Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdikusz

    csendes tag

    Üdvözletem!

    Segítséget szeretnék kérni. Nemrég kaptam egy D-link DIR-600 Wirleless N tipusú routert.
    Ezzel szerettem volna összekötni 2 asztali gépet és 1 laptopot. A laptop és egy asztali gép wifin keresztül kapcsolódott volna a másik asztali gép pedig kábelen keresztül. Eddig oké a dolgok megkérdeztem pár embert azt mondták hogy megfelel a célnak. Amikor bekábeleztem és fel akartam telepíteni kért egy MAC címet. Először beírtam neki a gép MAC címét visszadobta, hogy nem jó(semmi értelmes dolog, hogy esetleg mért nem jó csak annyit írt, hogy rossz adatokat adott meg...). Utána beírtam a doboz oldalán találhatót az se tetszett neki. Végül már a vezetékes modemen lévőt is beírtam de persze ez se tetszett neki :W Ha megpróbálok belépni egy böngészővel a beállításokba akkor úgy csinál mintha beállítaná magát de se kábelen se wifin keresztül nem osztja meg a netet. :(
    A routerrel van probléma vagy én vagyok ennyire süsü hozzá? És mit kéne csinálni, hogy működjön?
    A válaszokat előre is köszönöm!

  • asdikusz

    csendes tag

    válasz mezis #20070 üzenetére

    Kaptam hozzá egy CD-t ami elvileg beállítja a routert (igaz, ez nem telepítés elírtam sry!)
    A PC-n a TCP/IP beállítások automatikusak. A routert már nem tom hányadszorra resetlem egyszerűen nem lehet működésre bírni. Wifi jelet ad rá is lehet kapcsolódni de net akkor sincs. A másik gond az a MAC cím amit kér. Akár CD-vel akarom beállítani akár a böngészőn keresztül mindenhogyan kéri. Van egy olyan lehetőség h klónozza a MAC címet ha rákattintok akkor beírja a gép címét de ezzel is hibára fut.Egyszerűen nem jövök rá, hogy mért nem fogadja el. (A leírás pedig amellett, hogy szűkszavú még értelmezhetetlen is mivel ilyen google fordító stílusba van leírva minden)

  • asdikusz

    csendes tag

    válasz Tosee #20073 üzenetére

    Nem írja, hogy mihez kell neki a MAC cím csak kéri. Rákattintok arra, hogy klónozza be is írja el is lehet menteni eddig oké. Megpróbáltam amit fentebb írtál nem mindegyik pont volt meg. :(

    Az internet beállítás az oké megvolt (de annál a gépnél ami kábellel csatlakozik most sincs net)

    A Wireless Settingsnél viszont nincs meg az össze pont amit leírtál. Ami megvolt azt úgy állítottam ahogy leírtad de így se lett jó. A wifit megtalálja a laptop fel is csatlakozik de net még mindig nincs. Az asztali gépeknél ugyan az van mind a wifis mind a kábelesnél.

    Ezek a pontok vannak nálam:
    Enable Wireless: Itt van egy kipiálható négyzet utánna egy legördülő menü egy választható pontal Always
    Wireless Network Name: ide a router neve jön ezt tudom
    Enable Auto Channel Selection: ugye itt pipa ki
    Wireless Channel: 1-13 lehet választani 9est választottam
    Transmission Rate: legördülő menü egy lehetősséggel Best (automatic)
    WMM Enable: egy kipipálható négyzet amit nem lehet kipipálni mögötte zárójelbe a szöveg: "Wireless QoS"
    Enable Hidden Wireless: ugyna úgy egy pipálható négyzet mögötte zárójele a szöveg: "Also called the SSID Broadcast"
    Wireless Security Mode: itt gondolom a biztonságo módot tudom beállítani ezt WPA/WPA2 Wireless Security (enhanced)-re állítottam.

    Most már végképp nem tom mi lehet a probléma. De az is lehet, hogy én vagyok ennyire süsü az ilyenekhez.

  • asdikusz

    csendes tag

    válasz Tosee #20079 üzenetére

    Elvileg ilyennek kéne lennie az admin felületnek de csak hasonló ehhez.Több pont is hiányzik a beállításokból. IP,Átjáró,dns-hez nem ír semmit. Cabel status: Connected, network status: Disconnected. LAN résznél minden oké látják is egymást a gépek. A modemem nem tudom milyen IP-t használ. De nem hiszem, hogy ez a probléma ezelőtti routerem egy SMC semmit nem kért szépen beállította magát minden gond nélkül.A TARR kft a szolgáltatóm. Holnap szerintem visszaviszem hogy cseréljék ki vagy vmit csináljanak vele. Ma már addig jutott a dolog, hogy kér egy jelszót amit eddig nem. Fogalmam sincs, hogy mi az. Ha rákattintok arra,hogy elfelejtettem a jelszót akkor azt írja reseteljem a routert. Resetelem de hiába nem törölte a beállításokat.

    [ Szerkesztve ]

  • asdikusz

    csendes tag

    válasz Tosee #20086 üzenetére

    Nem kell se felhasználónév se jelszó a nethez így akkor DHCP lesz. Itt a következő lehetőségek vannak:
    Host Name: Alapból dlinkrouter van beírva
    Primary DNS Server: Ez a rész üres nem tom ide mit kéne írnom.
    Secondary DNS Server: Ugyan az mint az előző.
    MTU: Alpa értéke 1500
    MAC Address: ide ugye beklónoztam a MAC címem.
    Valószínűleg akkor itt lehet a hiba :F

    [ Szerkesztve ]

  • asdikusz

    csendes tag

    Tosee,Mezis!
    Köszönöm a segítségeteket megoldódott a probléma. Az volt a gond, hogy egy valótlan MAc címet klónozott be (nem tudom honnan vette azt) a régi routerből kiírt MAC címmel tökéletesen indult (Mind a CDvel, mind az automata beállítással nem lehetett megcsinálni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák