Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Itt a hálózatom vázlatos rajza (LAN.bmp, 165kB): [link]

    A munkacsoport ugyan az mindnél. Sorolom, hogy mi mit csinál, illetve mit nem csinál.
    - Gép_1 és Gép_2 látják egymást a munkacsoporton belül.
    - Gép_3 és Gép_4 látják egymást a munkacsoporton belül.
    - Sem Gép_1, sem Gép_2 nem lát át a WLAN hálózatba (Nem látják sem Gép_3-at, sem Gép_4-et), és vica versa, a WLAN-os gépek sem látnak át az Ethernetes LAN-ba.
    - A WLAN gépeiről a vezetékes routert (192.168.2.1) még lehet pingelni, tehát a WLAN AP a 192.168.10.1-es IP-ről az átjárót a 192.168.2.5 felé biztosítja. Az etherneten csücsülő gépek már nem pingelhetők.
    - Az ethernet felől a WLAN AP vezetékes IP-je még pingelhető, de a WLAN IP-je már nem.Természetesen a WLAN-os gépek sem...
    - A net minden gépen megy.
    - Fájlmegosztás csak azonos típusú hálózatba tartozó gépeknél (WLAN - WLAN, és Eth. - Eth. között).

    Azt szeretném, hogy a fájlmegosztás is működjön minden gépen.

    Mi lehet a probléma? Lehet-e az a probléma, hogy különbözőek az IP tartományok (192.168.10.xxx és 192.168.2.xxx), az alhálózati maszk pedig mindenhol csak 255.255.255.0?

    Köszi előre is minden apró segítséget.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz shev7 #1748 üzenetére

    Ezzel egy gond van. A vezetékes routerben már kikapcsoltam a DHCP-t, és a vezetékes gépek már fixen vannak beállítva. De sebaj, azért az AP DHCP-jét is kilövöm, és a WLAN eszközök is 192.168.2.xxx IP-t kapnak tőlem manuálisan... Ez megoldás lehet szerinted?

    HGyu

    [Szerkesztve]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz shev7 #1751 üzenetére

    Jaaaa, hát perrsszzee!!!! Volt is így... Mert csak 192.168.2.100-tól felfele volt DHCP... Eddig okés a dolog. Most állítgattam épp, és full fix IP-vel mégy csak a net sem ment.
    Az viszont a fő gondom, hogy az AP-nak két IP címe van. Ha csak lekapcsolom a DHCP-t benne, attól még a WLAN fele ugyanúgy fix az IP-je az AP-nak, és azt minden esetben én adom meg. Vajon a DHCP kiossza azt is? Vagy, ha nem, akkor mit adjak meg neki?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz shev7 #1756 üzenetére

    Na, az AP-ben hiába kapcsoltam ki a DHCP-t, akkor már nem megy a dolog. Nem oszt ki a router címet az AP-n át kapcsolódó klienseknek.

    És lehet egy eszköznek két IP-je... Ennek is van. DHCP-vel a router szépen ki is oszt neki egy router kategóriás (192.168.2.x) IP-t. A wireless eszköz meg szépen kioszt egy DHCP címet az ő klienseinek (192.168.10.x) és ezek a kliensek a wireless eszközt a 192.168.10.1 IP-n látják. WLAN felől szépen pingelhető minden: a 192.168.10.1 (a WLAN eszköz rádiós IP-je), a 192.168.2.5 (a vezetékes hálózat felé beállított IP-je a wireles eszköznek) és a 192.168.2.1 (az SMC vezetékes router saját IP-je).

    Szándékosan írtam itt már eszköz-t az AP helyett, ugyanis már magam is elbizonytalanodtam. Egy Fonera routerről / AP-ról van szó ugyanis. A manualja alapján jelenleg AP módban dolgozik, mert nem routol. Speciális kis szerkezet ez, mert két WiFi jelet is ad...

    Amúgy a sima routereknek is két IP-je van, nem? Egy városi, egy helyi... :F

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz shev7 #1766 üzenetére

    Értelek. Nem tudom, valamit én nagyon benézhettem, mert nekem még mindig az jön le a manualból, hogy most nem routol, pedig mégegyszer megnéztem. Igazad van, valóban említenem kellett volna, hogy Fonera...

    Tehát azt mondod így lefordítva, hogy a fájlmegosztás működésében már ne is reménykedjek, hiába megy át rajta a net...

    Köszi az eddigi segítséget is.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Sziasztok!

