Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz AirBooms #12517 üzenetére

    nekem ideális esetben sikerült már bő 120 megabit/sec sebességet is átvinni wifi útján, de az már extrémnek számít, a jellemző sebesség ezen érték alatt van!
    sajnos nagyon sok befolyásoló tényező van; wifi eszközök gyártója, hardver(ek), oprendszer(ek), illesztő(k), beállítások, és sok - sok környezeti tényező!
    n szabványos wifi modul esetében is létezik több átviteli képesség, arra figyelj, hogy gyakran a lite-n szabványos modulra is ráírják különböző megfogalmazásban, hogy n képes, pedig a lite-n csak elméleti 150 megabit/sec, az n pedig elméleti 300 megabit/sec! a gyakorlatban ezen értékek jobb esetben is legalább ~ harmadolódnak (bár erre is nehéz pontos értéket mondani, a sok más jellegű befolyásoló tényező miatt!)

    [ Szerkesztve ]

  • Peter Kiss

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz AirBooms #12517 üzenetére

    N-es kapcsolat maximális sebessége egy irányba 150 Mb/s. Ez az elméleti érték, valójában kevesebb lesz ennél (lehet, hogy nem is kicsit). Internetkapcsolat-sebességmérésre bármit használhatsz, belső hálózatot ellenőrizni 2 db Ubuntuval a legjobb.

  • And

    veterán

    válasz AirBooms #12517 üzenetére

    Persze, pl. a Total Commander fájlátvitelkor mért sebessége ;). Mármint a gyakorlati wifi-sebességhez, természetesen (egy LAN-on és egy wifi-n lógó gép között értve, mert két wifi-s kliens közötti másolás felezi a sebességet). Netsebesség méréséhez én speciel a szolgáltatóm (T-online) tesztszerverét használom, nem szeretem az ilyen távoli szervereket (azok is egy hosszabb lánc végén találhatóak, a szolgáltatóé meg csak közelebb van).
    "Csak azt hittem, hgy a G-s cuccok is többet tudnak ettől."
    Honnan tudnának többet? A g-s kliens az n-only módú access point-okat abszolút nem látja, tehát előbb az AP-t / routert kell 'hozzábutítani' a klienshez, hogy együttműködjenek.
    "Amúgy egy teljes N-es rendszerrel, tehát ahol minden vezetéknélküli komponens N-es, milyen sebességre lehet számítani?"
    Ez sem tudható előre biztosan, mert függ az eszközök minőségétől, képességeitől (pl. ismerik-e a channel bonding-ot, másnéven '40MHz-es' csatornaszélességet, short guard interval-t), és beállításaitól (pl.: frame burst, wireless mód: n-only vagy mixed, stb). Ezen paramétereknek egy része már a 802.11g-s wifi-nél is adott, és éppen úgy lehet velük befolyásolni a maximumot, mint az n-nél. A mai n-es ("300 Mbit-es") eszközök között mért legnagyobb valós sebesség 100 Mbps felett van, de átlagosan azért ennél kevesebbre, 60..80 Mbps-re kell számítanod.

Új hozzászólás Aktív témák