Új hozzászólás Aktív témák

  • kaciokos

    őstag

    válasz kaciokos #47337 üzenetére

    Azóta is teszteltem egy csomót, jelenleg itt állok: ha Androidos klienssel WiFi-n csatlakozok, és SMB-vel másolok, akkor a másolás nagyon lassú, kb. 10 Mb/s. Ha ebből a három feltételből bármelyiket megváltoztatom, már felgyorsul a folyamat. De ha ez a három paraméter megvan, akkor mindig lassú.

    Ebben a hármasban tesztelve:
    - 4 Android-os eszközzel: Samsung S7 Nougat, Samsung A3 2016 Marshmallow, Sony Z1 Compact Lollipop, noname media box Lollipop
    - 4 különböző routerrel: TP-Link WDR3600 OpenWRT, TP-Link WR842ND OpenWRT, TP-Link MR3220 gyári FW, D-Link DWR-921 gyári FW
    - 3 különböző forrással: Synology DS215j NAS, noname PC, Lenovo i5 PC

    A három feltételből SMB-t nem tudom lecserélni, mert pont az a cél, hogy menjen. Ha az Android a ludas, azon úgysem tudok segíteni. Viszont azon gondolkodtam, hogy az általam kipróbált WiFi routerek mindegyike viszonylag alsópolcos. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy bika router beszerzése javítana a helyzeten? Emlékeztetőül, ha Internetről töltök le mondjuk Google Drive-ról, simán csorog 70 Mb/s-al, ami kb. a többi komponens elérhető gyakorlati maximuma, szóval a kérdés az, hogy elképzelhető-e, hogy a TP-Link WR842ND gyengesége okozza azt, hogy SMB-vel ennyire lassú a másolás.

Új hozzászólás Aktív témák