Új hozzászólás Aktív témák

  • Papooo

    senior tag

    válasz Somatom #14501 üzenetére

    Nálam a tabletnél vas fogalma a hw+sw.
    Hiába jó a rendszer, ha gyenge a körítés, vagy épp egy jó hardvert telepakolnak mindenféle lassító vacakkal. A korai atomok (bay trail előtt) valóban csak linuxal voltak képesek elfogadható sebességgel működni, minden mással csak szenvedtek. Az Amd c 50 (valami 10"-os Acer tabletben) viszont nekem kellemes csalódás volt, még a win 10 is elfogadharó tempóval ment vele. Az Amd E szériát (abból valami 6. Gen e1-es procis laptoppal találkoztam) és az N29xx-es cerkát (lenovo g50)inkább rossz viccnek tartom, mint használhatónak. Anyós most egy N35xx procis laptoppal netezik, ez már elviselhető. Járszani is lehet vele pl Angry birds friends, passziánsz.
    Belefutottam Samu tabletba, ott a 3.gen i5 fűtött annyira, hogy foltosodni kezdett tőle a kijelző.
    A z8xx-es atomos chuwi hi10 tab forrósodott ha meghajtottam.
    A pentium 3650y procis sony szépen dolgozik 4 giga rammal és ssdvel, de a 3d teljesítménye valahol a cerka fölött, de az atom alatt van, cserébe veszettül pörgeti a hűtést.

    Ezekből azt a tanulságot vontam le, hogy jó lesz nekem az öreg z3740, minden másra meg ott a laptop, ez így még mindig olcsóbb mint egy jó teljesítményű minőségi tablet.

    Néha azért elgondolkodom, hogy be kéne szerezni egy x230t masinát..... :)

    Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Új hozzászólás Aktív témák