Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gedus30

    csendes tag

    Sziasztok. Remélem jó helyre írok.

    Kicsit összetett a dolog ezért készítettem egy egyszerű ábrát a hálózaton lévő eszközökről.

    Adott egy két emeletes családi ház szép nagy, tégla falakkal, beton födém stb. Plusz egy Wifi-s kamera rendszer 4 db kamerával.

    Van hozzá 1 db T-home Technicolor kábel modem. 1 db Tp link tl-WR1043ND router, és 1db Tp link ac 1200 router.

    Két szint van alul az AC felül a WR1043, mert úgy vettem észre hogy annak a wifi jelét jobban veszik az ip kamerák. Viszont azon van még egy felvevő egység is a kamera rendszernek.

    A problémám, és kérdésem, hogy előfordulnak ip cím ütközések, plusz a telefon sem mindig tökéletesen működik wifiről, a laptop szintén néha eldobja a kapcsolatot. A vezetékkel összekötött gépnek is kell 2 perc mire azonosítja magát a hálózaton.

    Plusz a kamera rendszer is mivel dhcp-ben van a router, mindig új ip címet kap, így a beltéri felvevő egységen hol van kép hol nincs.

    Próbáltam volna fix ip címet adni az eszközöknek de nem igazán, sikerült, de majd még próbálkozok vele, ha azzal megoldódik a probléma.

    A kérdés tehát az hogy mi lenne a megoldás? Kicsit túl van bonyolítva a hálózat, jelek, és csatornák ütköznek? Vagy fölösleges a két router, inkább kéne egy switch?

    Válaszokat előre is köszönöm.

    ( a szagatott vonal a wifi kliens, a folyamatos a vezetékes)

  • Gedus30

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #55233 üzenetére

    Üdv.
    Mivel a Wr 1043 ND esetében nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget, így az router módban van, ha jól gondolom. Az ac 1200 esetében most átállítottam AP módba, hogy mi változik, mert ha jól logikázok, lényegében most olyan mintha egy routerrel lenne összekötve, még ha az egy modem, mert ugye kettő az egyben.

    Mivel nem vagyok expert a témában, de google a barátom, így akkor akár mind a két router is lehetne AP módban és kész, vagy akkor nem tudja lekezelni a rátcsatlakoztatott eszközöket?

    Alhálózati maszk az mind a kettő esetében ( ha arra gondoltál) ugyanaz 255.255.255.0.

  • Gedus30

    csendes tag

    Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni az alábbi hálózattal kapcsolatban.

    A lényeg, hogy van egy kétszintes ház. Telekom modem (Sagemcom 3686ac), erre csatlakozik egy Tp link Archer C1200, és egy Tp link WR1043ND router páros.
    Plusz lóg rajtuk összesen 3 Acces point, szintén Tp link, Poe. Gyári software mindegyiken. Plusz 2db Switch.
    Falak tégla, plusz szigetelés stb.

    Két külön hálózatot hoztam létre, mert van összesen 6 db IP kamera az épületen, plusz egy felvevő. Egyet amit csak a kamera rendszer használ, a másikat pedig minden más, Pc, laptop, tv stb. És nem akartam hogy itt egymástól egyék el a sávszélt, gondoltam jobb lesz külön hálóra rakni őket.
    Mellékeltem a kiosztásról egy kis rajzot, hogy egyszerűbb legyen a dolog.

    Minden működik többé kevésbé, bár egy kamerának kicsit gyenge a wifi, de az most mindegy.

    Viszont ha sima 2.4ghz-n, mérek sebességet, mindegy hogy melyik routeren, 25 mega a max. És nem is a legstabilabb sokszor.
    Nyilván az 5Ghz-n jön a max, de a sima az elég gyenge.

    A kérdésem az lenne hogy mi lenne az ideális konfig. Mert most van lényegében 3 db hálózat, 5db access pointal. Minden ap külön csatornán elméletileg.

    Mert a másik ami idegesítő hogy ugye a telefonom az nem ugrik át egyik pontról a másikra, hanem átvalt mobil netre, mert szerinte gyenge a wifi, de ez inkább az android hibája, bár nem vagyok expert a témában.

    Amit tudok kábelen használok.

    Nem tudom hogyha új routert veszek, jobb lesz e a wifi, vagy mindegy mit csinálok, ez ettől jobb nem lesz.
    Másik megoldás egy 5ghz ap, amin gondolkodtam, de mielőtt összevissza vásárolok, gondoltam inkább kérdezek, ki mit ajánl.

    A rajzhoz annyi magyarázat, hogy a sima piros vonal az utp kábel, a szagatott pedig wifi.

    Előre is köszönöm a segítséget, és bocs a hosszú leírásért, de igyekeztem elég infót megadni.

  • Gedus30

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #63984 üzenetére

    Köszi a választ.

    Bár csak egy lelkes amatőr vagyok a témában, de a Mesh hálózat, nem sokban különbözne a mostanitól. Plusz ha már szenvedtem hogy mindenhova kábelt húzzak akkor, nem biztos hogy a Mesh sokkal gyorsabb lenne. De gondolom az eszközök között jobb lenne a kommunikáció a Mesh esetében.

    A router csere nyilván megoldható, a régi routert csak azért használom mert úgy gondoltam a kamera rendszernek elég, mert más nem használja azt a hálózatot. Max ha mondjuk telóról ránézek ha nem vagyok itthon.
    Plusz szerinted mi lenne az ideális ha cserélem a cuccokat.

    Ami az Ap-t illeti, van kettő darab ilyen [link] , és egy ilyen [link] ez nyilván nem Poe.

  • Gedus30

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #63990 üzenetére

    Akkor annyi kérdésem lenne még, hogy akkor veszek egy ilyen asus routert, plusz még egy eap-t. Akkor megtartsam a külön hálózatot a kamera rendszernek, mondjuk a mostani ac routerrel.
    Vagy csináljak inkább egy hálózatot a 3-db EAP-vel, és mindenkit arra rakjak rá.

    Plusz a vezérelt hálózat az miben merül ki?
    Mert néztem az omada software controller programot, gondolom azzal tudom kezelni a 3 ap-t. És ha igen akkor annak milyen előnyökkel jár a mostanihoz képest?
    Gondolom lehet másik típus is az EAP csak omada alapú legyen.

    Köszi az infót.

Új hozzászólás Aktív témák