    Került hozzám egy vezeték nélküli szerkezet, funkcióját tekintve egy AccessPoint / WLAN Bridge. Nem router tehát!
    Van egy antennája, egy LAN bemenete, egy tápcsatlakozója, és kifújt. Önmagában IP címet nem oszt, csak a rá csatlakoztatott vezetékes router általi IP címet kaphatja meg a WLAN-on rácsatlakozott kliens.
    Elvileg konfigurálható is, adtak hozzá egy programot, mellyel elvileg ez megtehető, de nem találja meg az eszközt sehogy sem, miután elindítottam. A készülék egyébként működik tökéletesen, csak alapbeállításként egy nyitott hálózatot sugároz, amit szívesebben védenék WPA titkosítással. Az adatlapja szerint ezt is tudja, csak ugye ehhez konfigurálni kellene...

    A hardver egy Zonet ZEW3000. Alternatívan megadva: ADMtek WA224P.

    Tudtok erről valamit?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz ArchElf #7048 üzenetére

    Köszönöm!

    Tanácsaid követő resetelésem siker koronázta, valamint google-n sikerült rálelnem egy manual töredékre is, miszerint 192.168.1.1 a default IP. Sikerült is a belépés. Felhasználónév nincs, mert fix, csak jelszót kért. Ez alapértelmezésben üres.

    Belépve teljesen általános rendszerszintű beállítások találhatók. A webes adminfelület kísértetiesen hasonlít az SMC korábbi (7004VBR) routereinél alkalmazotthoz. Egy negatív pont: manuálisan kell még megadni, hogy mikor váltson téli-nyári időszámítás közt.

    A LAN/Wireless rész már érdekesebb. Tud a kütyü 64 és 128 bites WEP-et, valamint WPA-t. Ez utóbbi viszont nem a kényelmesebb PSK (pre-shared key), hanem a Radius típusú. Ettől bevallom egy kissé megijedtem.
    Érdekes még, hogy ha az SSID-t átállítom, nem látják onnantól a kliensek az eszközt. Az IP-vel már nem is merek próbálkozni, átállítás terén legalábbis. :U
    Ugyanitt található az üzemmódok beállítása. Tud AP, AP client, bridge, repeater módban üzemelni a szerkezet.

    A repeater a legtisztább: egy már meglévő SSID-t ad a ketyere, a lefedettséget növelendő. Kérdés, hogy LAN-on ugyanúgy kel, hogy hálózatot kapjon, vagy WiFi-n veszi a közeli AP jelét, és máris osztja ugyanolyan SSID-n? Én ezt nehezen tudom elképzelni, gondolom vezetéken kell, hogy netet kapjon, valamint manuálisan kell az ismétlendő hálózattal azonos SSID-t beállítani.

    Az AP client is elég egyértelmű, ő csatlakozik kliensként egy WiFi jelhez. Gondolom ezt szintén nem lehet másik SSID-vel wireless szétosztani (ahhoz modernebb, újabb cucc kellene), hanem vezetéken kommunikál, ha AP client módban van. Vajon ilyenkor vezetékes routerrel tovább osztható, amit kiad magából?

    Az AP és a bridge üzemmód közötti különbség nem világos számomra.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz And #7070 üzenetére

    Köszönöm a részletes leírást. Biztos szinte, hogy radius. De csinálok screenshotot, és feltöltöm valahova, hátha a te pillantásodra előbúvik a WPA-PSK is. Habár kétlem.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Bikkrom #7089 üzenetére

    Windows netmegosztás. Mennie kell. Ismerősöm is így csinál netet az iPhone-jára.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Sziasztok.

    Tudnátok olyan routert javasolni, ami WLAN-on is tud csatlakozni, majd WLAN-on szórja azt, amit szétoszt? Az is jó, ha csak spéci firmware-rel megy a dolog, csak menjen. A FON routerről tudom, azon kívül érdekel. :D Az sem árt, ha QoS is van benne. Nem igazán vagyok a témában benne, ezért minden apró fortély jól jön. Köszi.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Medcomp #8037 üzenetére

    Köszönöm. Csak a típus kellett, a frissítéssel, firmware cserével már – Logout írásom tanúsága alapján – boldogulok. Amúgy ezen a routeren milyen csatlakozók vannak az antenna kimeneten? Van ugyanis egy kintebbi, kisebb átmérőjű, és egy, a tövéhez közelebb levő, nagyobb átmérőjű menetes rész. Gondolom nem N-csatlakozó.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák