Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz Totyakos #911 üzenetére

    Ez így szőrszálhasogatás. :)
    "Azert o a vilag egyik legjobb jatekosa" nincs ezzel gond, hogy nem konkretizálta.
    Nyilván azt gondolta, hogy aki ARPG-vel játszik, hallott már az illetőről.
    Amúgy DIablo 3-mal tolta régen, ismertek voltak a buildjei.

    Azért ha sok bug van, hadd tehesse már szóvá az ember.
    Ezt a "egy ilyen kaliberu jateknal, ilyen micro fejlesztocsapattal en nem is vartam mast " meg hagyjuk, milyen kaliberű játék? Nem AAA. Ez indie. A fejlesztőcsapat sem micro, 38 ember, több csapat kisebb vagy hasonló létszámmal alkot sokkal bugmentesebb játékot. Nem egy esetben jóval kevesebb pénzből.

    Nekik konkrétan az a bajuk, hogy túlvállalták magukat. Nem több ember kell (több kiadás, kevesebb haszon, még bizonytalanabb lesz a jövőjük, nemhogy a jelenük. Kezdjük azzal hogy a Steam sápja -30%. Nem tudom hány milliós eladás után kevesebb. Majd akciózna kell a csapatnak, hogy legyen játékosbázis és bevétele, mert a sok és a játékonkénti kevesebb összeg nagyobb lesz, mint a kevés de teljes árú), hanem a csapat élére olyan aki kemény kézzel fogja az egészet, nem váltanak drasztikusan irányt az alfa után. Ezzel durván megnövelve a fejlesztési időt, és tesztre már nem is jutott idő.
    Kiadás előtt ha látják, hogy gáz van, akkor nem 2 héttel kell halasztani. A bétát is lehetett volna másképp, stb. és főleg: egy kis indie csapat ne akarjon Blizzard lenni (ahogy korábban linkeltem egy másik csapat vezetőjének a gondolatait).
    A szerver fenntartás több pénz, több erőforrás amúgy is, mint a sima coop+offline mód.

    Az alapok jók, egyetértek, de az 1-2 év bugjavítással túl sok idő lenne. Nem csak a konkurencia miatt, hanem az emberek nagyrésze a nagy csalódás után nemigen tér vissza. Továbblép.
    Ezt nem egy ARPG-nél láttam már. De nyilván más műfajban is így van, tisztelet a kivételnek.
    Bármit is terveznek, azt most kell megtenniük. Bugjavítás ezerrel.

    Egy dologban biztos lehetsz: ha pár héten belül megnyitnák a kozmetikás shopjukat, akkor lennének csak ízekre szedve. Mert egy dolog, hogy sokat kellett fizetni egy játékért, amibe nem is került bele minden amit ígértek, és iszonyat bugosan jelent meg. De ha a nagy bugírtás előtt kijönnek a még kérünk pénzt funkcióval, még nagyobb harag lesz, hidd el. Így is elég vacak lett a Steames értékelése, és nagyon sok ember azt is figyelembe veszi vásárláskor.

    (#912) Delávégá: Szerintem ezekre gondolt:
    PoE (folyamatosan frissül), PoE 2 (majd), Last Epoch (talán 4-ik negyedév), Diablo 4 (nem lehet tudni, talán 2022 jó esetben). Ezek várhatóak.
    Meg ugye a Diablo 3 és a Grim Dawn is ott van.
    A Lost Arkot is meg csak addig várják sokan, amíg nem szembesülnek az üzleti modellel (keleten nagyon népszerű a mikrotranzakció, de nem csak a kozmetika). ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák