Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz brd #45918 üzenetére

    Köszönöm a választ mindannyiótoknak! :R

    Az 50 GB-ot én is nagyon túlzónak tartom. A régi gépemben eleve 40 GB-os a merevlemez, és ott 10 GB-ot adtam az XP-nek. (Ami először Service Pack-ok nélkül volt telepítve, majd az idő előrehaladtával fokozatosan felpakoltam rá a frissítéseket, és SP-okat is mindig.)

    Mivel most az új gépemre (lásd az adataimnál) szándékozom telepíteni, itt azért több helyet is tudok neki adni, és nyilván teljesen más fájlok és applikációk lesznek feltelepítve.

    Szóval azt hiszem kiegyezem egy 15 GB-os partícióban. Annyi csak elég lesz.

    "Lehet ugyanaz a file a 2 OS lapozófile-ja, de akkor vigyázni kell, hogy pontosan egyforma méretűre legyen beállítva, ill. a másik rendszert ne indítsd el, ha az egyik hibernálva van (bár ezt elvileg nem is tudod megtenni)."

    Hibernálni nem szoktam soha. Vagy az egyiket használom, vagy a másikat. (Igaz... dual boot rendszerem utoljára még a régi gépemen volt használatban, amikor a Win98 SE-t, és a WinME-t használtam felváltva. Na az sem ma volt. :B )

    A tippet viszont köszönöm! ;) Nem tudtam, hogy közös is lehet a page file.

    A lapozófájl mérete egyébként pontosan egyezni fog, mert mindig a fizikai RAM méretével egyező lapozófájlt adok meg minden Windows operációs rendszernek. Jelen esetben ez 4048 MB.

    A kérdés az, hogy szerinted, szerintetek is van értelme erre létrehozni a lemez elején egy partíciót a fent említett célra? Tényleg annyit gyorsít a rendszer működésén?
    (Az világos, hogy így nem fog töredezni a page file, ami jelent valami sebességelőnyt; a kérdés az, hogy a gyakorlatban mennyit!?)

    Ha és amennyiben van értelme létrehozni, akkor mekkora méretű legyen? A 4048 MB-os lapozófájl "alá" mondjuk egy 6 GB-os "mini" partíció megfelelő? Vagy az is elegendő, ha éppen 4048 MB a mérete?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák