Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pushalias

    addikt

    válasz #51736960 #45932 üzenetére

    a) Mert integrálni kell a telepítőbe a SATA drivereket, vagy telepítésnél F2, és a driver-t tartalmazó meghajtót betenni. Azért ezek elég alapvető ismeretek... Egyébként ilyenkor a drive nem lesz lassabb, sebességkülönbség nincs, csak IDE meghajtónak látszik a rendszerben.

    b) Értő szövegolvasás, ugye. :) A „W8-cal már percek óta dolgozom, mire ezekkel az XP-kkel egyáltalán tudok kezdeni valamit, stb.” mondat elég jól láthatóan a bootolásról szól. Az egy teljesen másik kérdés, hogy egy nyomorult Chrome újraébredése (remélem, az nem user error) ősz hajszálakat képes okozni, míg ugyanaz W8 alatt csak apró kellemetlenség, mert nem a komplett rendszer kezd tőle csikorogni, csak a Chrome maga, tehát azt a fél-egy percet (XP alatt ugyanaz természetesen a két-háromszorosa), amíg a Chrome nagy nehezen újraéled, kibekkelem más alkalmazások használatával, XP esetében ez elég nehézkes tud lenni, ha ne adj isten erőforrásigényes lapok voltak megnyitva. Egy beragadt processz lelövése XP esetében nagy kínokat képes okozni, W8 alatt pillanatok alatt megvan. Hadd ne soroljam. Napi 12-16 órákat ülök számítógép előtt aktívan, hadd tudjam, mi megy az agyamra XP esetében.

    Értem én, hogy neked az XP „tökéletes” (meg ugye kényszer is, és az nagy úr, bár én egy rendszer ghost után simán nekiesnék), csak kérlek, hidd el, hogy nekem baromira nem az, és az a gyanúm, nem vagyok ezzel annyira egyedül. Nekem már a W7 is üdítő sebesség- és stabilitásnövekedést jelentett. Igaz, én jellemzően minden rendszert elég erősen terhelek (folyamatosan nyitva tartott dokumentumok, ezer böngészőablak, stb), és az XP kevésbé terhelhető, pont.

    A maga idejében W98 után persze, jó volt, meg folyamatos karbantartással, és szinte kötelező 1-2 évenkénti újratelepítéssel el lehetett vele elég jól lenni, én is szerettem. De mára már más a szint, és ha huzamosabb ideig jobbat használsz, és utána kell visszatérni, nagyon elkezdenek zavarni azok a hibák, amiket korábban természetesnek vettél vagy legalábbis elfogadtál, hogy hát ez ilyen. Hát nem ilyen.

    Honor 9 / HP 8470P

Új hozzászólás Aktív témák