Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz kraftxld #45978 üzenetére

    Bónusz kérdés: Miért van szükséged fizikai WinXP telepítésre?
    Nem megoldás a Windows 7-be épített virtual pc, vagy VirtualBox, esetleg VMware workstation?
    És akkor mehet mindkettő párhuzamosan, nem kell a boot loaderrel vacakolni, újraindítani, stb.

    Mindenek előtt elnézést kérek a kései válaszért! Akkor nem sikerült elég időt szánnom a dologra, így elmaradt a Win7 + WinXP telepítés.

    Most lesz aktuális (holnap, vagy holnapután) a dolog. Közben brd-nek köszönhetően ( :R ) sok újabb, hasznos info-val gazdagodtam.

    A lényeg, hogy a Win7 és a WinXP úgy lesz használatban, hogy a Win7 lesz az elsődleges, a WinXP pedig csak azokhoz a programokhoz, amelyek igénylik az ilyen natív támogatást.

    Ez egyúttal a kérdésedre is a válasz. Van 1-2 olyan szoftverünk, amelyek egy része munkára használt, és nem fut el semmilyen emulált módban, vagy virtuális környezetben. Ezért szükséges a WinXP-t is feltelepítenem. (Én sem örülök neki, mert ez plusz "macera" nekem, de ez van.)

    A korábbi kérdések kapcsán egy tanulság:

    Végül úgy döntöttem, hogy NLite-al integrálom az AHCI driver-t az XP telepítő CD-be. Sajnos az alaplapom (Intel DH55HC) nem támogatja az USB-Floppy emulációt, és FDD meghajtó hiányában nem tudom az XP telepítés során az F6-os módszerrel a driver-t feltelepíteni.

    Ugyanakkor mivel az IDE módban telepített WinXP, majd XP alatt telepített AHCI driver, és BIOS-ban AHCI módra váltás esetén semmi nem garantálja az OS stabil működését, és nem akarom egy esetleges hiba miatt az XP-t újratelepíteni (az idő = pénz), ezért inkább nem kísérletezem.

    Marad az integrált telepítő CD. (Ráadásul nekem "alap" WinXP-m van, így még az SP3-at is integrálnom kell bele, mert az AHCI driver valószínűleg nem települne másként.)
    Nem csináltam még ilyet, de bízom benne, hogy a PH-s leírás alapján sikerülni fog.

    Felmerült viszont egy újabb kérdés:

    A merevlemezem típusa: WD10EALX-009BA0

    Rendelkezik az "Advanced Format" funckióval, viszont nem tudom, hogy ha az EASEUS Partition Master segítségével készítem el a Win7 és WinXP partíciókat, akkor is ez a 4k-s blokk szerinti formázás fog-e élni, vagy ahhoz valamilyen külön beállítás, jumper-elés, "trükközés", stb. szükséges?

    A másik, hogy elolvastam ebben a cikkben mindazt, amit a partíció alignálásról írnak.

    AF használata esetén ez lenne ajánlott, viszont a merevlemezen lévő adatmennyiség miatt biztosan nem tudom leformázni az összes partíciót ilyen módon. (Nincsen lehetőségem a rajtuk lévő adatot kimenteni másik merevlemezre, az egyes partíciókon pedig nincsen annyi szabad hely.)

    Azt is olvastam, hogy az AF kis fájlok használata esetén hátrány.

    Mi számít "kis fájlnak"? Képek, zenék, dokumentumok? Mert a számítógépemen ezek vannak domináns töbségében.

    Summa summarum: van egyáltalán értelme a legkisebb mértékben is az AF-el és/vagy az alignálással foglalkoznom, vagy felejtsem el?

    Köszömöm a segítséget előre is!

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák