Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Romvr #643 üzenetére

    Plants vs. Zombies-zal tökéletesen lehet játszania tablet módban. A bő 15 éves HoMM3 is tökéletesen reagál az érintésre: ami probléma van, az egyrészt abból adódik, hogy nem jön fel automatikusan a virtuális billentyűzet, amikor szövegmezőre tapicskolok (így nem lehet a mentéseknek nevet adni - ezt persze némi kompromisszummal lehet kezelni, billentyűzettel előre létrehozott mentésekkel, mert azokat természetesen lehet felülírni), másrészt abból, hogy a hosszú gombnyomást nem érzékeli jobbklikknek, harmadrészt abból, hogy az érintést klikkelésnek érzékeli, nem pedig oda viszi a kurzort (ezek miatt pl. nem lehet megtudni egy megtámadandó sereg jellemzőit), negyedrészt a tablet méretéhez képest túl nagy az ujjam a megfelelően precíz irányításhoz (bár ez szerintem minimális gyakorlattal menne). Így is lehet játszani a programmal, csak némileg körülményesebben (több mentés-visszatöltés árán). Az pedig szubjektív, hogy a kanapén eltöltött játék kényelme, megér-e ennyi (más területen jelentkező) kényelmetlenséget)...
    Real-time alkotások szerintem felejtősek, tablet módban mindenképp. Nem véletlenül írtam a körökre osztott stratégiákat, mint elsődleges célprogramokat. Az alábbi programokra lennék kíváncsi (szigorúan tablet módban), a teljesség igénye nélkül: Incubation, Panzer General 1-2, Fantasy General, Fantasy Wars, Fallout Tactics, Civilization 3-4, Disciples 2 stb.
    Szép lassan ki is fogom próbálni őket, és össze fogom szedni azon játékok listáját, amik egyrészt mennek Win8 alatt (sajna 1-2 régebbi progi biztos ki fog esni), másrészt amik viszonylag kompromisszummentesen mennek tablet módban...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • cinkoxid

    senior tag

    válasz Romvr #643 üzenetére

    Én a flatout 1-et próbáltam ma ki, és HD felbontáson, magas grafikán akadás mentesen futott, amin nagyon meglepődtem :o A star wars jó ötlet, szerintem a jedi knight 2-3 at letöltöm és kipróbálom majd. Természetesen billentyűzet+egér kombóval.
    Az akksival kapcsolatban van fejlemény: A wearing level, vagyis az elhasználódás mértéke kb 15-20%-os, így ha 80-85%-ig töltöm, akkor hirtelen 100-on lesz, illetve ha elkezd merülni, akkor pl 75-ről leeshet 55-60-ra a kapacitás, aminek nem örülök. Tegnap még 11%-os volt, aztán a következő töltésnél már 20 lett. Azt hiszem 6000-es akksit lehet pár dollárért rendelni hozzá, bár ott azért még nem tartok szerencsére.

Új hozzászólás Aktív témák