, a magam bő 61k csatájával, 51,5 wr-rel, és 1600wn8-cal, de én szeretem ezt a fajta csalást.

    Mellesleg, a valóságban is van szóráskép.

    Az rng leginkább a lőszer gyártási hibáját (egyenetlenség, rosszabb vagy kevesebb lőpor, esetleg kotottabb ágyúcső, légköri viszonyok (elvégre a páratatalom és a szél is befolyásoló tényező a lövésnél, és akkor még az esetlegesen hasmenéses töltő vagy a másnapos parancsnok, vagy épp a huppanónál optikát lefejelő irányzó szóba se került.

    Láttam már nem egy tuti győztes csatát elbukni, mert a jó és unikum játékosokkal megrakott csapatot szétszórta a félbot piroskák agyatlan viselkedése.

    Így legalább nehezebb ráunni a játékra. :)

    Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

  • galervin93

    őstag

    válasz Zolee11 #197138 üzenetére

    Felvetettél egy problémakört, én pedig próbálok kicsit tapogatózni, hátha tényleg van alapja a mondanivalótoknak. Normális hangnemben indult a beszélgetés, azért is mentem bele, mert kulturált hangnemben hajlandó vagyok vitázni.
    "Te most mit is vársz tőlem?" - bizonyítékot, ami alátámasztja az állításod. Mert ahhoz, hogy egy állítást igaznak vélhessünk, kell valami alátámasztás.* (Bár nem tartozott a topik a témáhájoz, de te magad hoztad fel, gondolom nyomatékosítani a mondanivalód, idézlek, "megfigyelek, elemzek, és ebben nem vagyok rossz, más területen sem..." Ebből gondolom, hogy valamiféle statisztikai, elemző vagy ahhoz hasonló munkaköröd is van, ha pedig már így felhozod, akkor tényleg illene valami szilárdnak mondható bizonyítékkal alátámasztani a mondandód.)
    Én baromi nyitott vagyok a konteók irányába abból a szempontból, hogy én is látom, nem csak az egyénen múlik önmaga teljesítménye, hanem ilyen-olyan tényezők igen komolyan befolyásolják azt. Ugyanakkor ezek a tényezők megmagyarázhatók az ismert játéktechnikai elemekkel, ld. RNG, hosszútávon 50%-ra törekvés a MM részéről stb. De ezek mind le vannak írva, el lehet őket olvasni, ezek így működnek, és szépen meg is magyarázzák a látottakat. Miért kellene belevennünk még olyan ismeretlen elemeket, amelyeket még csak bizonyítani sem tudunk? A labda a ti térfeleteken pattog, nektek kellene olyan adatokat hozni, ami alátámasztja a konteós elméleteket.

    *természettudományos végzettségem és eleve ilyen, racionális világszemléletem van, pontosan azért, mert csak így lehet esélyünk(!) kiszűrni a fals információkat a nagyvilágban, legyen az gyíkember, chemtrail, Hitler Hold-bázisa vagy bármi más.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • xAttilax

    őstag

    válasz Zolee11 #197324 üzenetére

    Feljelentés. :R :R ez eddig best of nálam :D

    "sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

  • galervin93

    őstag

    válasz Zolee11 #197324 üzenetére

    "mivel gondolom más is érzékeli a környezetét, tehát észreveheti ugyanazt amit én. Jó pár játékost ismerek, egyet értettek az elméletemmel."
    Tudod te is, milliárdnyi légy csak nem téved, együnk szart mi is... De ez nem így megy!
    Sokan látjátok, sokan egyetértetek, akkor ha te nem is, valaki, valakik csak le tudnak tenni az asztalra valami tényszerű dolgot nem? Nektek lenne a legfontosabb, hogy tények, bizonyítékok tamasszak alá a feltevéseitek (ami bizonyítékok ugye ott vannak a szemünk előtt...?), ehhez képest senki nem tud felmutatni semmit. Innentől kezdve nincs miről beszélni, hiába találod nonszensznek, hogy bizonyítékot várunk.

    (Csak úgy zárójelben, bármiféle publikációt készít az ember, az egyik legjobb, legfontosabb fokmérő a hivatkozások listája - vajon miért? Mert ez garantálja a hitelességet. Itt a hitelesség egy bazi nagy kielemzett adathalmaz volna, ami titeket bizonyít. Ezt várja már minden anti-konteós!)

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • ooloo

    őstag

    válasz Zolee11 #197324 üzenetére

    Minek fárasztod magad azzal , hogy próbálod megfejteni azt a szakajtó mennyiségű , eléggé kétes és sokszor felháborító jelenséget , amitől hemzseg a tankos játék . Itt Te csak hülye lehetsz ! Ezt vedd figyelemebe . Az is megérne egy misét , hogy egyes topiklakók azt hiszik , hogy meg akarod győzni őket a magad igazáról . Mindenféle bizonyítékot követelnek meg hivatkozási listát . Mire fel .... ez még mindig egy fórum és nem a törvényszék . Aztán ott vannak azok , akik úgy reagálnak a mondandódra , mintha személyesen őket akarnád kedvezőtlen színekben lefesteni . Vérig sértődnek a véleményeden. Van aki egyenesen azzal jön , hogy miután elolvasta a hozzászólásod , az egész hetét tönkre tetted ... sőt emiatt migrénes fejfájás is gyötri .
    Szóval ... ezek után is nyugodtan leírhatod a tapasztalataidat , az észrevételeidet . Legfeljebb lapoznak azok , akik mást gondolnak a játékról. Ja... nem lapoznak , mert kényszert éreznek arra , hogy beléd rúgjanak . Mert csak .

    Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

  • ooloo

    őstag

    válasz Zolee11 #197879 üzenetére

    A véleményed bármikor leírhatod ... feltéve , ha az a tankos játékkal összefüggésben van . Azokkal pedig ne foglalkozz , akik beléd akarják fojtani a szót . Itt azok fölényeskednek Veled szemben , akik a való életben a szájukat sem merik kinyitni .. kivéve , ha esznek . ;] Itt nyugodtan eljátszhatják a kemény legényt fájó következmények nélkül .

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Új hozzászólás Aktív témák