Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Szerintetek mi a max SDXC amit bele tudok tenni egy x5-ös Atomos gépbe? Cserélni akarom a 128GB-os kártyámat mert Androidba még elment a maga 8MB/s max írási kapacitásával de Windows Tabletba már édes kevés ha valamit szeretnék is csinálni (főleg a random 4k írása szánalmat keltő). Gondoltam hogy veszek bele egy 256Gb-os kártyát ezt meg megkapja a telefonom... de nem tudom hogy egyáltalán lekezelné e az ekkora tárkapacitást. Vagy menjek biztosra és inkább vegyek egy 128Gb-ost csak gyorsabbat? :F

    Samsung Pro 128Gb-os elvileg 80MB/s írást is tud ami pont 10x annyi mint a mostanié. Mindezt nagyjából 25 ezer forintért... hajlok a biztosabb megoldás felé mert ahogy látom a 256Gb-os kártyák elfogadható sebességgel már 65 ezerbe vannak. Az már a tablet árának a fele, tehát kicsit kérdéses hogy kifizetődő lenne e... Már a 46 ezres 256Gb-os Kingston kártya is gondolkodóba ejt hogy megérné e a tárhely miatt...

    Amúgy jelenleg:
    - 128Gb belső tárterületből 75Gb szabad (van pár játék rajta)
    - 128GB SDXC-ből 60Gb szabad (ide szinkronizál a OneDrive)
    - 128GB USB-ből (Sandisk Ultra Fit) 33Gb szabad, ide tettem pár filmet/sorozatot amit nézek út közben. Meg néhány nagyobb doksi is itt van amit használok több gép között.

    Viszont furcsa hogy 347Gb ilyen kevésnek érződik még egy tabletban is. Legközelebb tuti hogy 512-es SSD-s tabletet veszek amit még tudok bővíteni 256Gb SDXC-vel :DDD

    Viszont szeretném az USB-t csak a sorozatoknak / filmeknek dedikálni, ahhoz viszont egy gyorsabb SDXC kell mert a mostanin dolgozni kínszenvedés.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák