Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzGábor

    csendes tag

    válasz krealon #65448 üzenetére

    Köszönöm krealon! Az általad becsatolt hivatkozás szerint tovább olvasgattam és ezeknek a MESH eszközöknek többfajta működési módjuk is van, és ami nekem kell az az AP mód:
    Set Mesh router as AP mode, and make sure front router/modem do have DHCP server and working. Cause all IP address from mesh system should dispatch from the front router/modem

    Tehát AP módban nem képes címet osztani a MESH main eszköz, azt minden esetben az előtét router eszköz fogja megtenni. Pont erre van szükségem. AP módban a router, a mesh main eszköz a mesh node-ok is és a rájuk csatlakoztatott eszközök is ugyanazon hálózati tartományban lesznek jelen. Példával egy router mögé kötött két mesh eszközös hálózat esetén: előtét router IP: 192.168.2.1-re konfigurálva, mesh main eszköz IP: 192.168.2.2-re rezerválva és mesh node eszköz IP: 192.168.2.3 rezerválva. A mesh node-okra csatlakozott eszközök is a router által DHCP tartományból (pl. 192.168.2.100-200) kiosztott címet fogják felvenni ugyanúgy, mint amik közvetlenül a routerre vannak kötve.

    A TP-Link Deco M4-2P eszközt néztem ki erre, mert az előtét router típusa is TP-Link (Archer AX72). A Deco-nál is van AP mód, úgy láttam, szóval megvalósítható az eredeti terv szerint a wifi hálózat bővítés:
    Deco Series User Guide | TP-Link

Új hozzászólás Aktív témák