Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoston

    csendes tag

    Sziasztok!
    Majdhogynem teljesen analfabéta vagyok a témában de megpróbálom érthetően leírni a gondom:
    Angliában élek albérletben, 20 megás net, virgin médiától, coax kábellel, netgear-es routerbe (ha fontos a típusa leírom) az első emeleten. Ez wifin szórja a jelt kb az egész háznak (földszint, földszint alatti közös helység, 1. emelet, 2. emelet).
    Ahogy tapasztaltam a jel erősség gép függő, a barátnőm laptopja a 2.-on (ahol lakunk) gyengén fogja, a földszint alatt természetesen semennyire. Míg barátom laptopja 2.-on tűrhetően, földszint alatt gyengén de fogja ezt a jelet.
    Az én laptopomban nincs wifi. Természetesen szeretnék vele netezni zömmel a szobánkban, ezt 1 20 méteres utp kábellel meg is oldhatnám.
    Azonban eszembe jutott hogy nem-e tudnék venni 1 olyan routert, ami fogja a netgeares router jelét, és azt (esetleg felerősítve) szórná a szobánkban. Így nekem se kéne szenvednem a hosszú lan kábellel, és talán bnőm is erősebb jelet kapna a szobánkban.
    Illetve lehetne-e ilyennel operálni a földszint alatti közös helységben, ahol vagy a fal vastagsága miatt, vagy csak egyszerűen a távolság miatt szinte egyáltalán nincs wifi jel.
    Köszönöm hogy elolvastátok laikus gondolatmenetemet, segítségeteket előre is köszönöm.

  • Ghoston

    csendes tag

    válasz kali #15947 üzenetére

    Naiv gondolat hogy egy ilyen router erősíteni is tud a jelen? Vagy csak azt a jelet osztja amit megkap, ugyanolyan erősséggel?

Új hozzászólás Aktív témák