Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zwodkassy

    senior tag

    válasz Ferenc. #46960 üzenetére

    Tudtommal AP egy másik AP-hoz csak WDS módban tud "csatlakozni". De ez egy másik üzemmód.

  • And

    veterán

    válasz Ferenc. #46960 üzenetére

    "Ha az A pontban felállított kütyü ugye AP módban van, ami közelről vesz és távolra szór elv [..]"
    Ezt nem értem, miért gondolod, hogy más lenne egyáltalán a vételi és 'szórási' távolság.
    " [..] mert eddig úgy olvastam hogy AP wifi jelre csak AP eszköz csatlakozhat"
    Nem így van: AP-re csak kliens csatlakozhat alapesetben, másik AP még véletlenül sem. Vagy ahogy említették, WDS-módban két AP is összelőhető, de arra nem létezik szabvány, magyarán semmi garancia arra, hogy az egyik gyártó WDS-implementációja kompatibilis lesz a másikéval.
    "Tehát akkor a B pontban felállított ugyan ilyen eszközt miért Kliens módba kell beállítani? Miért nem repeater azaz range extender módba? Hiszen az távolról veszi a wifi jelet és közelre szórja, és kész, ez kell a B pontban, s akkor nem kell még egy eszköz a B pontnál még külön egy wifi szóró ami a kliensbe csatlakozik."
    Az elv jó lenne, csakhogy a CPE210 meg a többi integrált kültéri eszköz beépített, relatív nagy nyereségű (más szavakkal: keskeny nyílásszögű) antennákkal rendelkezik. Ez azzal jár, hogy csak a saját távoli linkjét hivatott kiszolgálni, az antenna főirányától eltérő irányokban nem kelt jó térerőt, pláne nem egy attól szeparált, beltéri környezetben. Ugyanis egyszerűen nem arra való: annak a feladata a távolsági kültéri kapcsolat létrehozása, nem pedig a kapcsolódó lakás vagy ház lefedése. Ezen felül bármilyen repeater-mód az elve miatt lassulással, az elérhető linksebesség - legjobb esetben is minimum - feleződésével jár.
    #46961 Zwodkassy: Ezek hagyományos a/n-szabványú eszközök, tehát nem alacsonyabb frekvenciákon üzemelnek, hanem 5 GHz-en. Mellesleg léteznek más, azoknál valamivel olcsóbb, kültéri multifunkciós integrált eszközök is, például: [link]. Persze az akadályok okozta árnyékolás hatását nem ismerjük.

Új hozzászólás Aktív témák