Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Bogyó bá' #932 üzenetére

    "A Win8-cal meg intenzíven meg kell ismerkedjek"
    Azzal én is úgy vagyok. Annakidején, 2008-9 körül, amikor az első Win7 publikus béta kijött, akkor próbából felraktam az akkori gépemre az XP helyett egy külön HDD-re, hogy megnézzem, milyen is az a win7. SOHA többet nem bootoltam be az XP-s gépemet, annyira jólsikerültnek tartottam a hetest.
    Aztán a 8-as bétát is felraktam, de igazából nem nagyon győzött meg, és visszakerült a hetes. Ugyanezt eljátszottam a 8.1 enterprise eval 90 napos próbaverzióval. Egyszerűen nem találtam benne olyan pluszt, ami miatt asztali gépen érdemes lett volna váltanom.
    Táblákon persze más a helyzet, de ott meg azt tapasztaltam, egy kis nyomogatás után, hogy valahogy nem esik annyira kézre a win8, mint az android. Akárki, akármit mond, nekem hiányzik 1-2 apróság. pl, hogy a metro felület mindíg teljes képernő, és nem látom az állapotsort, ahol jelzi a gép, mint androidon az órát, töltöttséget, időt, satöbbit. Nincs egy visszalépés gomb sem. Droidon sűrűn használom a vissza gombot, mert az működik böngészés közben is, olvasáskor is, és még az alkalmazások jó részéből is azzal lehet kilépni. Hiányzik, ez van, nem tudom megszokni.
    Hagyományos windows desktopon pedig a bökdösés az jááááááj.
    De azt el kell ismerni, hogy amióta a Baytrailes Atom procik kb 1 éve kijöttek, pl. a Transformer T100-as, azóta nagyon jó dolog, hogy egy ilyen tenyérnyi bizbasz egy átlagfelhasználó számára teljesen ki tudja váltani a laptopot, 60-70 deka a gép, és nem 3 kiló, lehet bárhova hurcolni, egész nap bírja töltés nélkül, mindeközben ugyanazokat a szoftvereket használhatja rajta, amit a céges, vagy az otthoni asztali gépen.

Új hozzászólás Aktív témák