Új hozzászólás Aktív témák

  • DopeBob

    addikt

    Nah, bocsánat itt is felteszem a kérdésemet, eddig még sajnos nem kaptam rá választ:

    Központ profil + mappaátirányítás, offline files bekapcsolva az asztali gépeken is, igazából nincs rá szükség, úgy tekintek rá, mint +egy biztonsági mentésre, illetve ha véletlenül van valami gáz a szerverrel/hálózattal, a felhasználók saját dolgai akkor is elérhetőek.
    A könyvtárak a szerveren:
    USERNAME
    -Data
    ----Document
    ----Desktop
    ----Music
    ----Pictures
    ----Favorites
    ----stb
    -Profile
    -Profilev2
    kb így néz ki, a könyvtárszerkezetet egy szkript generálja, a jogokat is ez állítja plusz automatikusan tesz egy hard quoatat a data könyvtárra.
    Win7-eknél nem gond a Kép, Zene könyvtár átirányítása külön helyre, az XP-s gépeknél van egy csak XP-s gépekre vonatkozo GP (WMI filterrel) és registry buherálással megoldva a mappák átirányítása. Kilépéskor szépen megy a szinkronizálás XP-s gépeken Win7-en még jobb, szépen csinálja a háttérben.
    Kb ez az elképzelés, nagyjából működik is.
    Van pár dolog, amit nem értek:
    Néhány gépen a C:\Doc&set\username\ könyvtár alá létrehozza a Dokumentumok könyvtárat, de nem értem, hogy miért
    Illetve most jönnek a notebookok, ilyen még nem volt, eddig, nem tudom, hogy simán ráhúzzam e ezeket a beállításokat, vagy van ennél jobb.

    Azért jó, hogy minden egy helyen van, mert ntbackuppal szépen lehet mentegetni, klienseken nincs semmi mentoprogi.

    Laptopoknál viszont nem tudom hogyan kéne normálisan megcsinálni, hogy ne siránkozzon, ha nincs szerver, használja a helyi profilt és kész.

    MZ/X

Új hozzászólás Aktív témák