Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Mr.John #8130 üzenetére

    Na, így már kicsit világosabb. Ez van, ha a tisztelt gyártó pongyolán fogalmaz. A "Signal" itt nagy valószínűséggel nem jelerősség (hiába írja róla a manual, hogy "Signal: The signal received from the AP"), hanem egy annál valamivel többet eláruló mennyiség, a jel/zaj viszony, avagy SNR. Azt legalább tényleg dB-ben mérik, mivel egyszerű viszonyszám. Szemléletesen: ha az abszolút jelerősséget és a zajhatárt (mindkettőt dBm-ben értve) kivonjuk egymásból, akkor kapjuk meg az SNR-t. A zajhatár (egyéb zavaró jel hiányában: érzékenység) eszközfüggő, jó esetben az AP / kliens adatlapján szerepel. A TP-Link manuáljában pont nem.. Egy érzékenyebb kliens vagy AP vételi jel/zaj viszonya nagyobb érték egy kevésbé érzékeny típusénál akkor is, ha mindkettő ugyanolyan szintű jelet kap a vételi bemenetén. Remélem érthető ;).
    A "wireless transmit power" szimpla adóteljesítmény, 20dBm= 100mW, valószínűleg EIRP-ben értve. Pl.: 17dBm (kb. 50mW) adóteljesítményt 3dBi nyereségű antennába táplálva (kábelcsillapítást nem számolva) kapsz 20dBm EIRP-t.
    A linkelt antenna technikai adatainál már helyesen 10dBi-t írtak. Az, hogy milyen antenna kell, leginkább a használat módja határozza meg, de mint említettem, csak a decibelekből kiindulva nem tudsz biztos működési hatótávot meghatározni.
    Egy repeatert eleve úgy kellene elhelyezni, hogy az mind az eredeti (ismétlendő) AP-t, mind a klienseket jó térerővel vegye, ill. ezek számára normális térerőt biztosítson. Ha te egy 4dB jel/zaj viszonnyal rendelkező (pl. -93 dBm zajhatárnál -89 dBm szintű) harmatgyenge jelet szeretnél ismételni, akkor lehet, hogy jobban járnál két külön, saját antennával rendelkező eszközzel. Nem tudom, hol mérted ezt a jelet (lakásban, tetőn, akárhol), de ha már a leendő kültéri (?) antenna telepítési helyén is ilyen gyenge a szint, akkor az előző mondat kiemelten érvényes. A távoli vételhez külső, irányított antenna szükséges, gyenge jelnél különösen, hiszen a nagyobb antennanyereség önmagában nagyobb vételi szintet biztosít. Viszont egy kültéri antenna meg a lakáson belül nem feltétlenül képes normális elérést biztosítani. Tehát egyetlen körsugárzóval és a hozzá csatlakozó repeaterrel szerintem csak akkor próbálkozz, ha azzal tutira kielégítő jelszintet kapsz a lakáson belül, és a távoli AP-n is. Ha ez nem jön össze, inkább használj külső irányított antennára csatlakozó kliens-eszközt, majd ehhez LAN-on kötve egy beltéri elérést adó újabb AP-t egy másik rádiócsatornán, utóbbit akár a beépített antennájával. Az utóbbi topológia természetesen drágábban kivitelezhető, de kültéri antennából így is csak egy kell, és ilyen rossz körülményeket feltételezve sokkal korrektebb megoldást adhat, mint egyetlen, körsugárzós repeater.

  • dr.bubo

    őstag

    válasz Mr.John #8130 üzenetére

    Ahogy And is irta legjobb lenne, ha irányitott antennát használnál.
    Ez a vasraktár nevő adó ez már eleve valami, külső antennával rendelkező eszközt rejt? :F Ehez te hozzáférsz menüileg vagy ez valami internetszolgáltató adója? Mert nem ártana a 6 csatornáról másra állitani, mert az a tp-linkes 22dB másik hálozat esetleg zavarhatja.
    És két eszközt használj egy Ap kliens-t, amia az adóhoz csatlakozik, amid van is, és egy másikat, ami a lakásba adná a jelet.
    Irányitott antenna: [link], [link] :)

    Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Új hozzászólás Aktív témák